Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poczta neostrada przez Gmail - komunikat przy konfigu "Certyfikat jest nieważny"

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Poczta neostrada przez Gmail - komunikat przy konfigu "Certyfikat jest nieważny"

Witam,

nie mogę ukończyć konfiguracji poczty @neostrada.pl przez Gmail na urządzeniu z android 6.0 - komunikat który dostaję przy konfiguracji "Certyfikat jest nieważny"

Jak obejść ten problem??

 

Screenshot_20161211-214545.png

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

Poczta neostrada przez Gmail - komunikat przy konfigu "Certyfikat jest nieważny"

@misiu30

 

Mam już odpowiedź z BOK-u:
<< Należy odznaczyć opcję SSL dla kont z neostrada.pl. Jeśli klient pocztowy tego nie wspiera to jako serwer proszę podać office.orange.pl - wtedy nie będzie błędów w czasie podłączenia. >>.

 

Taki właśnie adres serwera podałem i... działa Szczęśliwy robot

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Poczta neostrada przez Gmail - komunikat przy konfigu "Certyfikat jest nieważny"

A ręczna konfiguracja nie działa?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Poczta neostrada przez Gmail - komunikat przy konfigu "Certyfikat jest nieważny"

Komunikat ten pokazuje się po próbie wpisania w Poczta przychodząca (POP3): poczta.neostrada.pl 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

Poczta neostrada przez Gmail - komunikat przy konfigu "Certyfikat jest nieważny"

@misiu30u mnie jest to samo. Zgłosiłem to już do CERT Orange Polska. Więcej w załączniku. Zobaczymy jak się do tego ustosunkują Obojętny robot


potwierdzenie wysłania zgłoszenia do CERT.PNG

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Poczta neostrada przez Gmail - komunikat przy konfigu "Certyfikat jest nieważny"

CERT odpowiada za pocztę neo??
Wydaje mi się że po prostu poczta w domenie neostrady dawno nie jest rozwijana. Trzeba użyć innego klienta poczty.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

Poczta neostrada przez Gmail - komunikat przy konfigu "Certyfikat jest nieważny"


CERT odpowiada za pocztę neo??

Za pocztę jako taką nie. Ale być może ma wpływ na poziom zabezpieczeń w tego typu certyfikatach - tak rozumuję... Yyy - rozumowałem Wściekły robot
Dostałem już od nich @ zwrotnego. Mam coś takiego zgłosić do BOK-u. Także miałeś rację @Piotrekk85 Szczęśliwy robot

Już to zgłosiłem. Czekamy... Sfrustrowany robot


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

Poczta neostrada przez Gmail - komunikat przy konfigu "Certyfikat jest nieważny"

@misiu30

 

Mam już odpowiedź z BOK-u:
<< Należy odznaczyć opcję SSL dla kont z neostrada.pl. Jeśli klient pocztowy tego nie wspiera to jako serwer proszę podać office.orange.pl - wtedy nie będzie błędów w czasie podłączenia. >>.

 

Taki właśnie adres serwera podałem i... działa Szczęśliwy robot


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Poczta neostrada przez Gmail - komunikat przy konfigu "Certyfikat jest nieważny"

U mnie też działa, dzięki za pomoc !


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Poczta neostrada przez Gmail - komunikat przy konfigu "Certyfikat jest nieważny"

Problem dalej jest. Załączam zrzuty z ekranu z kolejnych czynności. f 1.pngf 2.pngf 3.pngf 4.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Poczta neostrada przez Gmail - komunikat przy konfigu "Certyfikat jest nieważny"

Są błędne adresy serwerów. Musisz je wpisać ręcznie jak podano wcześniej.