Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z uploadem w Orange Światłowód


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 67
  • 0

Problem z uploadem w Orange Światłowód

Ponieważ mam monitor panoramiczny 3440x1440 i w innej rozdzielczości stream wyglada paskudnie co nie zmienia faktu ze Orange nawala mając 300 Mb uploadu a nie wyrabia przy takim bitrate

Anonim

Nie dotyczy

Problem z uploadem w Orange Światłowód

Co ma karta graficzna do streamowania? Tu chodzi o procesor, można owszem streamować z GPU, ale przy korzystaniu z aplikacji w 4K nie ma to najmniejszego sensu. Za mało mocy. 

 

Na Steam statystyki dot. łącza mówią co innego, więc no. Do oglądania w 4K wystarczy około 20 Mbps. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 67
  • 0

Problem z uploadem w Orange Światłowód

No więc właśnie.

Kwestie sprzętową u mnie wykluczamy i9 9900k / 2080ti / 32gb ram here


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Problem z uploadem w Orange Światłowód

@Anonim słusznie, około 24Mb/ sek


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Problem z uploadem w Orange Światłowód


@swiftnapisał(-a)

Ponieważ mam monitor panoramiczny 3440x1440 i w innej rozdzielczości stream wyglada paskudnie co nie zmienia faktu ze Orange nawala mając 300 Mb uploadu a nie wyrabia przy takim bitrate


Moim zdaniem stream w tak wysokiej rozdzielczości nie jest potrzebny. Dodatkowo obciąża Ci to komputer a lepiej mieć płynną grę niż wysoką rozdzielczość którą doceni garstka oglądaczy. Gdybyś wrzucał gotowy film to i owszem można się pokusić o 4k aby być na topie wśród jutuberów, ale transmisja która gdzieś przeleci w odmętach tysięcy innych materiałów, no nie wiem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 67
  • 0

Problem z uploadem w Orange Światłowód

Nic mi nie obciąża, bo używam kodeku od Nvidii, zużycie procka i karty pochodzące z OBSa jest tak znikome, że nie ma totalnie wpływu na FPSy.

 

Nie po to kupilem opcje z 300mb uploadu, żeby nie móc postreamować w 4k.

Napisałem Ci już też, ze jakbym streamował w niższej rozdzielczości to obraz by wyglądał po prostu źle.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Problem z uploadem w Orange Światłowód

Rozumiem ale to nie ty będziesz to oglądał tylko twoi subskrybenci i nowe osoby. Jak ktoś ma monitor full HD to i tak nie zobaczy różnicy przy 4K. Para idzie w gwizdek. Osób które mają obecnie monitory 4K nie jest zbyt dużo ponieważ odpalenie gier w natywnej rozdziałce 4k i utrzymanie płynnych 60fps wymaga mocarnej karty graficznej. A te jak wiemy albo są niedostępne albo kosmicznie drogie. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 67
  • 0

Problem z uploadem w Orange Światłowód

Napisałem już - po to kupiłem opcję z 300Mb/s uploadu, aby móc streamować w takiej rozdzielczości jakiej mi się podoba, standardy się zmieniają i coraz więcej ludzi kupuje monitory o wyższej rozdzielczości.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Problem z uploadem w Orange Światłowód

@swift a czy upload pliku wideo do YouTube jest z pełną prędkością? 


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Problem z uploadem w Orange Światłowód

@swiftCześć. Moim zdaniem nikomu nie musisz się tłumaczyć co i jak chcesz robić. Jeśli parametry w dalszym ciągu są zaniżone. Zgłoś nam to ponownie przez czat lub telefonicznie.