Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pomysł na przyspieszenie neostrady.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 0

Pomysł na przyspieszenie neostrady.

Dzień Dobry,

 

Posiadam Neostradę 20Mbps, realnie jest niecałem 15. Kłopot jest taki, że upload (niecałe 1Mbps) powoduje, że bardzo łatwo zapchać całe łącze. 

 

Wiem jak działa technologia ADSL/VDSL i od czego zależy transfer. Zrobiłem rekonesans i z mapy orange wynika, że 200 metrów dalej jest dostępna neostrada 80, natomiast kilometr dalej jest już światłowód. 

 

Ja rozumiem, że podniesienie jakości linii to wydatek, i że nie warto dla jakiegoś tam gościa robić zamieszania z linią. Więc proponuje coś innego. Jako że pomiędzy 20 a 80 róznica jest spora chciałbym podłączyć modem tam gdzie długość linii jest odpowiednia, a ja zadbam o resztę (pociągne skrętkę, zestawie wifi, możliwości trochę jest)

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

Pomysł na przyspieszenie neostrady.

@fazibear  ten pomysł nie wypali, więcej chętnych zbierz i zgłosicie chęć na światłowody Orange 😉


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 0

Pomysł na przyspieszenie neostrady.

@Anonim Nie wiem, czy ktoś jeszcze wierzy w bajki "zbierzcie się i zgłoście". Mieszkam na osiedlu około 50 domków, więc nie tylko ja jestem zainteresowany. Ja jak i sąsiedzi pozgłaszali w tych formularzach internetowych chęć, i pozostaje czekać. Czy list do skierniewic coś zmieni?

 

Ale ja nie chce czekać, tylko działać. Nie wymagam od orange, żeby mi opłaciło wymianę linii, proszę tylko o odrobinę chęci, sam w to zainwestuje, sprzęt sieciowy nie jest już taki drogi.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Pomysł na przyspieszenie neostrady.

O światłowód będzie ciężko, tym bardziej, że teraz Orange hamuje z inwestycjami w FTTH. Nic więcej nie zrobisz, jak zgłosiłeś zapotrzebowanie w formularzu. List nic nie przyśpieszy.

Może spróbuj przez BOK wystosować prośbę o VDSL'a, nawet jak zepnie Ci się z najniższą prędkością, to Upload będzie trochę wyższy i nie będziesz tak zapychał łącza łatwo. Może masz gdzieś bliżej centralke i wolne porty VDSL? Może zgłoś zapotrzebowanie o skrócenie pętli abonenckiej?

 

A ten pomysł ze skrętką jest nie do realizacji. Stoją Ci na przeszkodzie pozwolenia na przeciągnięcie kabli, zamówienie usługi gdzie, pod jakim adresem, tylko by to działało? Jak to zapiszą w zgłoszeniu i systemie? To nie jest takie łatwe jak Ci się zdaje, że kupisz sprzęt, przeciągniesz kabel i tyle.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 0

Pomysł na przyspieszenie neostrady.

Jak to ? Orange hamuje z inwestycjami w światłowód i miedź? Czyli ani w jedno ani w drugie nie ruszy do przodu? 

 

A jeżeli chodzi o skrętkę, to nie powinien być problem, na zamkniętym osiedlu puścić skrętkę pomiędzy dwoma domkami to mały problem, a ja po prostu wezmę usługę na adres sąsiada. 

 

Ale jeżeli orange już nie chce poszerzać swojej sieci szybciej będzie zgrać sąsiadów, wystąpić o potrzebne pozwolenia i wykonać inwestycję na własną rękę. Właściwie jak patrze na dostępność neostrady w okolicy to może to jest i pomysł na dobry biznes, skoro światłowód nie cały kilometr dalej. 

 

Oczywiście, że to nie będzie łatwe, ale może szybsze! Jak orange nie chce zarabiać niech pozwoli innym... 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pomysł na przyspieszenie neostrady.

Zamów sobie usługę pod inny adres. Tytuł prawny nie jest wymagany od jakiegoś czasu, w dowodach nie ma adresu. I działaj jak chcesz. Tylko jak ktoś o 6 rano zapuka, to się nie zdziw.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 0

Pomysł na przyspieszenie neostrady.

Będzie to technik instalować światłowód!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pomysł na przyspieszenie neostrady.

Dla operatorów 50m to już duża odległość. Lepiej walczyć o POPC jak nie masz innych operatorów z prędkością min 30 Mbps.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 0

Pomysł na przyspieszenie neostrady.

Z tego co widzę to program dla mnieszych miejscowości. A ja mieszkam w Warszawie, kilometr dalej konczy się światłowód 🙂

 

Jaka jest procedura i gdzie trzeba zadzwonić, żeby spróbować przełączyć linie na VDSL? Z tego co widzę na mapie orange to musi być blisko jakis punk VDSL gdzie jest podłączone pare osób a ja pewnie gdzieś dalej...

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pomysł na przyspieszenie neostrady.

Pójdź do Miasteczka Orange, zrób transparent - to może ktoś zauważy.

POPC jest też w Wawie. Decyduje tylko kryterium by nie było internetu z min. prędkością 30 Mbps (stacjonarne, radiówki, bez internetu mobilnego).