Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

To skoro Orange spowalnia transfer do rzekomo pirackich treści to jaki jest sens łączy 1gbps czy nawet 300mbps? Tego nie wolno pobrać, tamtego też nie, i tego również, a tamto pirackie, a tamto jakieśtam jeszcze. Wychodzi na to że Orange oferuje 1gbps po to by przeglądać facebooka? Albo dla jakiegoś pałacu lub dworu królewskiego gdzie jest ogromna rodzinka i 20 osób używa internetu? Netflix w 4K nawet spokojnie pójdzie na łączu 40mbps. Oczywiście zakładając że dostawca ma sensowe gardło do tychże serwerów, bo w Orange nawet na 1gbps nie można być pewnym czy uciągnie 4K.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32315
  • 36181
  • 1366

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

@Banan922: bardziej wiarygodne są serwery w Australii i w Rumunii. Naprawdę usługa neostrady (internetu domowego) nie ma w sobie żadnej kontroli peeringu. Jeśli chcesz mieć na to jakiś wpływ, wykup sobie kilku razy droższą ofertę i nie będziesz narzekał. To nie jest tak, że tylko operator klienta ma wpływ na uzyskiwaną prędkość. Odpowiedzialność jest dosyć rozproszona i w żaden sposób nie gwarantowana.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)


@Banan922napisał(-a)

To skoro Orange spowalnia transfer do rzekomo pirackich treści to jaki jest sens łączy 1gbps czy nawet 300mbps?


Na chwile obecna tylko do oglądania speed testów 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

@Piotrekk85  Standard. Ciekawe czemu @kozakis01  ma kilkakrotnie większy transfer na UPC niż na Orange? Tam jakoś potrafią o to zadbać. Ano, Orange jak zwykle jest najbiedniejsze, najgorsze itp.

 

@Czullo  No w sumie można poszpanować przed znajomymi prędkościami. Problem będzie gdy ten znajomy zapyta czy zagramy razem np w CS:GO i tam wyjdzie że on ma 5 ms a my 40 bo w Orange leci trasą przez Niemcy. Wtedy szpanik się nie uda 😄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32315
  • 36181
  • 1366

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

@Banan922: Już dawno nie napisałeś nic nowego. Takie problemy są u każdego operatora.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

@Piotrekk85  Trudno pisać coś nowego gdy ciągle są te same problemy 😉 oraz nie, nie u każdego. Tylko u takich, którzy kompletnie nie interesują się klientem, dla nich to zwykła nic nie znacząca jednostka do robienia kasy. Wziąć jak najwięcej a dać jak najmniej. U takich operatorów są takie problemy właśnie.

 

Ja nigdy nie płaciłem za internet 80zł, zwykle 30-40zł i nie miałem problemów z youtube, z grami, z pobieraniem. Teraz płacę najwięcej w swoim życiu i jednocześnie mam najgorszej jakości internet w życiu, a trochę tego było, jako że internet w domu mam od 2007.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32315
  • 36181
  • 1366

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

Problemy z pingami są od ok 6-7 lat, więc każdy może poczytać w internecie i potestować i wyrobić sobie własne zdanie. Ten wątek dotyczy prędkości pobierania z serwisu agregującego "podejrzane" treści. Już nie licząc, że wiele serwisów jest zablokowanych przez cybertarczę, to nie raz i nie dwa w necie można poczytać wypowiedzi pracowników Orange co do walki z piractwem.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

@Piotrekk85  Nadal nie odpisałeś na moje pytanie - w jakim celu Orange oferuje 1gbps skoro tego nie wolno, tamtego nie wolno, tu niska prędkość, tam niska prędkość. W takim razie jaki jest sens takiego dużego łącza skoro nie wolno pobierać? Bo do dzielenia między domowników nawet 100mbps spokojnie wystarczy. I tak nie zamulą nic bo i tak nie można pobierać przecież, więc do facebooka nawet 20mbps na 5 osób starczy 😄


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)


 

http://xcal1.vodafone.co.uk/ - jedyny serwis na którym stał się cud i idzie z pełną prędkością 😄

3.png

 

Dziwi mnie to że pierwszy jak i trzeci link ma serwer w UK i to chyba ten sam, a tylko w trzecim idzie 38mb/s.


Zauważyłem dokładnie to samo. Czasami jeden plik leci np. 30 MB/s, a drugi 4 MB/s pomimo tego, że oba znajdują się na tym samym serwerze.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)


@Czullonapisał(-a)

O proszę, i jest taki zapis w umowie ze Orange ogranicza pobieranie z serwisów X, Y, Z? Swoją droga kolejny argument za VPN 🙂


W przypadku szybkich łącz VPN nie do końca się sprawdza, bo mocno obcina prędkość.