Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie lini internetu v-dsl 80mb/s (światłowodem)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Podłączenie lini internetu v-dsl 80mb/s (światłowodem)

Dzień dobry,

otuż chcę założyć sobie internet v-dsl 80mb/s lecz nie mam podłączonego gniazda telefonicznego w domu, dlatego też chcę je założyć. Przemyślałem tę sprawę i tak sobie myślę. Orange cały czas rozbudywuje swoją sieć o internet światłowodowy w różnych miastach, wśiach itd. Tak myślę, że jeśli w przyszłości będe mial możliwość podłączenia internetu światłowodowego to będę musiał przeciągać światłowód do domu oddalonego od centrali 200m. Aby uniknąc teraz kosztów w przyszłości chcę przeciagnąć światłowód odrazu do centrali. Na dzień dzisiejszy mam możliwość podłączenia internetu 80mb/s. Więc:

- czy jest możliwość podłączenia internetu 80mb/s poprzez światłowód?

- jaki byłby koszt przeciągnięcia kabla światłowodowego do centrali oddalonej 200m od domu,  dodam iż, konieczne będzie przecięcie drogi betonowej by przeciągnąc kabel.

 

 

Dziękuje z góry za pomoc, pozdrawiam.

14 ODPOW. 14

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Podłączenie lini internetu v-dsl 80mb/s (światłowodem)

Szczerze to nie wiem czy wy ogóle będzie taka możliwość podłączenia nawet do linii telefonicznej.Najlepiej zadzwoń do BOK i dowiedź się.Ale wątpię żeby rozwalali drogę żeby podłączyć kabel,są to duże koszta...

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Podłączenie lini internetu v-dsl 80mb/s (światłowodem)

witaj,

możliwość zawsze jest. Nie wspomniałem, że to nie jest jakaś główna droga. To droga osiedlowa 2,5 metra szerokości 😉 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Podłączenie lini internetu v-dsl 80mb/s (światłowodem)

Nie ma takiej możliwości. Światłowód na centrali musisz mieć do czego podłączyć, a 80Mbps jest swiadczone tylko w VDSL, nie FTTH. Poza tym jaki rodzaj swiatłowodu chcesz położyć, bo rodzajów jest cała masa. Dodatkowo, rozumiem ze chcesz sam prowadzić wykopy, załatwiać pozwolenia itp?

 

To nie ma sensu. Jak będzie FTTH u Ciebie, to Orange sam położy odpowiednie swiatłowody i pociagnie to 200 metrów. Na razie zamów samebo VDSLa, pociągną Ci kabel telefoniczny.

Ile będzie kosztowało? Kilkanaście/kilkadziesiąt tysiecy. Musisz załatwić pozwolenie na wykopy, mieć zatwierdzony projekt, uzyskać zgody właścicieli gruntów. Do tego sam zakup okablowania i zatrudnienie pracowników którzy wykopią 200 metrów rowu.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Podłączenie lini internetu v-dsl 80mb/s (światłowodem)

Ogólnie możliwość pewnie zawsze jest,ale ile będzie to kosztowało... 🙂 No jedynie że chce Ci się i masz kasę.Uwierz mi nie warto się w to bawić sam próbowałem mieszkam mniej więcej w takim samym miejscu co Ty piszesz(z opowiadania oczywiście) i próbowałem założyć i nic z tego nie wyszło.Najlepiej mobilnie 🙂

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Podłączenie lini internetu v-dsl 80mb/s (światłowodem)

Wygląda to tak:

pozwolenie na wykopy od sąsiadów mam. Kabel przeprowadzę poprzez miejsce, pomiędzy chodznikiem a płotem sąsiadów. Jaki światłowód hmm.. Jednomodowy wystarczy w zupełności. 

 

Projekt miałby wyglądać tak:

- kabel światłowodowy przeprowadzony od domu do centralki, a wniej media konwerter zamieniający sygnał z kabla miedzianego na sygnał optyczny. Sygnal optyczny idzie światłowodem do mojego domu. W moim domku jest drugi konwerter zamieniający sygnał optyczny na sygnał elektryczny, a ten sygnal elektrycznie kablem poprowadzony jest do modemu orange. 

 

 

Przeciągnięcie kabla kiklanascie tysięcy to przesada. Koledze 400 metrów kabla w tym dwa razy przecinany był asfalt + wykopy.  Koszt poniesiony przez niego to 4 tysiące ;).

 

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Podłączenie lini internetu v-dsl 80mb/s (światłowodem)

Nie wiem co na to powiedzieć.Po prostu jak chcesz to spróbuj i tyle...

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Podłączenie lini internetu v-dsl 80mb/s (światłowodem)

Ciekawe zagadnienie, wiec wtrącę...

Różne technologie, jeden operator. Niestety nie ma możliwości ingerowania w VDSL i stosowania na łączu innych technologii i urządzeń niż dopuszcza technologia i proces Operatora. We własnym zakresie można zrobić wszystko, tylko po co? Jeśli ktoś chce może doprowadzić na posesje różne media. Które w danej chwili wykorzysta operator, jego sprawa. Orange na 100% nie zainstaluje na Centrali konwerterów, a poza tym jak dociągnąć do centrali światłowód? Na to są odpowiednie projekty, warunki, zezwolenia i specjalnie projektowane miejsce na obiekcie. Jakby każdy sobie doprowadził i zakończył...byłby taki bałagan, że hoho. jak zainwentaryzować, jak odebrać do "uruchomienia" i jak konserwować? Poza tym 200m czy 400m jaka to różnica skoro i tak istnieje jakaś infrastruktura (musi skoro jest tak bliska odległość działki i Centrali). Wszystko wymaga rozsądku i dokumentacji popartej pozwoleniami. U tak dużego dostawcy nie ma miejsca na "partyzantkę"


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Podłączenie lini internetu v-dsl 80mb/s (światłowodem)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Podłączenie lini internetu v-dsl 80mb/s (światłowodem)

Cześć,

 

Czyżbym wyczuł zachętę do kopania głębiej? Lubię wynajdywać takie "perełki" w zakresie tematyki liniowej i sieciowej, która mnie interesuje z tytułu wykonywanego zawodu. Nie to, abym chciał odpowiedzieć, bo post dawno już "przeterminowany", ale uzupełnić gwoli ścisłości i dla wiedzy osób ciekawych tematu.