Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 618
  • 601
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Panowie, czy w tym kraju da się coś normalnie załatwić, czy tylko przez kombinowanie lub sztuczki czy znajomości? To jest postawione na głowie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32642
  • 38006
  • 1375

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Ale zrozum, że światłowód i internet nie jest usługą powszechną. Dlaczego prywatna firma ma robić coś co czasem będzie nieopłacalne.
Niestety to nie jest jak np. z podłączeniem prądu - płacisz i masz. Poza tym masz ten plus że w Wawie jest wielu operatorów. U mnie jest np. tylko trzech. Inni nie mają wcale. Każda firma na swój sposób kalkuluje i przewiduje. Musisz zrozumieć, że czasem trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 618
  • 601
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

@Piotrekk85, ta firma według Ciebie już zrobiła coś nieopłacalnego. Mnie dziwi to,że jeśli już zrobiła to , to nie chce zmniejszyć strat z tej decyzji wynikających. To nie Telekomunikacja Polska, tylko kapitał zagraniczny i pewnie prywatny. A co do powszechności usług, to chyba się zgodzisz,że w XXI wieku internet jest usługą powszechna. Światłowód może nie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32642
  • 38006
  • 1375

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Gdyby państwo chciało mogłoby ustalić usługę powszechną - takie prace trwają ale bardzo powoli. Tylko wszystko rozbija się o pieniądze.

A poza tym jak oczekujesz, że nagle znajdziesz tu dyrektora, który Ci w dzień załatwi podłączenie usługi.

To naprawdę zależy od wielu czynników. Masz już wypowiedź kogoś z Orange od Artura.

Czy jest jeszcze coś w czymś ktoś może Ci pomóc?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 618
  • 601
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

@Piotrekk85, nie, dziękuję.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Tu nie chodzi o kraj tylko o : system Orange

Który mówi : brak możliwości technicznych...

 

Teraz jest pytanie jak w tym systemie zmienić tą informacje  ??

bo często są możliwości techniczne , ale system twierdz że ich nie ma
i nie można wystawić zlecenia

Przez infolinie zmiana tego jest chyba niemożliwa

 

Ale technicy Teltech kiedy mają jakieś ( nawet ADSL ) zamówienie muszą przyjechać i muszą zainstalować usługę  nie mogą sami nic zmieniać w zamówieniu mają dokładnie przez system wygenerowany przebieg łącza i gdzie co i jak podłączyć  albo muszą  odpisać na zamówieniu co jest powodem , ze nie mogą podłączyć

Tu trzeba dobrze z nimi pogadać aby poprawnie opisali przyczynę bo ta informacja jednak trafia do systemu   


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32642
  • 38006
  • 1375

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

To akurat wynik regulacji UKE nakazujący oddzielenie części hurtowej (zajmującej się m.in. infrastrukturą) od detalicznej (zajmującej się sprzedażą usług i obsługą klientów).
Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

@Kierus57Ciężko mi jest uwierzyć w porady @MSJ ja mam VDSL od 2011 i takie myki nie przechodzą w Orange.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Nie mówię ,że zawsze to pomaga,  prowadzę firmę , instalacje teletechniczne i kilka razy musiałem stworzyć sam  moim klientom aby im pomóc  tzw. możliwości techniczne czyli przeciągnąć ,zakopać , podwiesić kabel do słupa i dopiero wtedy nagle  znalazły się możliwości  aby móc zamówić usługę kiedyś  tylko telefon POTS ,ISDN , potem ADSL , VDSL  z FTTH jeszcze nie mam dużego dorobku w pomocy, ale widzę ze w systemie Orange niewiele się zmieniaEmotikon: Szczęśliwy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32642
  • 38006
  • 1375

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Przeciętny Kowalski tego nie zrobi. Poza tym przy obecnym stanie linii na miedzi w wielu miejscach to już zupełnie się nie opłaca. Już nie tylko finansowe względy. Ale serwisowanie i stabilność działania.