Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

Witam,

 

Czy ktoś wie dlaczego na łączu Orange po kablu prędkość pobierania z serwisów hostingowych jest 7-10 razy mniejsza niż na łączu UPC? Sprawdziłem w tej samej lokalizacji na tym samym sprzęcie. Zazwyczaj na łączu Orange pobiera z prędkością 3-4 MB/s, a na UPC jest to ok. 25-40 MB/s. Różnica jest ogromna. Wyłączenie firewalla nic nie dało. Problem związany jest ze sławnymi słabymi stykami Orange czy da się to jakoś poprawić? Odstąpiłem od umowy z UPC, a tu takie kwiatki...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

Temat jest do zamknięcia. Nie zauważyłem, że ogólna prędkość pobierania spadła do ok. 25-30 MB/s to i pliki powoli się ściągały. Tylko dlaczego...? Ehh to Orange... Ostatnio testowałem sporo prędkość pobierania plików 10 GB w różnych porach dnia z szybkich serwerów ftp przeznaczonych do testowania łącz. Może za dużo tego pobrałem i Orange przycięło transfer dla mojego IP? Na szczęście wystarczyło zrestartować funboxa (zmiana IP) i już jest ok. (przy firewallu na ustawieniu średnim). Jeszcze mógłbym się czepić tego, że czasami prędkość Internetu po WIFI (również 5 GHz) spada bez powodu, ale komputer i tak mam podłączony kablem. 

 

PS. Moja opinia o ofercie Orange... Biorąc światłowód liczyłem na więcej. Później czytając opinie innych cieszyłem się, że u mnie działa to całkiem ok. Powinno jednak działać rewelacyjnie, a tak nie jest. Inni operatorzy potrafią zaoferować podobne łącza z normalnym routingiem, nie wspominając już o tym, że zazwyczaj umożliwiają ustawienie modemu w trybie bridge. Orange chwali się najnowszą technologią, a podstawy leżą. Mimo wszystko uważam, że jeżeli sieć nie jest przeciążona w danej lokalizacji to przeciętny użytkownik będzie zadowolony.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

37 ODPOW. 37

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

@kozakis01Jaki serwis hostingowy ?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

Wykupilem transfer na filebit.pl. Za posrednictwem tego serwisu pobieralem z rapidu.net, fileshark.pl, freshfile.pl, lunaticfiles.com. Wg informacji znalezionych na stronie www filebit.pl pliki pobierane sa bezposrednio z serwisow hostingowych i jesli wystepuja jakies ograniczenia to sa po stronie danych serwisow hostingowych lub operatorow. Na laczu UPC wystepuja male roznice w predkosci pobierania miedzy serwisami, jest to ok. 25-45 MB/s, u Orange jest 3-6 MB/s. Nie wiem dlaczego niektore pliki pobieraly sie calkiem szybko na laczu Orange, ale jednak wolniej niz na UPC.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

@kozakis01A jaki jest adres url z jakiego pobierasz ( tak zwany host ) ?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

s[x].filebit.pl/..., gdzie x to numer, wiec wyglada to tak jakby pliki byly jednak pobierane z ich serwerow. Wyslalem do nich maila. Czekam na odpowiedz. Jednak mniejsza z tym. Widac, ze swiatlowod Orange ma ograniczona predkosc w przypadku niektorych serwerow i nigdy nie wiadomo, czy ograniczenie jest po stronie serwera czy Orange.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

W Orange masz pełną prędkość tylko na speedteście.

 

Wrzucam stronkę z której testowałem + screen z prędkością

 

https://www.thinkbroadband.com/download

1.png

 

https://turnkeyinternet.net/speed-test/ - serwer Nowy Jork

2.png

 

http://xcal1.vodafone.co.uk/ - jedyny serwis na którym stał się cud i idzie z pełną prędkością 😄

3.png

 

Dziwi mnie to że pierwszy jak i trzeci link ma serwer w UK i to chyba ten sam, a tylko w trzecim idzie 38mb/s.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

Orange od wielu lat spowalnia pobieranie treści z pirackich serwisów lub podejrzanych o pirackie treści. Nie mieszajmy wszystkiego do jednego worka.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

O proszę, i jest taki zapis w umowie ze Orange ogranicza pobieranie z serwisów X, Y, Z? Swoją droga kolejny argument za VPN 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

Dorzucę jeszcze jeden test który znalazłem:

 

https://www.adam.com.au/support/blank-test-files

4.png

 

@Piotrekk85  Domyślam się że serwisy które pozwalają testować prędkość łącza, takie jak powyżej, też są 'pirackie'?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

W sposób jawny nie, ale masz informacje o automatycznej kontroli ruchu. Sieci p2p też są przecinanie. Jest ogólne słowo o nadużyciach, a pirackie treści można poniekąd do tego zaliczyć.