Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 43
  • 0

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

Witam. Mam pytanie odnośnie podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego . Byli dzisiaj u mnie technicy i zasugerowali mi abym zmienił kabel adsl na skrętkę ponieważ mam bardzo dużą odległość od modemu do gniazdka telefoniczengo i trace dużo przepustowości na kablu  . Bo dostałem informacje abym podłączył dwużyłową skrętkę (kabel pomarańczowy i biały ) pod gniazdo telefoniczne , i teraz jest moje takie pytanie w które dokładnie "sloty " podłączyć te dwa kabelki . W załączniku daje zdjęcie skrętki i dwa zdjęcia gniazda telefonicznego (pomarańczowy dół, niebieski góra )

 

Pokaż szczegóły

 

298752425_1747165788973323_146057662876296435_n.jpg

298135424_598933895125433_6844363808893418143_n.jpg

300040763_584957739762116_7074511259670554834_n.jpg

 

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

@iDawiPL  bardzo dobrze zrozumiałeś - para z tego przedłużającego musi być podłączona do pary tego przychodzącego, czyli żyła biała z przedłużacza do niebieskiej z sygnałowego i pomarańczowa do pomarańczowej z przychodzacego

Jeszcze jedna uwaga. Kabel przychodzący z miasta masz źle sparowany

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

@iDawiPL najlepiej router podłączyć jak najbliżej gniazdka telefonicznego, natomiast skrętka doprowadzić sygnał z jednego do drugiego routera. Nawet jak sklętka będzie podłączony sygnał telefoniczny, to długość może powodować obniżenie prędkości na routerze.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

@iDawiPL  rozumiem, że nie chcesz  przenosić modemu bliżej gniazda telefonicznego? Drugie pytanie: ile par  ma ten kabel na zdjęciu? 

Jeśli odległość powoduje stratę na prędkości, to jakość obecnego " przedłużacza" linii jest rzeczywiście słaba 

Jeśli ten już ułożony kabel ma tylko 4 żyły, a nie 8 jak normalna skrętka, to polecam wyłączyć żyły z gniazda telefonicznego ( te pi których przychód,i sygnal) I podłączyć na stałe  skręcając z para bialo- pomaranczoą, oraz dobrze zaizolować. Bez podłączania do gniazdka. Na drugim zaś końcu tego kabla przy modemie założyć nowe gniazdo RJ11 i dalej do modemu podłączyć przewodem z zestawu

To optymalne rozwiązanie przedłużania linii. 

Jeśli tem kabel ma jednak 8 żył, to pokusił bym się o przemyślenie przestawienie modemu j wykorzystania go jako pełny Ethernet I założeniu na końcu np AccessPointa ( w zależności jak korzystasz z netu I czy masz VoIP)


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 43
  • 0

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

@agat13  Ten kabel ma dwie pary ( jedna jest pomarańczowo-biała, druga zaś niebiesko biała ) . Nie mogę przenieść rutera bliżej gniazda ponieważ ruter stoi w odległosci 25m - od głownego gniazda telefonicznego . Jeden koniec mam już zarobiony adapterem AccesPoint (bodajże , nie znam sie na tym aż tak dobrze ale dam zdjęcie początku i końca kabla . Korzystam z modemu livebox od którego idzie połączenie do telefonu stacjonarnego Technik kazał mi podłączyć kabel pomaranczowo i biały (na krótko ) do gniazda telefonicznegoTechnik kazał mi podłączyć kabel pomaranczowo i biały (na krótko ) do gniazda telefonicznegodrugi koniec kabla zakończony takim adapteremdrugi koniec kabla zakończony takim adapterem


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

@iDawiPL  ta puszeczka to splitter  czyli filtr VDSL. Zrób jak napisałem skręcając żyły podłączone do dniazda z tymi pomarańczowymi,  jak zalecił technik. Otwórz splitter i pokaz, czy ma 100% prawidłowo są żyły w nim podłączone 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 43
  • 0

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

@agat13 Jeśli chodzi o ten splitter to technik mi to podłączał wiec na 99,9% jest dobrze podłączone , najbardziej mi chodziło właśnie o to aby sie dowiedzieć jak to polączyć na "krótko" do puszki telefonicznej a dokładnie do tego gniazda co wysłałem zdjęcie . Bo dokładnie usłyszałem takie zdanie (  okręcisz ta osłonkę gniazdka i ten kabel biały i pomarańczowy przykręcisz pod srubki które znajdują sie po osłoną gniazda , tylko że tam własnie są 4 takie srubki z czego dwie są wolne i po 2 są podłączone kable . I dokładnie nie wiem pod które podłączyć jaki kabel , na logike to pomarańczowy z pomaranczowym a biały do niebieskie )


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 43
  • 0

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

@agat13  Czyli mam odpiać ten kabelek pomarańczowy i niebieski od gniazda i złączyć ten kabel pomarańczowy z pomarańczowym i niebieski z białym ? Dobrze zrozumiałem ?  298227868_5242741692469978_2680365366496075016_n.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

@iDawiPL  bardzo dobrze zrozumiałeś - para z tego przedłużającego musi być podłączona do pary tego przychodzącego, czyli żyła biała z przedłużacza do niebieskiej z sygnałowego i pomarańczowa do pomarańczowej z przychodzacego

Jeszcze jedna uwaga. Kabel przychodzący z miasta masz źle sparowany


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 43
  • 0

Podłączenie skrętki do gniazda telefonicznego

@agat13  Dziękuje Ci bardzo za tak cenną informacje i za wszystkie starania i stracony czas oby mi pomóc 🙂 Szukał na yt , w google i nic nie mogłem niestety znaleźć więc postanowiłem napisać tutaj 🙂 Jesteście mega pomocni ,a Tobie dziękuje w szeczgólności bo dokładnie zrozumiałeś to co chciałem przekazać 🙂