Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie internetu

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Podłączenie internetu

Witam. Czy dobrze mam podłączone kable od przewodu sieciowego do gniazdka telefonicznego ? Miałem remont i żonie spadła puszka gniazda telefonicznego... Internet nie działa . Był wpięty tylko ten kabel niebieski a nie pamiętam czy był inny. Proszę o pomoc.

IMG_20220729_102559.jpg

Podpiąłem ten brązowy pod zielony... Coś tam zaczęło się dziać ale prędkość to jest max 1 mb/s

 

_________________

* Wyciągnąłem zdjęcie z plików - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Podłączenie internetu

@Spinmax  według mnie skoro jest niebieski to do pary powinien być biało-niebieski, czyli biało-niebieski z przewodu do zielonego w gniazdku a niebieski z przewodu do czerwonego w gniazdku.

Edit.

Gdyby jednak to nie zadziałało to pozostaje metoda "prób i błędów" czyli podłączanie kabelków po kolei i sprawdzanie czy net działa.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Podłączenie internetu

@Spinmax  niestety nie wyświetla się żaden obraz...spróbuj ponownie wrzucić.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Podłączenie internetu

Spróbuj teraz kolego . Pozdrawiam


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Podłączenie internetu

@Spinmax  według mnie skoro jest niebieski to do pary powinien być biało-niebieski, czyli biało-niebieski z przewodu do zielonego w gniazdku a niebieski z przewodu do czerwonego w gniazdku.

Edit.

Gdyby jednak to nie zadziałało to pozostaje metoda "prób i błędów" czyli podłączanie kabelków po kolei i sprawdzanie czy net działa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Podłączenie internetu

@Spinmax  kable tego typu są specjalnie parowane. Para to  2 druty. Bialy/niebieski, druga to biały/ pomarańczowy i kolejna bialy/ zielony i ostatnia boaly/ brązowy.

Jak poznać białe od pary? Powinny mieć taki ślad kolorowy jak ten pelnokolorowy z pary, czyli od brązowego powinien być biały z lekkim śladem brązu 

Problemem jest jednak inwencja instalatora, który mogl podłączyć jak mu się chciało...czyli np same  żyły kolorowe. Jeśli niebieska to constans, to podłączając po kolei Biało niebieska i resztę, sprawdzając czy modem się  zsynchronizuje.

Najszybciej sprawdź połączenie kolorów po drugiej stronie  kabla


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Podłączenie internetu

@Spinmax w gniazdku dobrze zielony i czerwony. Pytanie na której parze był sygnał w kablu przychodzącym. Możesz sprawdzić to na drugim końcu kabla czyli pewnie w puszce która albo jest na elewacji budynku, w piwnicy lub na strychu. Możesz też metodą organoleptyczną przykładać kolejne pary i sprawdzać czy masz sygnał w słuchawce. Kabel może być jednak rozparowany i wówczas kombinacji będzie trochę więcej. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Podłączenie internetu

Synchronizację złapał na tym jak na zdjęciu.. niebieski i brązowy. Na innych próbach tylko mruga i nie chce złapać synchronizacji . Pozdrawiam


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Podłączenie internetu

@Spinmax  szczerze? Jeśli tak, to kabel jest źle  sparowany . Dla neo po miedzi to może być problem. Strata na SNR. Warto to poprawić i wymienić stare gniazdo na nowe RJ11


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Podłączenie internetu


@Spinmaxnapisał(-a)

Synchronizację złapał na tym jak na zdjęciu.. niebieski i brązowy. Na innych próbach tylko mruga i nie chce złapać synchronizacji . Pozdrawiam


Nie sprawdzaj tego internetem tylko telefonem. Sygnał w słuchawce powinien być tylko przy właściwym połączeniu. A synchronizację może złapać nawet na jednym tylko kabelku (choć beznadziejnie słabą).


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Podłączenie internetu

Ok Panowie. Z głównego kabla który idzie gdzieś pod ziemią do mojego budynku były tylko dwie żyły niebieska i biała. Podpiąłem to pod gniazdko i synchronizowanie złapało na lepszych warunkach.

 

Screenshot_2022-07-31-08-53-02-437_com.android.chrome.jpg