Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z montażem Neostrady


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Problem z montażem Neostrady

Witam,

 

Może znajdzie się tu ktoś kto pomoże.

Od 3 lat próbuje skorzystać z internetu domowego, kablowego.

Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie.

Dom stoi tuż przy ulicy (ulica, chodnik, 5 metrów działki i dom).

Studzienka telekomunikacyjna jest 40m dalej, po tej samej stronie ulicy co mój dom. W stronę  mojego domu jeden słup telekomunikacyjny.

Neostrady nie chcą podłączyć z powodu braku możliwości technicznych. Technik upiera się, że trzeba dwa słupy telekomunikacyjne zrobić i tak pociągnąć kabel. Pomimo tego, że po drugiej stronie są słupy energetyczne po których mógłby puścić kabel. Tak właśnie idą przewody Orange na sąsiednich ulicach.

Na centrali jest wolny port i mogłaby być Neostrada do 80 Mbps.

Ciągle do mnie wydzwaniają oferując podłączenie. Zamawiam komplet (tv, internet, telefon) , umawiają technika i brak możliwości technicznych. Mija trochę czasu i znów oferta i to samo.

Da się jakoś zmobilizować technika do pociągnięcia kabla po słupach energetycznych? Współfinansować?

 

Pozdrawiam

Przemek

24 ODPOW. 24

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z montażem Neostrady

Współfinansowanie dla ofert indywidualnych nie ma. Być może nie ma zgody na korzystanie z tych słupów. Poza tym na nowe podłączenia po między Orange obcięło budżety i takich przyłączy nie robi prawie wcale. Trzeba czekać na światłowód.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Problem z montażem Neostrady

Światłowód jest 300m dalej. Nie zrobią, nie ma w planach...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z montażem Neostrady

To trzeba rozejrzeć za konkurencją lub zachęcić samorząd do działania. I zgłosić w wyszukiwarce UKE białą plamę. To nie są działania na już niestety. Ale na miedzi w Orange nic raczej nie będzie.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Problem z montażem Neostrady

Konkurencji nie ma, biała plama na mapce UKE już widnieje.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z montażem Neostrady

To teraz trzeba dopilnować samorząd by zgłosil adres do dofinansowania w kolejnych konkursach z dofinansowaniem. W przyszłym roku ruszą konsultacje.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 21
  • 0

Problem z montażem Neostrady

 @Przemek112 Możesz spróbować dogadać się z technikami "na lewo" czy nie dało rady by podłączyć i ewentualnie coś im za to odpalić.Nie wiem jak u ciebie ale u mnie panowie z dawnego eltela  bardzo chętnie szli na takie układy i nagle niemożliwe stawało się możliwe.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Problem z montażem Neostrady

Tak przy okazji pytanie - jakiej max długości może być połączenie światłowodowe od punktu węzłowego/rozgałęźnika(?) do klienta końcowego?

Tak jak pisałem już wcześniej - znajomy kupił dom w starej części Wilanowa, wg mapki Orange nie było możliwości montażu tam światłowodu, ale kierownictwo salonu Orange (Centrum Warszawy, Marszałkowska) spowodowało, że instalacja była możliwa 😉 i już 8 miesięcy użytkują 1Gbps (co najlepsze jego adres ciągle widnieje na mapce Orange jako "brak możliwości podłączenia usługi").

W jego przypadku nie było konieczności "współfinansowania" 😉 instalacji. Dopłaca chyba 15 zł miesięcznie za domek jednorodzinny (płaci więc 110 zł za umowę bez lojalki z dodatkowym repeaterem).

Fakt faktem, że pierwsza ekipa nie miała koncepcji na podłączenie/pociągnięcie światłowodu, za to druga uporała się z zagadnieniem bardzo sprawnie i szybko. Może w Twoim przypadku również jest to kwestią zaangażowania ekipy montażowej?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Problem z montażem Neostrady

Niestety nie mam wpływu na ekipę, która dokonać ma instalacji.

Czy w jakikolwiek sposób można się z tymi mistycznymi technikami skontaktować?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Problem z montażem Neostrady

Wpływu na wybór ekipy techników nie masz ale kontakt z ich strony następuje przed instalacją - potwierdzają czas i miejsce instalacji.