Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Otwarcie portu 443


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Otwarcie portu 443

Witam,

Mam problem z otwarciem portu 443. Mam postawioną w domu usługę działająca po porcie SSL.

Mam wykupioną usługę Orange VPN. Router to Huawei b315. Wszystko ładnie śmigało przez jakieś 2 lata.

Prawie miesiąc temu dostęp przestał działać. Nic nie zmieniałem ani na serwerze ani na routerze. Najpierw walczyłem z usługą myśląc, że tam tkwi problem. Niestety mimo wielu prób i resetowania ustawień routera do ustawień fabrycznych i ponownego konfigurowania routera nadal nie działa dostęp z internetu przez port 443.

Przekierowanie innych portów działa i widać to na stronach które sprawdzają otwartość portów.. wszystko poza 443. 

Coś zostało zablokowane przez operatora, coś się zmieniło w sofcie routera?

Zrobiony jest forward w zakładce 'wirtualny serwer'.

Próbowałem włączać DMZ, wyłączać firewall na routerze - nic to nie zmienia.

 

Coś robię nie tak? Jakieś sugestie co mogę jeszcze zrobić?

3 ODPOW. 3

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1704
  • 5925
  • 68

Otwarcie portu 443

Najpierw może warto ustalić czy to nie problem związany z certyfikatem SSL.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13794
  • 56727
  • 681

Otwarcie portu 443

@qczak poczytaj https://pl.ellas-cookies.com/kompyutery/59353-chto-takoe-port-443-i-kak-ego-otkryt.html

Zawsze możesz zgłosić do operatora weryfikację działania usługi od jego strony 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5849
  • 23827
  • 202

Otwarcie portu 443

@agat13 

Chyba odrobinę przesadziłes, ten tekst pisany łamaną polszczyzną raczej @qczak nie pomoże, sądząc po jego pytaniu sam mógłby napisać lepszy.

Niestety @qczak nie wiem jak Ci pomóc, ale podejrzewam że operator jednak ten port blokuje. Sprawdzałeś może na stronie CERT (Cybertarczy) czy nie ma jaichś ostrzeżeń? IMHO możesz złożyć w tej sprawie reklamację, bardzo jestem ciekaw odpowiedzi operatora.