Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z utratą pakietów - sieć domowa

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 54
  • 0

Problem z utratą pakietów - sieć domowa

Witam jakiś czas temu pisałem o problemie z siecią domową i trochę namieszałem w temacie a mianowicie 

 

Posiadam internet do 80mb z IPTV (funbox 2.0) realnie mam sieć 34mb downloadu /5mb uploadu

router posiadam u siebie w pokoju 

dekoder jest w salonie połączony przez wifi (nie mamy niestety innej możliwości) 

dodatkowo w celu wzmocnienia sygnału w salonie około rok temu również zakupiony został wzmacniacz sygnału 

TL-WA850RE aby lepiej odbierał netflix i aplikacje na TV w salonie

problem w tym że gdy coś się odpali na TV po wifi ze wzmacniacza a ja gram na konsoli u siebie w pokoju PO KABLU to mam utrate pakietów 😕 
tak jak by wzmacniacz zabierał 3/4 łącza 
czy jest szansa aby jakoś to ogarnąć?

ewentualnie aby zamienić wzmaniacz na acess point i wzmonić sieć tak aby nie zabierała całego łącza?
nie będzie to kolidowało z iptv po wifi z funobxa? 

próbowałem również opcji bez wzmacniacza i ustawiłem w funboxie sieć 5ghz na TV w salonie ale nie minął dzień i filmy zaczeły zacinać i momentalnie funbox tracił zasięg...

router.png

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 68
  • 447
  • 2

Problem z utratą pakietów - sieć domowa

Dlaczego w ogóle dyskutujecie tutaj usprawnianie WiFi i podłączanie wszystkiego po kablu, skoro problem nie leży w LAN, a zapycha się wyjście na świat?

IPTV i VOIP będzie zawsze miało wyższy priorytet od reszty internetu, po prostu należy założyć, że przy pracującym IPTV tych 8mbps nie ma i zostaje około 26mbps. Nawet dla wifi 2,4GHz nie stanowi problemu, żeby wysycić takie pasmo i powodować okresowe dropy w grze, a przy oglądaniu Netflixa 4k, kiedy będzie zapełniał bufor, to więcej niż pewne, że gra dostanie po głowie.

 

Więc albo zdecydować się na większe łącze, albo odłączać od sieci wszystkich na czas gry. 😄

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18432
  • 52697
  • 710

Problem z utratą pakietów - sieć domowa

@akad3iz telewizja jest dość wymagającym medium i to ona zajmuje w większości i tak małą przepustowość łącza. Dlatego masz taką sytuację.

Niestety, aby komfortowo dalej mogły wszyscy korzystać przydało by się szybsze łącze internetowe.

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Problem z utratą pakietów - sieć domowa

Słaby Internet na komfortowe granie i oglądanie w tym samym czasie. Jak jeszcze telewizor duży i pakiet Netflix z 4k. Niestety tylko kupno szybszego Internetu rozwiąże problem. Szczególnie UP 5Mb to bardzo mało.

 

To że TV tracił zasięg to może być wina wi-fi 5GHz która ma mniejszy zasięg niż 2,4GHz.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1646
  • 8158
  • 64

Problem z utratą pakietów - sieć domowa

@akad3iz Pokaż parametry DSL ze strony Funboxa. Może koledzy podpowiedzą czy da się coś więcej wycisnąć z tego łącza.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Problem z utratą pakietów - sieć domowa

@akad3iz jak już pisałem, musisz się zastanowić nad alternatywnym połączeniem dekodera. 

Faktem jest to, że jeśli oglądasz tv, to zuzywasz około 8Mb/sek dla tv HD. Kwestia, dlaczego wzrasta utrata pakietów po kablu?

Testy pokażą dopiero w czym jest problem. 

Zastosowanym SWB od Orange na testy i zestaw PLC do IPTv

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Problem z utratą pakietów - sieć domowa

@akad3iz 

Zadałeś jeszcze raz to samo pytanie i dostajesz jeszcze raz te same odpowiedzi... Kabel byłby rozwiązaniem na dziś, na jutro trzeba się rozejrzeć za szybszym łączem.

 

Co do meritum: czemu WiFi zakłóca Ci połączenie kablowe, to bez pokazania parametrów na FB trudno jakoś konkretniej się odnieść, ale co do zasady to jest zupełnie normalne, QoS w FB jest jaki jest i najwidoczniej tak to priorytetyzuje, że Twoje granie po kablu dostaje ochłapy. Możesz zmienić FB na jakiś lepszy ruter, taki w którym opcje QoS będą eksponowane, ale to spory wydatek i bez gwarancji że coś pomoże.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Problem z utratą pakietów - sieć domowa

@j131  jeśli jest jakiś problem sieciowy, to prędkość usługi nie ma znaczenia

Stąd przede wszystkim trzeba uporządkować to, co jest. Ten re TP-Link jest dość słaby, dlatego proponuję testy SWB. Na początek. Nic nie kosztują, tylko wizytę w salonie. Może działać też jako most, więc dekoder będzie zasilony po kablu 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Problem z utratą pakietów - sieć domowa

Oglądanie filmu w 4k to 25-30Mb i masz już zajęte całe łącze. Pewnie że trzeba sprawdzić co zakłóca sieć ale cudów się nie osiągnie przy takiej małej szybkości.
Na początek warto sprawdzić jakie są sieci wi-fi w okolicy jakimś programem np. jest aplikacja na Androida 'WiFiAnalyzer', pokazuje sieci i sugeruje lepszy kanał.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Problem z utratą pakietów - sieć domowa

@Zeusek  starsze dekodery kartowe nie miały 4K. Nowych, chyba nie dawali do VDSL...

Skoro ma wifi, to może być WHD80.

Masz jednak rację. Każdą analizę trzeba zrobić, tylko, że przy wifi, to raczej wróżenie niż weryfikacja techniczna. 

Ważna jest interpretacja, bo kanału dla dekodera nie zmienisz


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Problem z utratą pakietów - sieć domowa

@agat13 

Ale po co mi to piszesz? Ja  o nic nie pytałem.