Nie można wyświetlić tego widżeta.
Highlighted
Poziom 11, Recenzent
  • 4
  • 0
  • 0

Orange Love - czy zadziała na mojej prędkości???

[ Edytowane ]

Witam,

posiadam opcję NEOSTRADA 20 - 80 Mb

zmierzona prędkość to:

Download - 29Mb/s

Upload - 4,12Mb/s

Ping - 24ms

Interesuje mnie opcja orange love: telefon stacjonarny, telewizja w opcji mutiroom (możliwość połączenia routera wyłącznie po Wifi) i oczywiście korzystanie codzienne z internetu.

Proszę doświadczonych użytkowników o ocenę, czy moje łącze pozwoli mi stabilnie korzystać z w/w usług?

np. czy korzystając z internetu mam pewność, że obraz z telewizora będzie stabilny?

Z góry dziękuję aktywnym użytkownikom za pomoc.

Pozdrawiam

Mateusz

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

0 Lubię to
Odpowiedz

Rozwiązanie:
Poziom 25, Specjalista
  • 1268
  • 939
  • 28

[ Edytowane ]

Do multirooma dają chyba dekoder bez wifi, główny będzie po wifi. Chyba, że uda Ci się dwa takie załatwić. Telewizja ma priorytet, więc obraz będzie stabilny, tylko musisz się liczyć z tym, że właśnie przez to, że telewizja ma priorytet, to po właczeniu dekoderów będziesz miał zanizony transfer, który potrzebuje telewizja. Telewizja zabiera tak do ok. 8Mb/s, więc musisz się liczyć z tym, że właczając dwa dekodery jednocześnie, możesz nie mieć nawet 16Mb/s, ale bez paniki, jak pisałem wyżej, zabiera neta tylko i wyłacznie jak dekoder jest właczony i oglądasz program, jak wyłączysz, transfer wraca. Nie odczujesz żadnych lagów w internecie podczas oglądania telewizora. Aha i jeszcze jedno, jeżeli chcesz oglądać po wifi, to też musisz zadbać, by sygnał był wszędzie w miare dobry, bo jak po wifi będziesz wyciągać w pokoju gdzie masz jeden z telewizorów np. 4-5Mb/s, a program HD zjada tak z 8Mb/s, to wtedy możesz mieć pixeloze na telewizorze, po kablu to nie występuje, z resztą, można pociągnąc długi kabel bez problemu ze znikomą stratą w transferze.

Wszystkie odpowiedzi:
Poziom 25, Specjalista
  • 1268
  • 939
  • 28

[ Edytowane ]

Do multirooma dają chyba dekoder bez wifi, główny będzie po wifi. Chyba, że uda Ci się dwa takie załatwić. Telewizja ma priorytet, więc obraz będzie stabilny, tylko musisz się liczyć z tym, że właśnie przez to, że telewizja ma priorytet, to po właczeniu dekoderów będziesz miał zanizony transfer, który potrzebuje telewizja. Telewizja zabiera tak do ok. 8Mb/s, więc musisz się liczyć z tym, że właczając dwa dekodery jednocześnie, możesz nie mieć nawet 16Mb/s, ale bez paniki, jak pisałem wyżej, zabiera neta tylko i wyłacznie jak dekoder jest właczony i oglądasz program, jak wyłączysz, transfer wraca. Nie odczujesz żadnych lagów w internecie podczas oglądania telewizora. Aha i jeszcze jedno, jeżeli chcesz oglądać po wifi, to też musisz zadbać, by sygnał był wszędzie w miare dobry, bo jak po wifi będziesz wyciągać w pokoju gdzie masz jeden z telewizorów np. 4-5Mb/s, a program HD zjada tak z 8Mb/s, to wtedy możesz mieć pixeloze na telewizorze, po kablu to nie występuje, z resztą, można pociągnąc długi kabel bez problemu ze znikomą stratą w transferze.

Zespół Nasz Orange
  • 2273
  • 3417
  • 119

@matrailman

jeśli powyższa odpowiedź  była dla Ciebie przydatna, to - śmiało! - zachęcam do jej oznaczenia. Szczegóły poniżej Emotikon: Szczęśliwy:

Pokaż szczegóły
  • jeśli założyłeś temat i pojawiła się dobra odpowiedź lub rozwiązanie - oznacz najlepszą odpowiedź klikając w przycisk 4.png 
    Podziękujesz w ten sposób osobie, która pomogła i pomożesz osobom, które będą miały podobne pytanie.

▬▬▬

Jeszcze małe odniesienie do zdania: "(...) Interesuje mnie opcja orange love: telefon stacjonarny, telewizja w opcji mutiroom (...) i oczywiście korzystanie codzienne z internetu".

W Orange Love (w wariancie o którym tutaj mowa) jest jeszcze jedna usługa - tel. komórkowy. Czyli w sumie cztery usługi Emotikon: Szczęśliwy

| Założyłeś temat? Pamiętaj, aby oznaczyć najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie | Lubisz pomagać innym? Zostań Herosem Nasz Orange | Udzielasz się na forum? Przestrzegaj zasad netykiety |

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 11, Recenzent
  • 4
  • 0
  • 0

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, która nakierowała mnie (tak mi się wydaje) na właściwy wybór. Jednakże po drodze napotkałem jeszcze jeden problem techniczny: mianowicie- usługa ma działać na 2 piętrach, gdzie nie ma możliwości połączenia liveboxa z dodatkowym punktem dostępowym za pomocą kabla. Livebox jest, natomiast na parterze jest reapter- tam też i tylko tam jest używany telefon stacjonarny, który w Orange Love jest jako VoiP. Stąd pytanie: jak to ogarnąć, żeby:

1) Live Box był na piętrze

2) Telefon domowy był na parterze

3) Brak możliwości pociągnięcia kabli między piętrami 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 40, Guru *****
  • 25826
  • 15281
  • 1155

A może alternatywne rozwiązania w stylu telefon na wifi? lub użycie jakiegoś smartfona i aplikacji Orange Voip? czy to musi być "klasyczny aparat do stacjonarnego"?
.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 11, Recenzent
  • 4
  • 0
  • 0

Piotrek 85- masz rację, myślałem dokładnie o tych dwóch rozwiązaniach, ale:

1) Telefon WIFI - nie wiem, może ja jestem słaby w szukaniu, ale nie potrafię znaleźć nic rozsądnego za normalną cenę,

2) Aplikacja VoiP - ma bardzo złe opinie w internecie, z tego co wiem jest cały czas wersja 1.0- nie wiem, czy Orange planuje wydać jakieś poprawki. Nie ukrywam, że rozwiązanie najlepsze, ale ja potrzebuję stabilnie działającej aplikacji (VoiP będzie używany przez osoby starsze).

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 40, Guru *****
  • 25826
  • 15281
  • 1155

Ad.1. to nie będzie taniej poza zamawianiem czegoś z Azji ale różnie bywa z jakością.
Ad.2. To są inne klienty voip.

Tak naprawdę pytanie czy ten telefon musi być klasyczny (bo jest ktoś np. starszy i chcę klasykę) czy warto szukać bardzo innych opcji.
.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 11, Recenzent
  • 4
  • 0
  • 0

Nie musi być to telefon klasyczny. Opcja Voipa w komórce jest jak najbardziej OK. Pytanie tylko, która aplikacja Voip'owska będzie najlepiej działała z usługą Orange?

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 40, Guru *****
  • 25826
  • 15281
  • 1155

Nie korzystam na co dzień, to nie powiem. Warto to w praniu potestować. Bo klientów voip jest wiele (choć mało po polsku). Ustawienia voip gdzieś można znaleźć (ew. możemy poszukać). Potem kwestia wygody interfejsu. Opinie: niestety klienci VoIP mają słabą bo voip potrzebują szerokich uprawnień co sporo osób nie lubi dawać. Ta od Orange rzadko jest aktualizowana ale większość rzeczy tak działa a zmian w samym protokole voip od strony technicznej jest niewiele. Nie wiem czy może masz znajomych z voip od Orange? I u nich poprosić o testy?
.
0 Lubię to
Odpowiedz