Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z parowaniem urządzeń


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 17
  • 0

Problem z parowaniem urządzeń

AP mam na mikrotiku, dla sieci IoT tylko wifi4, widze ze do wifi się łączy, bo dostaje IP, widać go w tablicy arp na mikrotiku i mogę pingować, ale w trakcie dodawania do aplikacji pojawia się błąd jak z obrazka ponizej

IMG_0452.png

 

________________

Edytowałem wpis dodając zdjęcie z załącznika - Rafał


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5600
  • 22731
  • 189

Problem z parowaniem urządzeń

@zuko 

Czyli problem jest jednak w czasie łączenia klimatyzacji z siecią. Na twoim miejscu włączył bym BT i GPS i spróbował od zera jeszcze raz.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 17
  • 0

Problem z parowaniem urządzeń

W klimatyzacji jest modul wifi, nie ma tam Bluetooth ani nie ma nic wspólnego z gps, parowanie polega na połączeniu telefonem do sieci prezentowanej przez modul wifi przez uruchomiona aplikacje FGLair, i tu nie ma problemu, w aplikacji po podłączeniu do klimatyzacji podaje sie ssid sieci do której klimatyzacja ma sie łączyć i hasło sieci, tu tez nie ma problemu, później trzeba sie przełączyć w trakcie parowania do tej samej sieci wifi która sie podało w połączeniu klimatyzacji wtedy aplikacja mieli połączenie i wyrzuca błąd jak w obrazku, telefon i klimatyzacja są wtedy połączone do tej samej sieci wifi, tego jestem pewien, klimatyzacja nawiązuje połączenie udp do adresu w internecie, telefon tez ma dostęp do internetu a mimo to klimatyzacja noe chce sie dodać do aplikacji tylko dostaje błąd 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5600
  • 22731
  • 189

Problem z parowaniem urządzeń

@zuko 

Rozumiem, i jakkolwiek zabrzmi to absurdalnie być może wystarczy włączyć w telefonie moduł GPS (albo tylko "lokalizację") oraz BT. Widziałem już takie cuda.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Problem z parowaniem urządzeń

@zuko nie sposób się nie zgodzić z tym o czym pisze @j131 

slav72_0-1682374010184.jpeg

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 17
  • 0

Problem z parowaniem urządzeń

BT i usługi lokalizacji mam włączone, to nie to.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1813
  • 8802
  • 69

Problem z parowaniem urządzeń

@zuko Nie masz włączonej izolacji klientów na tym AP? Albo innego ustawienia typu sieć dla gości?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Problem z parowaniem urządzeń

@zuko  próbowałeś może poszukać wsparcia w formie kontaktu z pomocą techniczną na ich stronie Aplikacja FGLair™: Sterowanie bezprzewodową siecią LAN klimatyzatora - FUJITSU GENERAL GLOBAL (fujit... ?


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 564
  • 2079
  • 17

Problem z parowaniem urządzeń

Łącząc się z takimi rzeczami w telefonie powinieneś się łączyć z routerem przez wi-fi 2.4GHz, jak jesteś na 5GHz to się nie połączysz.
Mam gniazdko smart i trzeba było w telefonie dać właśnie 2.4GHz, gdy się połączysz to możesz zmienić na 5GHz.
Bywa że jak już było sugerowane trzeba włączyć BT i GPS, mam tak gdy chcę włączyć telewizor z komórki.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5600
  • 22731
  • 189

Problem z parowaniem urządzeń


@zukonapisał(-a)

BT i usługi lokalizacji mam włączone, to nie to.


I próbowałeś przy takich ustawieniach telefonu zresetować WiFi klimatyzacji i zacząć konfigurację w apce od początku? Dalej ten sam błąd? Może trzeba na chwilę w telefonie zapomnieć sieć LAN, tak żeby nie zrywał połączenia z tą "tymczasową" siecią klimatyzacji przedwcześnie? Generalnie słabo się to diagnozuje, bo te urządzenia uważają nas za idiotów i niewiele komunikują. Pozostaje jedynie działanie metodą prób (i błędów), zgodnie z instrukcjami producenta. Nie wydaje mi się żeby cokolwiek trzeba było ruszać w konfiguracji rutera. W domyślnej pozwala on na wszelkie połączenia wychodzące, a w sumie tylko o takie chodzi.