Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Love - czy zadziała na mojej prędkości???

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Orange Love - czy zadziała na mojej prędkości???

Witam,

posiadam opcję NEOSTRADA 20 - 80 Mb

zmierzona prędkość to:

Download - 29Mb/s

Upload - 4,12Mb/s

Ping - 24ms

Interesuje mnie opcja orange love: telefon stacjonarny, telewizja w opcji mutiroom (możliwość połączenia routera wyłącznie po Wifi) i oczywiście korzystanie codzienne z internetu.

Proszę doświadczonych użytkowników o ocenę, czy moje łącze pozwoli mi stabilnie korzystać z w/w usług?

np. czy korzystając z internetu mam pewność, że obraz z telewizora będzie stabilny?

 

Z góry dziękuję aktywnym użytkownikom za pomoc.

Pozdrawiam

Mateusz

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Love - czy zadziała na mojej prędkości???

Do multirooma dają chyba dekoder bez wifi, główny będzie po wifi. Chyba, że uda Ci się dwa takie załatwić. Telewizja ma priorytet, więc obraz będzie stabilny, tylko musisz się liczyć z tym, że właśnie przez to, że telewizja ma priorytet, to po właczeniu dekoderów będziesz miał zanizony transfer, który potrzebuje telewizja. Telewizja zabiera tak do ok. 8Mb/s, więc musisz się liczyć z tym, że właczając dwa dekodery jednocześnie, możesz nie mieć nawet 16Mb/s, ale bez paniki, jak pisałem wyżej, zabiera neta tylko i wyłacznie jak dekoder jest właczony i oglądasz program, jak wyłączysz, transfer wraca. Nie odczujesz żadnych lagów w internecie podczas oglądania telewizora. Aha i jeszcze jedno, jeżeli chcesz oglądać po wifi, to też musisz zadbać, by sygnał był wszędzie w miare dobry, bo jak po wifi będziesz wyciągać w pokoju gdzie masz jeden z telewizorów np. 4-5Mb/s, a program HD zjada tak z 8Mb/s, to wtedy możesz mieć pixeloze na telewizorze, po kablu to nie występuje, z resztą, można pociągnąc długi kabel bez problemu ze znikomą stratą w transferze.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Love - czy zadziała na mojej prędkości???

Do multirooma dają chyba dekoder bez wifi, główny będzie po wifi. Chyba, że uda Ci się dwa takie załatwić. Telewizja ma priorytet, więc obraz będzie stabilny, tylko musisz się liczyć z tym, że właśnie przez to, że telewizja ma priorytet, to po właczeniu dekoderów będziesz miał zanizony transfer, który potrzebuje telewizja. Telewizja zabiera tak do ok. 8Mb/s, więc musisz się liczyć z tym, że właczając dwa dekodery jednocześnie, możesz nie mieć nawet 16Mb/s, ale bez paniki, jak pisałem wyżej, zabiera neta tylko i wyłacznie jak dekoder jest właczony i oglądasz program, jak wyłączysz, transfer wraca. Nie odczujesz żadnych lagów w internecie podczas oglądania telewizora. Aha i jeszcze jedno, jeżeli chcesz oglądać po wifi, to też musisz zadbać, by sygnał był wszędzie w miare dobry, bo jak po wifi będziesz wyciągać w pokoju gdzie masz jeden z telewizorów np. 4-5Mb/s, a program HD zjada tak z 8Mb/s, to wtedy możesz mieć pixeloze na telewizorze, po kablu to nie występuje, z resztą, można pociągnąc długi kabel bez problemu ze znikomą stratą w transferze.


Zespół Nasz Orange
  • 2814
  • 10739
  • 150

Orange Love - czy zadziała na mojej prędkości???

@matrailman

jeśli powyższa odpowiedź  była dla Ciebie przydatna, to - śmiało! - zachęcam do jej oznaczenia. Szczegóły poniżej :):

Pokaż szczegóły
  • jeśli założyłeś temat i pojawiła się dobra odpowiedź lub rozwiązanie - oznacz najlepszą odpowiedź klikając w przycisk 4.png 
    Podziękujesz w ten sposób osobie, która pomogła i pomożesz osobom, które będą miały podobne pytanie.

 

▬▬▬

Jeszcze małe odniesienie do zdania: "(...) Interesuje mnie opcja orange love: telefon stacjonarny, telewizja w opcji mutiroom (...) i oczywiście korzystanie codzienne z internetu".

W Orange Love (w wariancie o którym tutaj mowa) jest jeszcze jedna usługa - tel. komórkowy. Czyli w sumie cztery usługi 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Orange Love - czy zadziała na mojej prędkości???

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, która nakierowała mnie (tak mi się wydaje) na właściwy wybór. Jednakże po drodze napotkałem jeszcze jeden problem techniczny: mianowicie- usługa ma działać na 2 piętrach, gdzie nie ma możliwości połączenia liveboxa z dodatkowym punktem dostępowym za pomocą kabla. Livebox jest, natomiast na parterze jest reapter- tam też i tylko tam jest używany telefon stacjonarny, który w Orange Love jest jako VoiP. Stąd pytanie: jak to ogarnąć, żeby:

1) Live Box był na piętrze

2) Telefon domowy był na parterze

3) Brak możliwości pociągnięcia kabli między piętrami 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange Love - czy zadziała na mojej prędkości???

A może alternatywne rozwiązania w stylu telefon na wifi? lub użycie jakiegoś smartfona i aplikacji Orange Voip? czy to musi być "klasyczny aparat do stacjonarnego"?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Orange Love - czy zadziała na mojej prędkości???

Piotrek 85- masz rację, myślałem dokładnie o tych dwóch rozwiązaniach, ale:

1) Telefon WIFI - nie wiem, może ja jestem słaby w szukaniu, ale nie potrafię znaleźć nic rozsądnego za normalną cenę,

2) Aplikacja VoiP - ma bardzo złe opinie w internecie, z tego co wiem jest cały czas wersja 1.0- nie wiem, czy Orange planuje wydać jakieś poprawki. Nie ukrywam, że rozwiązanie najlepsze, ale ja potrzebuję stabilnie działającej aplikacji (VoiP będzie używany przez osoby starsze).

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange Love - czy zadziała na mojej prędkości???

Ad.1. to nie będzie taniej poza zamawianiem czegoś z Azji ale różnie bywa z jakością.
Ad.2. To są inne klienty voip.

Tak naprawdę pytanie czy ten telefon musi być klasyczny (bo jest ktoś np. starszy i chcę klasykę) czy warto szukać bardzo innych opcji.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Orange Love - czy zadziała na mojej prędkości???

Nie musi być to telefon klasyczny. Opcja Voipa w komórce jest jak najbardziej OK. Pytanie tylko, która aplikacja Voip'owska będzie najlepiej działała z usługą Orange?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange Love - czy zadziała na mojej prędkości???

Nie korzystam na co dzień, to nie powiem. Warto to w praniu potestować. Bo klientów voip jest wiele (choć mało po polsku). Ustawienia voip gdzieś można znaleźć (ew. możemy poszukać). Potem kwestia wygody interfejsu. Opinie: niestety klienci VoIP mają słabą bo voip potrzebują szerokich uprawnień co sporo osób nie lubi dawać. Ta od Orange rzadko jest aktualizowana ale większość rzeczy tak działa a zmian w samym protokole voip od strony technicznej jest niewiele. Nie wiem czy może masz znajomych z voip od Orange? I u nich poprosić o testy?