Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

ROZWIĄZANE

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

Przy każdej opcji wychodzi tylko 5zł miesięcznie więcej. Ja bym nie ryzykował.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

@Piotr696969  Ja mam to samo z youtube a mam 300mbps. Śmiech na sali, wiem... ale cóż, widocznie filmy na youtube też są nielegalne i Orange walczy z przestępczością obniżając transfer do 100-200kb/s na bufor 🙂

 

@Piotrekk85  na wszystko znajdzie wyjaśnienie. Gry online też muszą być nielegalne bo Orange ma często wysoki ping i kiepskie trasy...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

@Banan922Supernova kraków 300 mbps https://scr.hu/PYYoP7V
do thinkboard. Aktualnie posiadam także dostęp do internetu z Inea i tak jak pisze @Piotrekk85 prędkości na ofercie 1 GBPS dla połączeń przez np utorent itp są ograniczane do  ok 80 mbps. Znajomy z ofertą 100 mbps też pobierał z utorent ok 78 mbps.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)


@Banan922napisał(-a)

 

Swoją drogą nie wiem jaką trzeba mieć rodzinę ''no-lifeów'' (sorry za wyrażenie) żeby 100mbps to było za mało 🙂 U mnie kilka osób używa internetu ale i tak zawsze mam 300mbps+ na speedteście i ich użytkowanie nie jest powodem lagów i niskich transferów.


Uwierz mi, 100Mb/s w dzisiejszych czasach to mało 🙂 U mnie prawie cały czas lecą treści z Netflixa , a nieraz na telewizorze idzie jeden serial, a ktoś inny na lapku ogląda drugi 🙂 Ale nie mam żadnych problemow sam wiesz dlaczego.. 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)


@WabolMonsternapisał(-a)

@Banan922Supernova kraków 300 mbps https://scr.hu/PYYoP7V
do thinkboard. Aktualnie posiadam także dostęp do internetu z Inea i tak jak pisze @Piotrekk85 prędkości na ofercie 1 GBPS dla połączeń przez np utorent itp są ograniczane do  ok 80 mbps. Znajomy z ofertą 100 mbps też pobierał z utorent ok 78 mbps.


Nie potwierdzam. Wrzuciłem kilka torrentów testowo i prędkość latała między 40 a 80 MB/s. Jeśli mówimy o megabitach to myślę, że średnio wyjdzie coś ok. 500/s, ale do 1 Gb/s daleko... Pokombinuj z ustawieniami.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1461
  • 13

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

100 Mbps jest przepustowością w zupełności wystarczającą dla pakietu premium w Netflixie - jeden strumień video w 4K, 5.1 dźwięk, HDR potrzebuje ok 15 Mbps, czyli 4 = 60 Mbps przy równoległym użytkowaniu. Zostaje jeszcze 40 Mbps zapasu na przeglądanie neta/granie.
Swoją drogą u mnie TV pokazuje 750 Mbps do serwerów Netflixa.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

Testowałem VPN i muszę przyznać, że jest to jakieś rozwiązanie. Ping do google 13-14 ms zamiast 40 ms, a w CS:GO 24-38 ms do serwera w Warszawie. Bez użycia VPN praktycznie nigdy nie łączy z Warszawą, bo opóźnienia są większe niż do europejskich serwerów. Czasami wartość opóźnienia VAR skoczy i przymrozi się obraz na ułamek sekundy (wydaje mi się, że częściej niż bez VPN), ale gra jest spokojnie grywalna. Nie wiem, czy będę używał tego rozwiązania, bo bez VPN też nie mam problemów z grami online. Sprawdzałem kilka i jedyne ograniczenie jakie napotkałem występuje w CS:GO i jest to praktycznie brak możliwości gry na serwerze w Warszawie (ping 70-80 ms to umożliwia, ale zawsze łączy mnie z europejskimi serwerami, bo tam jest niższy). Wiadomo, czasami obraz skoczy, ale generalnie jest ok. Nie mam też problemów z buforowaniem Youtube itp., ale jak ktoś ma to faktycznie VPN może być wybawieniem. Minus jest taki, że przy szybszych łączach obcina prędkość, bo serwery mają ograniczoną przepustowość, ale nie jest tak źle jak kiedyś. Jest ich sporo, ja sprawdziłem tylko kilka z dwóch różnych VPN i osiągnąłem max ok. 160 Mb/s (a średnio lekko ponad 100 Mb/s), ale może są szybsze.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

Temat jest do zamknięcia. Nie zauważyłem, że ogólna prędkość pobierania spadła do ok. 25-30 MB/s to i pliki powoli się ściągały. Tylko dlaczego...? Ehh to Orange... Ostatnio testowałem sporo prędkość pobierania plików 10 GB w różnych porach dnia z szybkich serwerów ftp przeznaczonych do testowania łącz. Może za dużo tego pobrałem i Orange przycięło transfer dla mojego IP? Na szczęście wystarczyło zrestartować funboxa (zmiana IP) i już jest ok. (przy firewallu na ustawieniu średnim). Jeszcze mógłbym się czepić tego, że czasami prędkość Internetu po WIFI (również 5 GHz) spada bez powodu, ale komputer i tak mam podłączony kablem. 

 

PS. Moja opinia o ofercie Orange... Biorąc światłowód liczyłem na więcej. Później czytając opinie innych cieszyłem się, że u mnie działa to całkiem ok. Powinno jednak działać rewelacyjnie, a tak nie jest. Inni operatorzy potrafią zaoferować podobne łącza z normalnym routingiem, nie wspominając już o tym, że zazwyczaj umożliwiają ustawienie modemu w trybie bridge. Orange chwali się najnowszą technologią, a podstawy leżą. Mimo wszystko uważam, że jeżeli sieć nie jest przeciążona w danej lokalizacji to przeciętny użytkownik będzie zadowolony.