Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poprawa zasięgu wifi w domu - Funbox 6, a mesh

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Poprawa zasięgu wifi w domu - Funbox 6, a mesh

@pawel__b  mam fast eth jak i Gbeth...nie wiem gdzie upchnąlem, ale jutro znajdę i nie omieszkam się podzielić  wrażeniami przy moich skromnych 300Mb/sek

Swoją drogą, jeśli ma się ADSL  lub nawet  VDSL,  to i fast eth lepszy niż range extender...

Już do FTTH trzeba wybrzydzać 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Poprawa zasięgu wifi w domu - Funbox 6, a mesh

Kupiłem. Jestem po wstępnych testach. Nie jest źle, jednak liczyłem na coś więcej. Nie jest to raczej wina samego sprzętu, tylko tego, że mój dom to jakiś bunkier przeciwatomowy chyba 😂. Duży budynek 100% z czerwonej cegły. "Deco 1" wpięte po kablu do FB 6 jako AP. Osiąga prędkość ok 700mbs. FB 6 ok 750. Żadna różnica. Dwie ściany dalej, "Deco 2" bezprzewodowo połączony z "Deco 1". Prędkość oscyluje między 100 a 250. Piętro niżej, "Deco 3" również bezprzewodowo podpięty do "Deco 1", prędkość ok 300mbs. W końcu telewizor nie zacina się na YT 4K 😁. Trochę kombinacji było, żeby to ustawić, ale jest akceptowalnie. Co ciekawe, Musiałem przestawiać Deco 2 i Deco 3 nawet w inne miejsce w pokoju, bo w jednym miejscu juz traciło sygnał, a w drugim miejscu działa bez problemu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Poprawa zasięgu wifi w domu - Funbox 6, a mesh

@mihawooo  czyli działa...nie jest to może najtańsze i najlepsze rozwiązanie, ale..skuteczne  

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Poprawa zasięgu wifi w domu - Funbox 6, a mesh

I teraz wszystkie te Deco podłącz po kablu LAN to będziesz miał na każdy routerze takie same prędkości bez ograniczeń. Bez tego taka sieć wifi jest protezą. Warto to zrobić długofalowo. Po kablu i na lata.

434E0911-419D-426A-89C1-662E29E3CAA9.png


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 599
  • 1176
  • 2

Poprawa zasięgu wifi w domu - Funbox 6, a mesh

@mihawooo 

To oczywiste, że punkty AP trzeba ustawić w zależności od siły sygnału Wifi ale od tego masz apkę od Deco żeby zobaczyć siłę sygnału to raz a żeby uzyskać dokładniejszy pomiar możesz posłużyć się telefonem i aplikacją w stylu Wifi Monitor z Google Play, 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Poprawa zasięgu wifi w domu - Funbox 6, a mesh

Nie mam za bardzo możliwości po kablu ciągnąć. Ważne, że póki co działa :). Myślałem nad Switchem, jednak kiedyś słyszałem, że FB sie czasem lubi gryźć ze switchami


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2075
  • 7629
  • 30

Poprawa zasięgu wifi w domu - Funbox 6, a mesh


@mihawooonapisał(-a)

FB sie czasem lubi gryźć ze switchami


dziwne rzeczy opowiadasz


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Poprawa zasięgu wifi w domu - Funbox 6, a mesh

@pirenej Chciałem zrobić tak, żeby kupić switch, podłączyć go z routerem i przeciągnąć przewody do dekodera i tv, ale ktoś mi gdzieś kiedyś na forum napisał, że iptv moze nie dzialac poprzez wpięcie do switcha. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22027
  • 179

Poprawa zasięgu wifi w domu - Funbox 6, a mesh


@mihawooonapisał(-a)

@pirenej Chciałem zrobić tak, żeby kupić switch, podłączyć go z routerem i przeciągnąć przewody do dekodera i tv, ale ktoś mi gdzieś kiedyś na forum napisał, że iptv moze nie dzialac poprzez wpięcie do switcha. 


Zależy od jakości przełącznika (switch). U nie działa bez najmniejszych problemów.

 

Co prawda już wyraziłem opinię "polubiając" wpis kolegi @maciejnet , ale podkreślę to jeszcze raz, słownie: to jest jedynie słuszne rozwiązanie. Jedyne, w którym dostajesz na końcu to, za co zapłaciłeś. Zachęcam Cię żebyś na drogiej protezie nie poprzestał bo warto. 😉


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2075
  • 7629
  • 30

Poprawa zasięgu wifi w domu - Funbox 6, a mesh

@mihawooo, te dwa porty Ethernet, które masz w beczułce Deco, to też switch