Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poprawna konfiguracja usługi Orange VPN dynamiczny dla internetu mobilnego 4g LTE


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Poprawna konfiguracja usługi Orange VPN dynamiczny dla internetu mobilnego 4g LTE

Witam,
Od paru miesięcy mam problem z internetem 4G domowy LTE. Systematycznie parę razy dziennie połączenie internetowe zostaje zerwane. Wymagane jest wtedy przejście do strony konfiguracyjnej routera i ponowne go uruchomienie. ( Pokazuje się komunikat, iż karta sim jest wyjęta).
Podejrzewam, że może być to spowodowane nieprawidłową konfiguracją usługi Orange VPN dynamiczny w routerze.
Prosiłbym o pomoc jak powinienem wypełnić pola przy moim modelu router’a, gdyż wszystkie poradniki, nawet ten oficjalny od Orange są na przykładzie starej konfiguracji, gdzie w przypadku mojego modelu routera są dodatkowe pola, które nie wiem jak wypełnić. Z góry dziękuję za pomoc.

Model router'a: Alcatel LINKHUB LTE cat7 Home Station
Pola, które wypełniłem w routerze:

przem912_0-1640794293796.png

 


Pozdrawiam

10 ODPOW. 10

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12944
  • 53193
  • 617

Poprawna konfiguracja usługi Orange VPN dynamiczny dla internetu mobilnego 4g LTE

@przem912  jeśli gubi ustawienia, to problem może być w samej karcie SIM ( do sprawdzenia, gdy kupisz / pożyczysz inna kartę i wykonasz testy na routerze) lub w slocie ( warto wyjąć i przeczyścić kartę) 

Może to być kwestia samego routera lub zasilania, ale to już robota dla serwisu ( jeśli możesz sprawdź zasilacz) 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Poprawna konfiguracja usługi Orange VPN dynamiczny dla internetu mobilnego 4g LTE

Rozumiem, 
A możesz mi powiedzieć czy ustawienia, które wstawiłem na zdjęciu dotyczące konfiguracji usługi Orange VPN dynamiczny są poprawne ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12944
  • 53193
  • 617

Poprawna konfiguracja usługi Orange VPN dynamiczny dla internetu mobilnego 4g LTE

@przem912 wyglądają na poprawne. Sprawdź czy masz ustawione ipv4 czy ipv6

Nazwa (to obojętnie, ale przykładowo): Orange VPN

APN: vpn

Nazwa użytkownika: vpn

Hasło: vpn

Typ uwierzytelniania: PAP lub CHAP

Typ APN: default

Protokół APN: IPv4

Protokół APN podczas roamingu: IPv4


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Poprawna konfiguracja usługi Orange VPN dynamiczny dla internetu mobilnego 4g LTE

Mam ustawione IPv4.

Najbardziej mnie zastanawia ten numer : *99#


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

Poprawna konfiguracja usługi Orange VPN dynamiczny dla internetu mobilnego 4g LTE

Ustawienia są poprawne.

Opisywane sytuacja sugeruje, że jesteś w miejscu o mało stabilny zasięgu ew jest problem z odczytem karty sim.

Czy problem występuję gdy jesteś na domyślny apn internet?

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12944
  • 53193
  • 617

Poprawna konfiguracja usługi Orange VPN dynamiczny dla internetu mobilnego 4g LTE

@Piotrekk85  to wygląda na nieczytanie samej karty.. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Poprawna konfiguracja usługi Orange VPN dynamiczny dla internetu mobilnego 4g LTE

Mam wrażenie, ze gdy jestem na domyślnym profilu problem występuje rzadziej. Jeśli chodzi o stabilność połączenia to nie mogę na nic narzekać. Mieszkam niecały kilometr od odbiornika, ukształtowanie terenu tez na równi. Przy speedtestach predkosc to ( 40Mb/s - 90Mb/s) zależy od dnia. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

Poprawna konfiguracja usługi Orange VPN dynamiczny dla internetu mobilnego 4g LTE

Kilometr to dużo na działanie Orange vpn. Sugerowałbym bym sprawdzić sim w innym urządzeniu.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

Poprawna konfiguracja usługi Orange VPN dynamiczny dla internetu mobilnego 4g LTE

Spróbuje to zrobić , chociaż dziwne, że byłby to problem z kartą SIM , ma niecały rok. 😮