Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Petycja/Pismo oraz możliwości podłączenia sieci Światłowodowej.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Petycja/Pismo oraz możliwości podłączenia sieci Światłowodowej.

Witam, mieszkam w Bydgoszczy na osiedlu domków jednorodzinnych. Jeden z sąsiadów obecnie posiada (2-3 ulice dalej ) już podłączenie światłowodowe do jego domu. Z informacji jakie uzyskałem Orange obecnie przeprowadza w Bydgoszczy inwestycję z tym związaną, moje pytanie brzmi. Jak ma wyglądać pismo z prośbą/petycją do orange w celu podłączenia, instalacji sieci do mojego domu, lub jest druga opcja grono sąsiadów na mojej ulicy jest również zainteresowane. Chciałbym w naszym współnym imieniu wystosować takie pismo wraz z podpisami sąsiadów do Orange. Prosił bym o podpowiedzenie jak miała by wyglądać ewentualana petycja lub całe pismo, oraz gdzie miałbym je złożyć by miało to pozytywny skutek.

 

Dzięki

7 ODPOW. 7

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Petycja/Pismo oraz możliwości podłączenia sieci Światłowodowej.

Jedyna znana forma działania w sprawie przyspieszenia instalacji światłowodu w danej lokalizacji to zgłaszanie punktu przez każdego mieszkańca z Twojej okolicy na specjalnej stronie Orange: http://oferty.orange.pl/internet/

Zgłoś swoją lokalizację oraz wydrukuj plakaty z powyższej strony, porozwiesza je lub rozdaj sąsiadom i przekonaj by uczynili to samo. Jeśli w Twojej okolicy zostanie zarejestrowanych na tej stronie internetowej wiele punktów, Orange zapewne rozważy przyspieszenie inwestycji w Twojej okolicy i weźmie pod uwagę zgłoszone zapotrzebowanie na światłowód. Wszystko zostało opisane na stronie, do której link podałem powyżej. 🙂

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Petycja/Pismo oraz możliwości podłączenia sieci Światłowodowej.

Ok formularz na stronie formularzem. Lecz dostałęm informacje, że również pismo spisane przez grono sąsiadów i złożone w punkcie Orange ma też pozytywne skutki. Dlatego moje zapytanie dotyczy o formę tego pisma 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Petycja/Pismo oraz możliwości podłączenia sieci Światłowodowej.


dBoYq napisał(-a):

Ok formularz na stronie formularzem. Lecz dostałęm informacje, że również pismo spisane przez grono sąsiadów i złożone w punkcie Orange ma też pozytywne skutki. Dlatego moje zapytanie dotyczy o formę tego pisma 🙂


@dBoYq  myślę, że istotna jest treść. Chodzi o to żeby była tak bardzo przekonująca iż inwestycja "w Wasze osiedle" będzie dla Orange opłacalna... czyli pewność, że będzie na tyle dużo odbiorców usług Orange, najlepiej nowych, którzy będą płacić jak najwyższe abonamenty za usługi sieciowe... 

 

Update. Dopowiem, że sądzę iż korzystniej jest jeśli zainteresowanie usługą wykażą jacyś przedsiębiorcy, o ile ktoś na Waszym osiedlu prowadzi jakąś działalność gospodarczą.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Petycja/Pismo oraz możliwości podłączenia sieci Światłowodowej.

W takim razie piszesz petycję zgodnie z zasadami przygotowywania tego typu pism, czyli podajesz:
1. W prawym górnym rogu miejsce i datę przygotowywania pisma;
2. Adresata petycji, czyli Orange Polska S.A. + adres
3. Formułujesz prośbę np.
"My, niżej podpisani, mieszkańcy Bydgoszczy, osiedla/ulic XYZ zwracamy się z uprzejmą prośbą o przyłączenie naszych gospodarstw domowych do światłowodu i umożliwienia korzystania z usług świadczonych z wykorzystaniem wyżej wymienionej technologii przez Orange Polska S. A.
4. Umotywowanie prośby, argumenty dlaczego chcecie podłączenia światłowodu;
np. Bardzo niskie prędkości internetu świadczonego na łączach miedzianych w technologii ADSL i/lub VDSL uniemożliwiają nam swobodne i na satysfakcjonującym poziomie korzystanie z usług internetowych. Umożliwienie codziennego korzystania ze światłowodu znacznie poprawi nam jakość usług sieciowych oraz pozwoli na świadczenie mieszkańcom wysokiej jakości telewizji oraz telefonii w technologi VOiP. Ponadto gospodarstwa domowe zyskają możliwość korzystania z całego wachlarza usług konwergentnych na najwyższym poziomie oferowanych przez Orange Polska S. A. dla klientów indywidualnych.
5. Sformułowanie nadziei na pozytywne rozpatrzenie petycji przez Orange;
np. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej petycji.
6. Podpis prośby przygotowującej pismo;
np. Z poważaniem/w imieniu mieszkańców osiedla,
XYZ
7. Podpisy osób popierających petycję.

W internecie możesz znaleźć wiele wzorów napisanych petycji, na podstawie której możesz przygotować własną. Podałem tylko na szybko przygotowane przykłady, nie są to żadne zaczerpnięte z podobnych pism sformułowania. 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Petycja/Pismo oraz możliwości podłączenia sieci Światłowodowej.

Dodatkowo dobrze by było, gdybyś zwrócił się do Urzędu Miasta z prośbą o wydanie opinii w tej sprawie bowiem w inwestycji światłowodowej miasto stanowi stronę i oficjalna informacja o "przychylnym oku" powinna tu znacznie pomóc.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Petycja/Pismo oraz możliwości podłączenia sieci Światłowodowej.


Dinool napisał(-a):
Dodatkowo dobrze by było, gdybyś zwrócił się do Urzędu Miasta z prośbą o wydanie opinii w tej sprawie bowiem w inwestycji światłowodowej miasto stanowi stronę i oficjalna informacja o "przychylnym oku" powinna tu znacznie pomóc.

Ok, jaki konkretnie wydział urzędu miasta musi wydać to pismo ? Informatyki, inwestycji ?

http://bip.um.bydgoszcz.pl/struktura_miasta/wydzialy_urzedu_miasta/

 

Bo troche ich jest 😄

 

Dzięki


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Petycja/Pismo oraz możliwości podłączenia sieci Światłowodowej.

Jeśli tak radzi Nasz człowiek z Orange, to ja sugeruję wydział geodezji i ewidencji czegoś tam... (sprawdziłem, od mienia i geodezji) Chyba że jest to obszar objęty ochroną zabytków, wtedy też i ten od ochrony czyli biuro konserwatora zabytków