Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 23
  • 1

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

Tyle że w ostatnim miesiącu POP3 działa ZAWSZE, natomiast SMTP (465 SSL) częściej nie działa, niż działa co jest strasznie frustrujące (dziś cały dzień znów nie działa!)

Radzicie pisać ponownie do Onetu? Bo już nie mam pomysłu.

Używając Tracert da się sprawdzić ruch wychodzący z laptopa po 465 SSL ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5847
  • 23807
  • 201

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

A, tego to nie potwierdzam, SMTP do onetu u mnie działa normalnie. Ustawienia klienta:

smtp.poczta.onet.pl: 465, bezpośrednie połącznie SSL. Autentykacja przez logowanie danymi od konta POP3. Maile przechodzą bez problemu. ISP Orange FTTH (do 300Mbps).

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 23
  • 1

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

UPDATE:

1. Włączam laptopa na standardowej konfiguracji: WiFi do Funboxa 6 Orange - wysyłanie e-maila Thunderbirdem nie działa (SMTP SSL 465)
2. Podłączam laptopa kablem LAN do Funboxa 6 Orange - wysyłanie Thunderbirdem nie działa

3. Odłączam kabel LAN, łączę się laptopem WiFi do HotSpota ze smartfona (T-Mobile) - wysyłanie wiadomości Thunderbirdem zaczyna działać!

4. Przełączam WiFi ponownie tak jak było na początku (patrz punkt 1.) i tym razem DZIAŁA poprawnie...

 

Gdzie leży błąd? Co jest przyczyną? 😥
Dlaczego najpierw nie działa, a po przełączeniu WiFi z powrotem z T-Mobile na Orange "się naprawiło" ? 😒


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5847
  • 23807
  • 201

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

@orangeGN 

Trudno powiedzieć dlaczego, bo nie dajesz żadnej diagnostyki połączeń. Nie wiadomo na przykład czy problem nie dotyczy czasem po prostu DNS, na ile jest powtarzalny (np. jak długo trwały poszczególne próby).

Skupiłbym się na konfiguracji numer 2, spróbował zdiagnozować co się wtedy dzieje bo w tej konfiguracji powinno to być najłatwiej zrobić.

Czy normalne przeglądanie internetu działa?

Czy komputer widzi serwery pocztowe onetu (pingi po nazwie serwera przechodzą)?

 

Gdybym miał wróżyć z fusów to masz jakiś problem z połączeniem WiFi na linii laptop-FB6, komputerowi się wydaje że połaczenie jest super, a połączenia nie ma. Przy testach na kablu kartę WiFi musisz wyłączyć.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1704
  • 5924
  • 68

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

Nie wiem dlaczego, ale stawiałbym na ustawienia MTU.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5847
  • 23807
  • 201

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

@andrzej1441 

Ale w czym? MTU w FB nie da się przestawić.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 23
  • 1

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

Wszystko inne poza WYSYŁANIEM poczty przez Thunderbirda (SMTP SSL 465) działa bardzo dobrze, w tym odbieranie poczty. Tak jak już wspominałem problem pojawia się interwałami, losowo (5 godzin działa, 10 godzin nie działa, 7 godzin działa, 18 godzin nie działa)
W czasie gdy nie daje się wysyłać poczty, strony internetowe działają.

Problem leży na 90% w Funboxie 6, tylko dokładnie nie wiem gdzie. (ma ZAKTUALIZOWANE oprogramowanie)
Świadczy o tym to że przestawienia połączenia (WiFi) na hotspota z komórki T-Mobile natychmiast rozwiązuje problem, również po powrocie do połączenia Wifi Orange

On ma możliwość wpisania przekierowania portu, Jaka reguła przekieruje mi port 465?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2664
  • 9713
  • 49

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

@orangeGN Ale FB sam w sobie niczego nie blokuje. Gdyby tak było to takich postów jak Twój byłoby multum. Chyba że sam coś grzebałeś w ustawieniach, gdzieś coś zapamiętał i teraz jest problem. Może spróbuj przywrócić go do ustawień fabrycznych. Druga opcja to coś namieszane w laptopie z kartą sieciową. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

@marder  z FB 6 jest dokładnie jak mówisz, sam w sobie niczego nie blokuje, a tym bardziej poczty. 

@orangeGN  jeżeli uważasz że masz problem z routerem, zrób fabrykę i wtedy sprawdź, jak problem dalej występuje to niestety musisz szukać gdzie indziej, jeżeli nic nie przestawiałeś/grzebałeś w nim to nie ma co zwalać winy na FunBoxa.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2664
  • 9713
  • 49

Pomocy! Nie działa wysyłanie poczty Onet przez Thunderbird (Orange Światłowód, Funbox 6, zew. ONT)

Z doświadczenia wiem że najgorsze co można zrobić to zacząć zmieniać ustawienia w różnych urządzeniach. Wówczas dochodzi do sytuacji że już usunęliśmy problem ale nawet o tym nie wiemy bo w tzw międzyczasie skopaliśmy coś w innym miejscu i usługa nadal nie działa.