Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet w strefie domowej chodzi dużo wolniej od tego poza strefą domową.

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Internet w strefie domowej chodzi dużo wolniej od tego poza strefą domową.

Witam, posiadam usługę Orange Love mini, którą ostatnio przedłużałem. Przy podpisywaniu umowy pytałem się konsultanta czy to normalne, że internet, który mam w telefonie do wykorzystania poza strefą domową chodzi kilka razy szybciej niż internet, który mam przypisany do drugiej karty sim do wykorzystania w strefie domowej. Pan twierdził, że obie karty korzystają z tego samego internetu i w strefie poza domem jak i w strefie domowej powinny osiągać taką samą prędkość. Zaproponował wyrobienie kopi karty sim do strefy domowej, bo być może obecna jest wadliwa. Niestety, to nic nie pomogło. Karta sim od internetu ze strefy domowej znajduje się w routerze TP-link TL-6400 v4, ale

próbowałem różnych konfiguracji. Przekładałem kartę sim od strefy domowej do telefonu, z routera do starego telefonu i gdy oba telefony znajdowały się obok siebie wykonywałem równocześnie pomiar na obu telefonach, jednak efekt zawsze był taki sam. Na karcie sim z telefonu z internetem poza strefą domową uzyskuje od 30 mb/s do 60 mb/s natomiast na karcie sim z internetem ze strefą domową, bez względu w jakim urządzeniu się znajduję od 2 mb/s do 12mb/s. Dodam że mam jeszcze potężny zapas GB do wykorzystania, tak więc ich brak na pewno nie jest problem. Co może być przyczyną i jak rozwiać ten problem?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19445
  • 56242
  • 763

Interent w strefie domowej chodzi dużo wolniej od tego poza strefą domową.

@spartakus-13 na pewno ograniczeniem prędkości jest sam router, który nie ma agregacji pasma. Samo przełożenie karty SIM do telefonu, nie zawsze może od razu spowodować złapanie agregacji pasma, wiec temu internet dalej wolno działa. Zakładam, że testy były wykonywane na telefonie z obsługą agregacji pasma. Prędkość zależy też od pasma LTE, na jakie dane urządzenie się zaloguje. Najniższe prędkości osiągniesz w paśmie LTE 800, wyższe prędkości już będą w paśmie LTE 1800, 2100, największe prędkości w pojedynczym paśmie osiągniesz na LTE 2600. Wszystko zależy też od obciążenia nadajnika i danego pasma oraz agregacji pasm.

 

Proponowałbym zmienić router na model z obsługą agregacji pasma, ale zmiana routera jest też zależna od możliwości finansowych. Proponowałbym Huawei B525 lub B535, to z tańszych modeli lub droższe, z wyższej półki cenowej: Huawei B618 lub B818. Jeżeli to by miała być inwestycja na dłuższy czas to można się zastanowić nad zakupem Huawei CPE Pro 2 (H122-373) - obsługuje już 5G.

 

Jeszcze ograniczeniem może być tak zwany lejek techniczny, który jest zakładany na 24 godziny w przypadku intensywnego korzystania z internetu mobilnego. 

Na NO są tematy w sprawie lejka technicznego, np:

https://nasz.orange.pl/t5/Zakup-nowej-oferty/Internet-domowy-4G-a-lejek-techniczny/m-p/208094

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19445
  • 56242
  • 763

Interent w strefie domowej chodzi dużo wolniej od tego poza strefą domową.

@spartakus-13 na pewno ograniczeniem prędkości jest sam router, który nie ma agregacji pasma. Samo przełożenie karty SIM do telefonu, nie zawsze może od razu spowodować złapanie agregacji pasma, wiec temu internet dalej wolno działa. Zakładam, że testy były wykonywane na telefonie z obsługą agregacji pasma. Prędkość zależy też od pasma LTE, na jakie dane urządzenie się zaloguje. Najniższe prędkości osiągniesz w paśmie LTE 800, wyższe prędkości już będą w paśmie LTE 1800, 2100, największe prędkości w pojedynczym paśmie osiągniesz na LTE 2600. Wszystko zależy też od obciążenia nadajnika i danego pasma oraz agregacji pasm.

 

Proponowałbym zmienić router na model z obsługą agregacji pasma, ale zmiana routera jest też zależna od możliwości finansowych. Proponowałbym Huawei B525 lub B535, to z tańszych modeli lub droższe, z wyższej półki cenowej: Huawei B618 lub B818. Jeżeli to by miała być inwestycja na dłuższy czas to można się zastanowić nad zakupem Huawei CPE Pro 2 (H122-373) - obsługuje już 5G.

 

Jeszcze ograniczeniem może być tak zwany lejek techniczny, który jest zakładany na 24 godziny w przypadku intensywnego korzystania z internetu mobilnego. 

Na NO są tematy w sprawie lejka technicznego, np:

https://nasz.orange.pl/t5/Zakup-nowej-oferty/Internet-domowy-4G-a-lejek-techniczny/m-p/208094


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14038
  • 57752
  • 697

Interent w strefie domowej chodzi dużo wolniej od tego poza strefą domową.

@spartakus-13 Spróbuj zrobić testy obu kart na tym samym urządzeniu i dopiero wtedy będzie to w miarę miarodajne (oczywiście zależy to od obciążenia nadajnika w danym momencie testu).


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Internet w strefie domowej chodzi dużo wolniej od tego poza strefą domową.

Dziękuje, za szybką odpowiedz i pomoc. Myślę, że zdecyduje się na jeden z wymienionych modeli Huawei B618 lub B818. Mieszkam około 50 km od Warszawy i pewnie jeszcze dużo czasu upłynie nim będę w zasięgu 5G.

Dziękuję i pozdrawiam


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19445
  • 56242
  • 763

Internet w strefie domowej chodzi dużo wolniej od tego poza strefą domową.

@spartakus-13 co do lokalizacji nadajników oraz ich możliwości można podejrzeć ma stronie:

http://beta.btsearch.pl/

Trzeba prac poprawkę na informacje podane na wspomnianej stronie, bo nie wszystkie usługi i pasma są aktywne.

 

Najlepiej router kupić online, to będzie czas 14 dni na zwrot, jak nie będzie odpowiadał.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14038
  • 57752
  • 697

Internet w strefie domowej chodzi dużo wolniej od tego poza strefą domową.

@spartakus-13 W przypadku niekorzystnej odległości czy zasięgu nadajników polecam modem z możliwością podłączenia anteny zewnętrznej kierunkowej. Zawsze to poprawi odbiór.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Internet w strefie domowej chodzi dużo wolniej od tego poza strefą domową.

Przyszedł mi wczoraj router Huawei B628-265 (wziąłem ten, bo nie mogłem zaleźć podanego nowego B618 a tamten wydawał mi się zbliżony parametrami) i rozpocząłem testowanie. Mogę już stwierdzić, że problem został rozwiązany i to faktycznie była wina routera. Myślałem nad antenami zewnętrznymi, tylko na razie chciałem je ustawić na parapecie i jak znajdę trochę więcej czasu, to zamontować je na zewnątrz, tylko nie wiem czy takie rozwiązanie ma sens.

Dziękuje jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19445
  • 56242
  • 763

Internet w strefie domowej chodzi dużo wolniej od tego poza strefą domową.

@spartakus-13 napisz za jakiś czas o osiągach i wrażeniach z działania internetu na nowym nabytku.

Anonim

Nie dotyczy

Internet w strefie domowej chodzi dużo wolniej od tego poza strefą domową.

@spartakus-13  jak sygnał stabilny 4G LTE, to antena zewnętrzna zbędna, chyba że chcesz max prędkość uzyskać z nowego routera LTE, to wtedy opcja dokupienia anteny ma sens.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19445
  • 56242
  • 763

Internet w strefie domowej chodzi dużo wolniej od tego poza strefą domową.

Zależy jeszcze jak daleko jest router od nadajnika i jaka siła sygnału jest na routerze. Tego @spartakus-13 nie podawał.