Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem Funbox 6


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 20
  • 0

Problem z internetem Funbox 6

Witam, od niedawna korzystam z światłowodu od orange i wystąpił problem z łącznością a mianowicie do środy wieczorem wszystko było jak należy i działało a od czwartku rana już internetu nie było. Posprawdzałem kable czy są podopychane, resetowałem modem ale nic nie pomogło. Na modemie pali się czerwona dioda przy wi-fi oraz biała szybko migająca przy internecie. Przy wejściu na stronę 192.168.1.1 wyskakuję mi następujący komunikat: 

Sprawdź swoje połączenie

Sprawdź połączenie do linii:

- Jeden koniec przewodu światłowodowego powinien być podłączony do gniazda optycznego Funboxa, a drugi do gniazda optycznego w ścianie.
Podłączenie jest prawidłowe, ale Internet nadal nie działa?
Możliwe, że połączenie FTTH nie zostało jeszcze aktywowane. Spróbuj ponownie później

przy czym mam do wyboru dwie opcję tzn. Użyj wewnętrzny ONT (Światłowód) i użyj zewnętrzny ONT (WAN Ethernet).
Zgłosiłem sprawę w czwartek w godzinach popołudniowych, w piątek popołudniu dostałem smsa z informacją, że technik jest w drodze, jednak status zgłoszenia został zamknięty ze względu na trzy nieudane próby kontaktu, pomimo tego, że nikt się ze mną nie kontaktował. 
z czatu z pracownikiem orange dowiedziałem się, że utrata połączenia nastąpiła chwilę po godzinie 4:00.
Czy jest jakaś możliwość, bym mógł samodzielnie rozwiązać ten problem, bo tyle na ile wiem to próbowałem to rozwiązać ale nic nie pomogło. 



12 ODPOW. 12

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1868
  • 9033
  • 75

Problem z internetem Funbox 6

@MateuszKzI Odczytaj poziom sygnału optycznego w menu FB. Jeżeli to świeża instalacja to podejrzewam, że strzelił spaw.

PS https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/FunBox-6-status-diody-pytanie/td-p/257166


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 20
  • 0

Problem z internetem Funbox 6

problem jest taki, że po wpisaniu 192.168.1.1 na komputerze mam do wyboru te dwie opcje

Użyj wewnętrzny ONT (Światłowód)
użyj zewnętrzny ONT (WAN Ethernet).

próbowałem zalogować się na telefonie, wpisałem tutaj admin admin, oraz próbowałem hasła widocznego na modemie, jednak wtedy następuję próba połączenia i tylko mam niekończące się kółko ładowania. 

451252075_990710432500010_6611276105910631405_n (1).jpg

jeszcze dodam, że mam informacje, o danych logowania, które znajdę na umowie, lecz przejrzałem umowę, którą miałem zabezpieczoną hasłem i tam nic nie znalazłem.

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał

 

 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1868
  • 9033
  • 75

Problem z internetem Funbox 6

@MateuszKzI Próbowałeś zdalnej diagnostyki za pomocą czatu z Maxem?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 20
  • 0

Problem z internetem Funbox 6

tak, wczoraj po kontakcie z nim zanotował zgłoszenie, które miało skutkować wizytą technika, który dzisiaj zamknął zlecenie twierdząc, że nie mógł się ze mną skontaktować, pomimo tego, że przez ten cały czas byłem dostępny. dzisiaj przeprowadziłem rozmowę z konsultantem, który poinformował mnie o godzinie w której utraciłem połączenie oraz o tym, że widzą, że diody mam zapalone oraz, że dzisiaj jeszcze próbowałem nawiązać połączenie z siecią.

nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu i trochę jestem zielony w tym temacie więc staram się opisywać to w miarę prosto, nie wiem czy jest to zrozumiałe. 
mogę jeszcze dodać, że podjąłem kilka prób resetowania modemu i czasami dioda internetu miga szybko na czerwono a czasami na biało i też nie rozumiem od czego to jest zależne w danym momencie. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5718
  • 23192
  • 197

Problem z internetem Funbox 6

Niepotrzebnie resetowałeś modem i dlatego teraz się do niego nie dostaniesz dopóki łącze nie zostanie naprawione. Sam tego nie zrobisz. Masz aktywne zgłoszenie w tej sprawie? Może podałeś numer stacjonarny? On też nie działa więc może dlatego nie dało się z tobą skontaktować.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 20
  • 0

Problem z internetem Funbox 6

zgłoszenie jest teraz aktywne i mam czekać na technika, z informacją, że najpierw zdalnie będzie sprawdzał łącze. Numer podany przeze mnie jest prawidłowy, tzn mój telefon prywatny, przy montażu światłowodu technik kontaktował się telefonicznie i było wszystko okej. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5718
  • 23192
  • 197

Problem z internetem Funbox 6

No to musisz czekać.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1868
  • 9033
  • 75

Problem z internetem Funbox 6

@MateuszKzI Tak jak napisał @j131 pospieszyłeś się z resetowaniem FB6. Jest taka aplikacja Mój FunBox. Mógłbyś zaspokoić moją ciekawość i sprawdzić czy potrafi połączyć się z niezarejestrowanym routerem?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13515
  • 55260
  • 659

Problem z internetem Funbox 6

@MateuszKzI  jeśli byłaby połączenie, to na parametrach rejestracji można otworzyć stronę Orange 

Innych nie..