Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poczta neostrada - błąd

ROZWIĄZANE

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2027
  • 6262
  • 69

Poczta neostrada - błąd

Dobry wieczór,

Próbowałem sprawdzić pocztę z konta neo, jak to zwykłem robić od kilku lat, aż tu nagle pojawił się błąd:

" Konto: 'User Name', Serwer: 'poczta.neostrada.pl', Protokół: POP3, Odpowiedź serwera: '-ERR Cannot establish SSL with POP server 217.97.216.15:995, SSL_connect error 10054', Port: 110, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd serwera: 0x800CCC90, Numer błędu: 0x800CCC90"

 

Po doptaszkowaniu szyfrowania dla POP3 mam coś takiego:

"Twój serwer nieoczekiwanie zakończył połączenie. Mogło być to spowodowane: nieprawidłową konfiguracją serwera, problemami z siecią lub długim okresem nieaktywności. Konto: 'User Name', Serwer: 'poczta.neostrada.pl', Protokół: POP3, Port: 995, Zabezpieczenie (SSL): Tak, Numer błędu: 0x800CCC0F"

 

Hasło jest dobre, bo można się zalogować przez www. Coś przegapiłem po nowym roku? czy to tylko chwilowe?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2027
  • 6262
  • 69

Poczta neostrada - błąd

Ech, wstyd się przyznać ale napisze bo może potomnym się przyda.

Otóż okazało się, że to antywirus (u mnie avast) blokował pocztę. Wystarczyło wyłączyć sprawdzanie poczty wychodzącej w opcjach antywirusa (ochrona poczty jak najbardziej powinna zostać) i komunikat zniknie a maile będą się wysyłać.

Dlaczego na początku roku wystarczyło wejść w konfigurację co odblokowało pocztę w programie? tego nie wiem i pozostanie to chyba zagadką dla Archiwum X 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Poczta neostrada - błąd

Jaki masz wpisany adres pop3?

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2027
  • 6262
  • 69

Poczta neostrada - błąd

poczta.neostrada.pl


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Poczta neostrada - błąd

Ktoś na forum ostatnio pisał, że nazwa "neostrada" wychodzi z użytku. Może trzeba będzie adresować poczta.internetdomowy.pl 😉


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2027
  • 6262
  • 69

Poczta neostrada - błąd

Po konsultacji na czacie, zalogowałem się do panelu hostingowego neostrady i ... samo się odblokowało. Poczta pobiera się w programie tak jak dotąd.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2027
  • 6262
  • 69

Poczta neostrada - błąd

Minęly 3 miesiące i znowu jest problem. Tym razem tylko z wysyłaniem

Wystąpił nieznany błąd. Temat 'Re: <moderated>', Konto: '<moderated>, Serwer: 'poczta.neostrada.pl', Protokół: SMTP, Odpowiedź serwera: '421 Cannot establish TLS with SMTP server 217.97.216.15:587, SSL_connect error 10054', Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd serwera: 421, Numer błędu: 0x800CCC67

 

Tym razem przeklikanie w konfiguracji nic nie dało.

https://konfiguracja.neostrada.pl/


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2027
  • 6262
  • 69

Poczta neostrada - błąd

Ech, wstyd się przyznać ale napisze bo może potomnym się przyda.

Otóż okazało się, że to antywirus (u mnie avast) blokował pocztę. Wystarczyło wyłączyć sprawdzanie poczty wychodzącej w opcjach antywirusa (ochrona poczty jak najbardziej powinna zostać) i komunikat zniknie a maile będą się wysyłać.

Dlaczego na początku roku wystarczyło wejść w konfigurację co odblokowało pocztę w programie? tego nie wiem i pozostanie to chyba zagadką dla Archiwum X 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Poczta neostrada - błąd

Poczta neo nie wspiera nowoczesnych zabezpieczeń w serwerach pocztowych. I pewnie avast uznał ją jako niebezpieczną.