Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange wypowiada umowy na światłowód


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Orange wypowiada umowy na światłowód

@euzebiusz jeśli miałeś umowę bezterminową to raczej nie powinni jej zrywać chyba że jakaś siła wyższa. Możliwe że zaproponowali Ci zmianę warunków np wyższe opłaty przy tej samej prędkości a Ty nie wyraziłeś na to zgody więc Ci odłączyli usługę. Ktoś mi coś mówił ostatnio o takich praktykach ale nie wiem czy jest to prawnie możliwe. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

Orange wypowiada umowy na światłowód

Dostałeś list, o którym mowa w mailu?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Orange wypowiada umowy na światłowód

@euzebiusz wygląda, że umowa na czas nieokreślony nie odpowiadała operatorowi, dlatego postanowił wyłączyć usługę. Informację dostales pewnie z dużym wyprzedzeniem, więc jak nie były podjęte żadne działania z obu stron, usługa została wyłączona zgodnie z otrzymaną informacją. Szkoda, że tak zostałeś potraktowany przez Orange. Teraz zostaje podpisać nową umowę, pewnie mniej korzystną dla Ciebie i/lub dochodzić swoich praw, skoro uważasz, że wyłączenie nastąpiło niezgodnie z obowiązującym prawem, umową. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 34
  • 0

Orange wypowiada umowy na światłowód

@mardergdyby zdążyli przedstawić mi zmianę warunków pewnie nie byłoby sprawy.
W rozmowach z bok prosiłem o przedstawienie oferty zarówno identycznej z aktualną jak i wyższą, ale nic nie dostałem.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 34
  • 0

Orange wypowiada umowy na światłowód

@ŁysaKaszankaINC  tak - z tą samą treścią co w mailu


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 34
  • 0

Orange wypowiada umowy na światłowód

@ketrasaArturto jest właśnie dziwne bo mail był z 16 XII i miałem wpisany termin o ile dobrze pamiętam 16 luty (2 miesiące) - taką też datę podawała konsultantka na infolinii i miała się odezwać jeszcze w zeszłym tygodniu. Dlatego miałem zapisane żeby sprawdzić ofertę Orange w tym tygodniu przed 16 lutego - bo się nie odezwała. Tak czy siak konsultantka twierdziła że pismo nie jest żadnym wypowiedzeniem tylko propozycją nowych usług i chyba źle że jej uwierzyłem

 

Więc albo się pośpieszyli (szkoda że tak się nie śpieszą z propozycjami dla klientów) albo nie zależało im za bardzo.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Orange wypowiada umowy na światłowód

@euzebiusz z doświadczenia na moje reklamacje wiem, że konsultanci rzadko kiedy sami z siebie się odzywają, nawet deklarując, że się odezwą. Zawsze staram się sam pilnować swoich spraw dotyczących Orange. Zostaje więc, o ile dalej chcesz korzystać z usług Orange, podpisać nową umowę i/lub dochodzić swoich praw na drodze prawnej, reklamacja itp. Kiepsko Orange postarał się z utrzymaniem klienta. Może z zaistniałą sytuacją zaproponują dogodne warunki umowy. Warto wiec sprawdzić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12927
  • 53119
  • 616

Orange wypowiada umowy na światłowód

@euzebiusz Przede wszystkim ja bym się dowiedział w czym tkwi problem. Czy cała sprawa związana jest z ustaniem świadczenia jednej z pierwszych opcji FTTH, wtedy nie ma opcji wyłączenia usługi ze strony operatora "bo tak"...czy może wynika z warunkami technicznymi. 

Zastanawia powód do wymówienia: instalacja wykonana niewłaściwie, wypowiedzenie dzierżawy gruntu dla np słupa czy kanalizacji itp. Wątpię, aby operator zwijał w rejonie infrastrukturę sam z siebie...Dlatego powód dość tajemniczy. 

Nie wnikam w samą obsługę, bo to, że nikt nie reaguje utrzymaniowo to drugi dziwny aspekt sprawy...

Ja bym napisał skargę na obsługę i na decyzję o wyłączeniu usługi z pytaniem o prawdziwy jej powód 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Orange wypowiada umowy na światłowód

@agat13  mnie się wydaje że "kością niezgody" może być umowa bezterminowa, chyba niedawno był podobny wątek i podobne zdarzenie 🤔 (tam też chodziło przede wszystkim o bezterminowość). Głośno myślę czy nie chodzi o stare umowy bezterminowe i tzw. klauzule inflacyjne... (zaznaczam że to są tylko i wyłącznie moje domysły).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 119
  • 608
  • 2

Orange wypowiada umowy na światłowód

Ciekawa sprawa. @euzebiusz a co było w tym piśmie, które zapowiadał mail, tam tez nie było szcególow odłączenia?