Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przerwy w działaniu Neostrady


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Przerwy w działaniu Neostrady

Od kilku miesięcy usługa Neostrada 80 Mb co kilka dni przestaje działać na kilka godzin, po czym ponownie samoczynnie zaczyna działać. Transfer jest wprawdzie ok. 20 Mb lub mniej. Lokalizacja Wdzydze Tucholskie. Czy ktoś mi może wyjaśnić przyczyny?

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19220
  • 55567
  • 752

Przerwy w działaniu Neostrady

@Joseph23 wrzuć screena z parametrami linii. Skoro masz takie przerwy i niska prędkość jak na vDSL, to najprawdopodobniej jest jakiś problem między routerem a centrala. Duża odległość masz do centrali?

Ze swojej strony warto sprawdzić jakość przewodów od gniazdka abonenckiego do routera. Co masz po drodze? Bezpośrednie połączenie gniazdko router, czy coś jest po drodze?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13789
  • 56705
  • 678

Przerwy w działaniu Neostrady

@Joseph23  w tym przypadku problemem jest niestabilna linia dla usługi pracującej na granicy synchronizacji. Dla VDSL  to około 20Mb/sek. Kiedy  parametry się pogarszają modem traci synchronizację, a przy kolejnym ich skoku  do góry łapie ja ponownie. Jedynym sposobem jest zgłoszenie faktu na infolinii czy czacie I wspólnie z monterem poprawienie synchronizacji  o kilka Mb do góry. Może trzeba poprawić złącza czy zmienić pary kabli...o tym zdecyduje technik


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Przerwy w działaniu Neostrady

Dziękuję za podpowiedzi, ale wolałbym aby rozwiązaniem problemów technicznych dotyczących usługi świadczonej przez Orange zajął się serwis Orange nawet jeśli usterka jest po mojej stronie i miałbym za to zapłacić. Niestety tak nie jest.

 

Niestety efektem moich interwencji w Orange jest doraźna pomoc tj. przyjmują zgłoszenie że internet nie działa, wyznaczają termin naprawy, w tym czasie internet wraca, a wizyta technika jest anulowana. Szkoda, że nie podejmują działań o których piszesz. Pozdrawiam

 

___________

* Scalenie wpisów - moderator Bartłomiej


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19220
  • 55567
  • 752

Przerwy w działaniu Neostrady

@Joseph23 zgłoś więc, że internet działa niestabilnie lub wcale i że niezależnie od stanu działania mają przyjechać i sprawdzić oraz podjąć krok w celu usunięcia usterki.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13789
  • 56705
  • 678

Przerwy w działaniu Neostrady

@Joseph23 Rada: zgłaszaj za każdym razem gdy zginie, bo w końcu kiedyś trafią na niedziałający...

Wrzuć screena z menu modemu z zakładki ADSL, z wyjątkiem danych osobowych (login) a zerkniemy jak to wygląda


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5847
  • 23813
  • 202

Przerwy w działaniu Neostrady


@Joseph23napisał(-a)

Od kilku miesięcy usługa Neostrada 80 Mb co kilka dni przestaje działać na kilka godzin, po czym ponownie samoczynnie zaczyna działać. Transfer jest wprawdzie ok. 20 Mb lub mniej. Lokalizacja Wdzydze Tucholskie. Czy ktoś mi może wyjaśnić przyczyny?


Ale rozumiesz, że to jest forum samopomocowe? Możesz u liczyć tylko (i aż) na dobre rady innych klientów operatora. Rady te mają tendencję do bycia tym użyteczniejszymi, im na solidniejszych podstawach są oparte.

Oczywiście rozumiem, że płacisz za usługę i chcesz żeby działała i żeby reszta cię nie obchodziła (myślę że każdy by tak chciał, nic w tym nie ma niezwykłego). Jednak jeśli sądzisz, że zgłaszane na tym forum pretensje trafiają do operatora to muszę Cię rozczarować: nie trafiają. Masz nasze współczucie i mniej lub bardziej sensowne rady, ale to nie zastąpi zgłaszania reklamacji (do skutku, wiem że to może być ekstremalnie irytujące).