Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

@iDawiPL  od tego jesteśmy, aby dzielić się skromnym doświadczeniem. Zapytaj, a zawsze ktoś tu pomoże 

Powiedz później czy lepiej działa usługa na tym kablu


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 43
  • 0

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

@agat13 Źle sparowany to znaczy ? Że z tego kabla też powinna być podłączona pomarańczowa i białą żyła ? Ale jak podłączę tak jak pisaliśmy i bedzie działać to jest dobrze tak ? natomiast jeśli nie bedzie działać to trzeba będzie z kabla wchodzącego do gniazda podpiac zamiast niebieskiej żyły to białą tak ? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

@iDawiPL  odpowiadam: jak zauważyłeś po tym nowym kablu ważne są paru, czyli żyła biała i kolorowa razem skręcone. 

Nie przypadkowo, ale zgodnie z normą.  Jak zdejmujesz izolacje zewnętrzną, pary powinny sane się rozłożyć, ale po 2 odpowiednie żyły. Odpowiednią białą z odpowiednia kolorową. 

Jak widzisz w kablu przychodzącym ktoś poszedł na skróty i zamiast dobrać białe do kolorów, to połączył kolory że sobą  w parę, co jest błędem. 

Teraz to trzeba po obu stronach tego kabla poprawić,  a to tylko monter może zrobić.

A tak między nami mówiąc jeśli masz telefon stacjonarny VoIP z modemu, a nie z gniazdka w tym splitterze,  to ten splitter jest niepotrzebny.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 43
  • 0

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

@agat13  Okej czyli podłączę pomarańczowa do pomarańczowej a biała do niebieskiej , i oczywiście dam znać czy jest wszystko okej .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

@iDawiPL Obecnie nie rób tego, bo sygnał przychodzi teraz po kolorowych. Podłączenie białych z jednej strony nic nie zmieni, a usługa nie będzie działać. Aby to działało z jednego końca trzeba na mieście zmienić podłączenie z kolorowej na białą od pary i u Ciebie w domu też. To może zrobić TYLKO monter

Przyjrzałem się połączeniu w gniazdku. Szczerze, ja bym nie podkręcał pod śrubki, tylko na razie skręcił te żyły razem po uprzednim ich oczyszczeniu (np delikatnym obdrapaniu nożem) i zaizolowaniu


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 43
  • 0

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

Okej dziękuję Ci bardzo zaraz zadzwonie do tego montera i mu powiem o co chodzi 🙂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

@iDawiPL Jak zaprzyjaźniony monter, to powiedz mu o tym, co ustaliłeś i najlepiej niech wymieni to gniazdo na nowe RJ11. Wtedy śmiało podkręcaj żyły pod śruby w nowym gniazdku uprzednio je skręciwszy ze sobą. Taka mała rada.....


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 43
  • 0

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

Okej , dziękuje Ci bardzo za każda cenną uwagę 😉 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

@iDawiPL Przy technologii miedzianej każde takie rozparowanie nawet na krótkim odcinku powoduje utratę zrównoważenia kabla, a co za tym idzie może powodować błędy transmisyjne i pogorszenie parametrów dynamicznych łącza (spadek SNR). Ktoś po coś odpowiednio połączył ze sobą żyły w pary, więc warto tego przestrzegać


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 43
  • 0

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

@agat13  Podłączyłem tak jak  mi powiedział technik czyli pomarańczowy do pomarańczowego a niebieski do białego i wszystko działa . Zmiana kabla dodała mi + 1.5mb download (dużo i nie dużo jak na internet [10mb] na speedtescie z 8.0 mb skoczyło na 9.2-9.7 . Dziękuję jeszcze raz wam wszystkim za pomoc 😉