Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z podłączeniem światłowodu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu

Cześć 

Może ktoś z was miał podobny problem - 2 lutego podpisałam umowę z Orange na podłączenie światłowodu, technicy zostali umówieni na  montaż 28 lutego .Panowie dotarli sprawdzili gdzie ma być ustawiony ruter wywiercili dziurę w ścianie po czym okazało się że nie ma możliwości podłączenia ponieważ w skrzynce która znajduję sią najbliżej mojego domu nie ma sygnału. Zostało złożone nowe zgłoszenie do dnia dzisiejszego problem nie jest rozwiązany . Zaproponowano mi montaż 2 sztyc o wysokości 5 metrów każda  na mojej posesji i działce obok aby z innej ulicy pociągnąć kabel w ten sposób- mieszkam w mieści nie na końcu świata  ( nadmienię że obok mojej działki mam słup z którego do tej pory korzystałam bo był tam podłączony telefon stacjonarny i internet po tzw kablu ) Do dnia dzisiejszego trwają przepychanki rejestrowane są nowe zgłoszenia a ja od miesiąca  jestem bez dostępu do internetu bo umowa z poprzednim dostawcą została rozwiązana . Czy może ktoś spotkał się z podobnym problemem i jak udało się go rozwiązać 

11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

Problem z podłączeniem światłowodu

Pozostaje przygotować słupy na instalację, pewnie poprzedni operator po słupach energetyki ciągnął kable, Orange tak nie robi 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57220
  • 691

Problem z podłączeniem światłowodu

@asiali74  masz dwa wyjścia. Czekać cierpliwie do rozbudowy istniejącej puszki najbliżej domu ( co może potrwać  i to sporo, bo to kwestia kasy na wymianę urządzeń czy dobudowy nowego przyłącza do puszki) 

Ja bym wybrał drugie:  tymczasowe rozwiązanie ze sztycami, z zaznaczeniem konieczności przebudowy na Twój lokalny skup po rozbudowie. To teoria. W praktyce może być więcej wariantów. Od zajęcia rezerwacji na Twoim słupie po niewykorzystaniu ich przez osobę, która zrezygnuje z instalacji, poprzez negocjacje z kierownikiem grupy monterów, a na piśmie do operatora na adres w Skierniewicach kończąc 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2705
  • 9885
  • 52

Problem z podłączeniem światłowodu

@asiali74 Jeśli nie ma sygnału a raczej wolnych włókien to nie Twój problem tylko monterów. Na tym polega wywiad techniczny żeby przed instalacją sprawdzić czy dany klient może być podłączony czy nie. Jeśli tego nie zrobili albo ktoś czegoś nie dopatrzył to teraz musi to naprawić. Albo powinni Cię przeprosić i poinformować że niestety pod Twoim adresem nie ma możliwości świadczenia usług po światłowodzie bo jest już komplet abonentów. Mieszkasz w domku jednorodzinnym czy w bloku? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu

Cześć 

No właśnie nic takiego nie było zrobione , jak pytałam o to w punkcje gdzie była podpisywana umowa to powiedzieli mi że nie ma możliwości sprawdzenia tego przed podpisaniem umowy .Mieszkam w domku 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57220
  • 691

Problem z podłączeniem światłowodu

@asiali74 Pytanie: chcesz mieć światłowód czy dochodzić instalacji z konkretnego słupa?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu

Chcę mieć światłowód podłączony z konkretnego słupa 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57220
  • 691

Problem z podłączeniem światłowodu

@asiali74 Jeśli tak, to musisz czekać na ruch ze strony operatora polegający na rozbudowie zasobów na tym konkretnie słupie. Termin nieprzewidywalny. Zależy od wielu czynników. Od zakupu sprzętu, do wolnych mocy przerobowych włącznie

Anonim

Nie dotyczy

Problem z podłączeniem światłowodu

@asiali74  to ogólnie wygląda tak, że jak mają w systemie zielone światło na dostępność to robią zamówienie. Niestety realia są takie, że czasem teoria nie porywa się praktyką. Technik przychodzi na miejsce i stwierdza jakieś przeszkody. Nikt nie wysyła ich na sprawdzenie przed złożeniem zamówienia, pracownik salonu dobrze powiedział.

 

Zgodzę się z @agat13. Jak jesteś bez internetu chyba warto zdecydować ale na tą alternatywę a potem dochodzić zrobienia tego tak jak chcesz 

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5484
  • 18245
  • 186

Problem z podłączeniem światłowodu

Obawiam się, że przy zgodzie na rozwiązanie niby tymczasowe okaże się, tak jak to często bywa, że prowizorki są najtrwalsze. Natomiast co do szans na to żeby "zmusić" operatora do rozbudowy możliwości - ilości przyłączy na konkretnym słupie, też to czarno widzę.