Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

@WabolMonster

 

zobaczysz co się będzie działo jak przybędzie trochę abonentów, niestety przyrost prędkości u abonentów nie następuje odpowiednio proporcjonalnie do przyrostu przepustowości łączy międzyoperatorskich, ten problem mają wszyscy więksi operatorzy ISP

a zakładając że coraz częściej korzysta się z wszelkiej maści rozwiązań typu cache to po co mamić abonentów takimi teoretycznymi przepływnościami? żeby pokazać co technologia potrafi? że jesteśmy lepsi od konkurencji? lepiej rozwiązywać istniejące problemy a nie tworzyć nowe 😉

mnie osobiście irytuje wyścig na cyferki kiedy w koło ciągle nie rozwiązane problemy

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

@Piotrekk85  Mało go znam bo mam inną profesję. Tak czy siak jestem klientem i wymagam. Tak jak inni. Gdyby jakaś firma produkowała 80% telewizorów wadliwych albo niskiej jakości to wiadomo że nikogo by nie obchodziło dlaczego, obchodziło by tylko to że jest żałosną firmą i ludzie by na nią psioczyli i nie polecali, więc tak samo klienci internetu.

 

Będę pisał to samo do końca świata a nawet miesiąc dłużej, ale to i tak krócej niż Ty będziesz adwokatem Orange i odpisywał każdemu kto odważy się źle o nich napisać.

 

Ludzie powinni pisać, reklamować, wymieniać się opiniami by inni wiedzieli do jakiej wody wchodzą. Pewnie, dla Ciebie jak i Orange ludzie którzy eksponują fakt, jak bardzo kiepskim dostawcą jest Orange - są niemile widziani i spamują. Oczywiście...

 

Np Western Digital produkuje eleganckie dyski twarde i zawsze będę je polecał bo są bardzo dobre i żywotne. Hitachi to badziew jakich mało i szkoda na nie kasy, nikomu bym ich nie polecił. Netia to dobra sieć która rzetelnie podchodzi do klienta i nie wciska kitu, Orange to totalna porażka, kiepskie ping, peering i wyjścia na świat. Co w tym złego? Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię o produkcie tym bardziej że płaci za niego swoje ciężko zarobione pieniądze.

 

@Anonim  dostał bana za pisanie prawdy, ja pewnie też dostanę. To tylko pokazuje jak uczciwym dostawcą jest Orange. Głaskać po główce tych co komplementują Orange i banować albo/i obrażać tych co na Orange psioczą.

 

Ja też lubię i mam zaufanie do kilka firm jak Asus, AMD, Bosch itp itd, ale nie wchodzę na ich forum i nie bronię ich zajadle przed tymi co źle o nich napiszą.

 

Bez odbioru.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

Dajesz porównania tam gdzie Ci wygodnie. Marki co podajesz w swojej grupie kapitałowej mają też marki low-endowe - czemu ich nie kupujesz? Idąc w populistyczne argumenty można też rzec że najlepsze dyktafony są w Mediamarkcie i duża marka nie gra roli.

Każdy operator w ofertach dla konsumentów ma obowiązek określić parametry łącza. Orange przy Neostradzie określiło tylko prędkość do i od. Nic poza tym.

Do epitetów nie będę się odnosił.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

Orange określiło się też kiedyś internetem dla graczy, a dla graczy ważne są opóźnienia i brak straty pakietów. To, że nigdzie go nie gwarantują, nie oznacza, że ma być źle, bo ping też jest częścią usługi, która jak to szwankuje, to i cała usługa szwankuje. Masz wyższe opóźnienia, to i strony Ci się wolniej ładują, filmy bufforują itd.

 

Inni dostawcy też nie gwarantują pingu ale mają go na przyzwoitym poziomie. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

Okej. Ale odnosząc się do wpisu Pawła - ludzie na prowincji czekają na razie na szybszy internet a nie tylko na ping.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

Ludzie na prowincji szybciej dostaną szybszy internet od innego dostawcy niż Orange zmodernizuje ich okolice... Za darmo brali haracz za utrzymanie łącza a nic nie robili w kierunku modernizacji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

''Marki co podajesz w swojej grupie kapitałowej mają też marki low-endowe - czemu ich nie kupujesz?''

 

Od kiedy światłowód 300mbps to low-end? Co Ty w ogóle porównujesz? Ja nie mam dsl 10mbps w jakiejś wiosce która ma 500 mieszkańców tylko najlepszą ofertę u mnie w mieście jeśli chodzi o usługi Orange. Można powiedzieć że to high-end, coś jak monitor 4K Asusa za 3000zł. Bo 300mbps w świecie teleinformatycznym to chyba niemało? No nie wiem, może potrzebuję 1gb za 100zł miesięcznie żeby spokojnie pograć w grę która wymaga 10kb/s? Śmieszne 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

I żałujesz 10 zł na vpn? To jest alternatywa. Na całym świecie rynek vpn się rozwija bardziej dynamicznie niż ilość nowych podłączeń internetu stacjonarnego. Gdyby na całym świecie było tak idealnie jak piszesz, to by się nie rozwijał.

Z perspektywy "dużego miasta" możesz wymagać pingu. Wiele z osób czytających wpisy chciałaby mieć w ogóle internet - i to tego odnosił się mój wpis. Albo chociaż internet powyżej 50 mega. UPC jest fajne, ale poza miastami nie ma go wcale. Omija też miasta wojewódzkie - są tam, gdzie chcą. Od Orange oczekuje się żeby było wszędzie i na to idą większe nakłady finansowe niż na polepszenie pingu.

Całe szczęście Twoje prognozy się nie sprawdzą. Bo jeśli UPC zostało by monopolistą to będzie tak jak możemy poczytać na ich profilu na fb https://www.facebook.com/pg/UPCpolska/community/?ref=page_internal

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

VPN wiele poprawia w sieci Orange. A w dodatku zabezpiecza twoje połączenie. Ale zastanawia mnie jedno jak w czasach Neostrady 128 kbit/s (rok 2004) internet w trybie fast miał ping do bramy 9 ms, co jest tylko 5-6ms gorszy niż dzisiejszy światłowód. A miałem linie ok 2,5 km długości. Nawet bezpłatnie podnosili wtedy prędkość do 256 kbit/s. To były czasy. Potem już było gorzej. Przeplot i zawyżony ping.

jeśli chodzi o Netię to oni też mają swoje za uszami, ale sieć szkieletową w Polsce i wyjścia na świat są w porządku. Wiadomo że czasem trudno wysycić 900 mbit w pobieraniu. Ale generalnie trudno oczekiwać że każdy serwer jest podłączony linkiem 1gbit i więcej.

1.png2.png

Jak widać trudno wysycyć Netię nawet na polskich serwerach


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

@maciejnetA tutaj http://ovh.net/files/ ile masz ?