Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Neostradą - zakłócenia w telefonie i rozłączający się internet


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 29
  • 2
  • 0

Problem z Neostradą - zakłócenia w telefonie i rozłączający się internet

Witam forumowiczów
Ponieważ przeniosłem numer do Orange wraz z internetem i mam teraz NEO
mam pytanie
ponieważ mam zakłucenia w telefonie i internet mi się rozłańcza bez powodu
zakłucenia w telefonie moga byc spowodowane że telefon jest podłąńczony do linii za pomocą filtrów od modemu speed touch?
a router tp link jest podłąńczony bez pośrednio do linii przez rozgałęźnik bez żadnych filtrów
problem polega na tym ze mimo ze w ustawieniach routera mam status połąńczony pingi w wierszu poleceń nie "chodzą" ani zadna strona sie nie laduje
pozdrawiam liczę na Waszą pomoc

13 ODPOW. 13

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z Neostrada

A próbowałeś to wszystko odłączyć i podłączyć jeszcze raz? masz inne kabelki - może jakiś zepsuły?
na mój Orange możesz sprawdzić czy z usługami wszystko w porządku i/lub zgłosić usterkę

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 29
  • 2
  • 0

Problem z Neostrada

Na poprzedniej linni tzn u innego operatora ale na tymm samym numerze bylo wszystko ok

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z Neostrada

I jaki to ma związek? może trwa jakaś stabilizacja, może niezależnie coś innego się wydarzyło.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 29
  • 2
  • 0

Problem z Neostrada

To ta linia cos dlugo sie stabilizuje

a to moze byc wina filtra??


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 22
  • 1

Problem z Neostradą - zakłócenia w telefonie i rozłączający się internet

Mam podobnie. Już ze dwa tygodnie gdy zaczęło wiać w telefonie trzaski. Gdy nie ma wiatru lub jest słaby nadal coś zakłuca. Neostrada Rozłancza się przeważnie około północy i robi co chce a potem do rana netu brak. Router potrafi pokazać na kontrolkach, że wszystko ok a internet odcięty. Wymieniałem też filtry. Same wyłączenia nocne są dosyć częste (różna częstotliwość ale około północy to często już wcześniej, nawet gdy nie wiało) W statusie routera gdzie są parametry neo błędów brak.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 29
  • 2
  • 0

Problem z Neostradą - zakłócenia w telefonie i rozłączający się internet

U mnie trzaski w telefonie ustały po zgłoszeniu awarii

wczoraj zmieniłem soft na oryginalny i nadal koło północy mimo ze router pokazuje synchronizację i połączenie z netem nie ma neta

dopiero po restarcie urządzenia lanczy sie na nowo

ale wolno chodzi:(


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 22
  • 1

Problem z Neostradą - zakłócenia w telefonie i rozłączający się internet

Zgłosiłem awarię. Miałem farta bo technik oddzwonił chwilę po zgłoszeniu i chwilę później był. Wymienił mi sfatygowaną linkę i poprawił dwie wtyczki. W tygodniu wymieni jeszcze linke od domu do słupa. Parametry szczególnie wysyłanie uległy poprawie. Zobaczymy co będzie dalej. Ostatnie wiatry i wilgoć dały się we znaki. Może jeszcze podmienie filtr telefonu.

Według technika jest szansa na VDSL ale to już trzeba gadać z Orange.

 

Edit:

Przyjechał jeszcze raz bo wybadał jakieś szumy na lini. Jego sprzęt pokazuje ładną synchronizację na Neo 20 a mój router nieNeo_01.jpg

Tepelinki przestały się lubić z Neo i/lub mój róter nie lubi się z Neo. Wystarczy, że router dostał w tyłem parę razy gdy przerywało prąd i może być gorzej. 

Za około godzinę mam zrobić reset routera do ustawień fabrycznych.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Problem z Neostradą - zakłócenia w telefonie i rozłączający się internet

Da się w ogóle jakoś "zamówić" technika do sprawdzenia linii przed podpisaniem umowy? Mam Neo 20/1, chciałbym przejść na VDSL ale chcę wiedzieć czy to wogóle realne i jakich prędkości mogę się spodziewać. Czy może mam czekać na FTTH jakiś rok...

Anonim

Nie dotyczy

Problem z Neostradą - zakłócenia w telefonie i rozłączający się internet


Szopler napisał(-a):

Da się w ogóle jakoś "zamówić" technika do sprawdzenia linii przed podpisaniem umowy? Mam Neo 20/1, chciałbym przejść na VDSL ale chcę wiedzieć czy to wogóle realne i jakich prędkości mogę się spodziewać. Czy może mam czekać na FTTH jakiś rok...


@Szopler A ile chcesz mieć na VDSL ?