Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód + własne ONT


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 86
  • 121
  • 0

Orange Światłowód + własne ONT

@Anonim  Nie do końca zrozumiałem Twój wcześniejszy post. Teraz zgadzam się - najlepsze rozwiązanie to uzyskanie ONT od Orange (jest to możliwe nawet z FB3.0) i doprowadzenie Ethernetu do własnego routera.

Hint: warunki w lokalu mogą być takie, że nie jest możliwe poprowadzenie nowego kabla do pomieszczenia, w którym będzie znajdować się FunBox, natomiast jest już położony kabel UTP od tego pomieszczenia do miejsca, do którego można doprowadzić światłowód.

Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód + własne ONT

@larma  wystarczy że klient będzie miał większe wymagania co do usług, gro takowych jest niedostępna w firmowym Orange, czy przebudowa lokalu i znana instalacji FunBox, można załatwić ONT, tylko trzeba to przed połączeniem zgłosić. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange Światłowód + własne ONT


@larmanapisał(-a)

Hint: warunki w lokalu mogą być takie, że nie jest możliwe poprowadzenie nowego kabla do pomieszczenia, w którym będzie znajdować się FunBox, natomiast jest już położony kabel UTP od tego pomieszczenia do miejsca, do którego można doprowadzić światłowód.


Takie sytuacje każdorazowo określa projektant czy należy wykorzystać sieć wewnętrzną na skrętce czy budować nową. Najczęściej jeśli mamy duży blok czy biurowiec który jest już okablowany i posiada punkt styku to projektanci stosują ONT z uwagi na koszty. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Orange Światłowód + własne ONT

jedna ważna kwestia - czy masz światłowód zakładany bezpośrednio przez Orange czy jako BSA (przez innego ISP). W drugim przypadku bez ONT się nie obejdzie, gdyż zewnętrzny ISP puszcza sygnał a usługi masz świadczone z funbox. 

Nie do końca chodzi tu o autoryzację ale prócz sygnału możesz mieć też "puszczone" konkretne V-LANY (jeśli tego wymaga zewnętrzny ISP), stąd też Twój zkaup mija się z celem, gdyż urządzenie może nie być kompatybilne z OLT ISP czy nawet Orange. Nawet jeśli usługa jest świadczona przez Orange to i tak nie będzie działać, z powodu o którym wspomniałem wcześniej 😛 Orange z tego co wiem korzysta z OLT Huawei i jeśli już chcesz to zakup sobie ONT Huawei 8310M, ale i tak nie będzie to działać, gdyż każde urządzenie - czy to od Orange, czy od zewnętrznego ISP wymaga dodania do OLT i sytemu zarządzania oraz TR069. Ogólnie to jak pisałem na początku - jak w Twoim budynku światłowód ma Firma X to zadzwoń do nich i się spytaj czy oni przypadkiem nie robią instalek dla Orange 😉 ale niezależnie od wyszeckiego z w/w powodów własny ONT a tym bardziej konwerter (kupiony samodzielnie) nie wchodzi w grę 😛 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange Światłowód + własne ONT

Podsumowując: chcesz mieć zewnętrzny terminal ONT to zamów usługę BSA 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Orange Światłowód + własne ONT

o ile takowa jest świadczona na Twoim adresie @marder  😉 

bo jeśli usługa jest na kablach Orange to można jedynie załatwić sobie ONT na infolinii, ale FB musi być i tak 😛 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange Światłowód + własne ONT

Zgadza się. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Orange Światłowód + własne ONT

Cześć,

 

jestem ciekawy jak skończyła się ta historia.

 

Udało Ci się podłączyć Twój ASUS RT-AC68U do zewnętrznego ONT od Orange?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange Światłowód + własne ONT

Dorzucę jeszcze jedną informacje. Zewnętrzne ONT może uszkodzić GPON i wtedy zaczną się problemy...info zaslyszana-sam nie sprawdzałem, bo nie mam FTTH


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 86
  • 121
  • 0

Orange Światłowód + własne ONT

@agat13  Zasłyszane... a w jaki przykładowy sposób nieautoryzowany ONT może uszkodzić OLT?