Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange

Zastanawiam się nad światłowodem Orange, czytałem chyba wszystkie wątki na tym forum i wynika z tego, że usługi Google działają słabo na światłowodzie Orange, chodzi mi o prędkości do dysku Google / Youtube, czy da się uzyskać 100 Mbit uploadu do Google wieczorami ?

Interesuje mnie szczególnie Łódź.

Aktualnie posiadam Światłowód z Netii  ( ~95 Mbit Down / 50 Mbit UP ) i tutaj nie ma problemu, żeby osiągnąć max prędkości o dowolnej porze dnia, pingi też niskie, ale od wielu lat nie mam i przez następne lata nie będę miał możliwości, żeby tą prędkość zwiększyć z "braku technicznych możliwości".

25 ODPOW. 25

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2353
  • 103

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange

@Mitar Hej, mam właśnie taką opcję i przed chwilą sprawdziłem upload do YouTube i Google Drive.Jestem podłączony pod Gdańsk. Na godzinę 11.30 w sobotę idzie pełna prędkość w stronę tych serwisów. Dam znać jeszcze wieczorem 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange

@Mitar  Ja mam 300/30 i u mnie do youtube i google drive idzie max 23mbps uploadu niezależnie od pory dnia. Powinno 30+ ale cóż, tyle mam tylko na speedteście... btw, też jestem z woj. Łódzkiego.

 

Wrzuciłem jakiś losowy filmik do testu i wow, dzisiaj jest aż 25mbps 😄

xzxz.png

 

Menedżer zadań pokazuje poprawne dane, bo video 200mbps wrzucało niewiele ponad minutę więc szło około 3mb/s. Na speedteście mam 35mbps uploadu więc powinno iść 4mb/s 😉

 

Może w opcji 1gbps limitu nie będzie, nie mam pojęcia. Tak czy siak dziwne że na 300/30 nie idzie z pełną prędkością.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4113
  • 56

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange

Zmiana z Netii światłowodu na światłowód od Orange to będzie twoja najgorsza decyzja w życiu. Jak masz możliwość to bierz 900Mb/s od Netii. Chyba żaden większy dostawca nie ma lepszych styków od Netii. Netia pod tym względem jest liderem.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2353
  • 103

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange

@Mitar Obiecałem podesłać wynik z wieczora. Jest 22 w poniedziałek, leci 100 mega 🙂

Zrzut ekranu 2019-01-14 o 21.59.02.png

Anonim

Nie dotyczy

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange

@BORAX

A gdzie to sprawdzacie ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange


@-brtk-napisał(-a)

Zmiana z Netii światłowodu na światłowód od Orange to będzie twoja najgorsza decyzja w życiu. Jak masz możliwość to bierz 900Mb/s od Netii. Chyba żaden większy dostawca nie ma lepszych styków od Netii. Netia pod tym względem jest liderem.


Tak jak napisałem w pierwszym poście, mam ~95 Mbit i nie ma możliwości technicznych żeby to zwiększyć, byłem w Dialogu który przejęła Netia ( która teraz jest przejęta przez Plusa .... ). Może wynika to z jakichś umów pomiędzy Dialogiem a Netią, że nie dają większych prędkości, nie wiem.

Nie jestem na 100 % zdecydowany na Orange, dużo czytałem postów na tym forum i generalnie ludzie narzekają na trasy i pingi do gier. Właściwie moim priorytetem są pingi do gier, prędkość już tam jakoś przeboleję.

Póki co na Netii mam 3-5 ms max do serwerów gier w Warszawie ( a mieszkam w Łodzi ).

 

BTW. Dialog nadal chyba istnieje, na każdej fakturze z Netii mam napisane, że płacę za "Dialnet Mega", co ciekawe na fakturze w grudniu sprzedawca usługi automatycznie zmienił mi się z "Dialogu" na "Netię".

W każdym razie przez takie zmiany z Dialogu -> Netia -> Plus pewnie wszystkie inwestycje się blokują i szybko nie zobaczę prędkości ponad 100 Mbit u aktualnego ISP.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange

@Mitar  Lepiej mieć to 100 nie tylko na speedteśćie w Netii niż Orange 300 czy 1gbps tylko na speedteście a faktyczna prędkość do wielu serwisów jest fatalnie niska.

 

No, jedyny plus to taki że większy transfer - większy zapas...


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2353
  • 103

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange

@Anonim uploadując pliki na Google Drive i Youtube.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4113
  • 56

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange


@Mitarnapisał(-a)

@-brtk-napisał(-a)

Zmiana z Netii światłowodu na światłowód od Orange to będzie twoja najgorsza decyzja w życiu. Jak masz możliwość to bierz 900Mb/s od Netii. Chyba żaden większy dostawca nie ma lepszych styków od Netii. Netia pod tym względem jest liderem.


Tak jak napisałem w pierwszym poście, mam ~95 Mbit i nie ma możliwości technicznych żeby to zwiększyć, byłem w Dialogu który przejęła Netia ( która teraz jest przejęta przez Plusa .... ). Może wynika to z jakichś umów pomiędzy Dialogiem a Netią, że nie dają większych prędkości, nie wiem.

Nie jestem na 100 % zdecydowany na Orange, dużo czytałem postów na tym forum i generalnie ludzie narzekają na trasy i pingi do gier. Właściwie moim priorytetem są pingi do gier, prędkość już tam jakoś przeboleję.

Póki co na Netii mam 3-5 ms max do serwerów gier w Warszawie ( a mieszkam w Łodzi ).

 

BTW. Dialog nadal chyba istnieje, na każdej fakturze z Netii mam napisane, że płacę za "Dialnet Mega", co ciekawe na fakturze w grudniu sprzedawca usługi automatycznie zmienił mi się z "Dialogu" na "Netię".

W każdym razie przez takie zmiany z Dialogu -> Netia -> Plus pewnie wszystkie inwestycje się blokują i szybko nie zobaczę prędkości ponad 100 Mbit u aktualnego ISP.


To masz pewnie kablówkę po koncentryku albo ETH, a nie światłowód do mieszkania GPON.