Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach

@Arti_Kn_Pl O, widzisz i to jest dobra informacja...Pół kłopotu mniej...Dzięki za info-takiego numeru jeszcze nie robiłem 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach

Pomysł nie do końca dobry bo on nie rezerwuje zasobów sieci. Zgłosi się kolejny klient w tzw między czasie i dostaniesz negatywny wywiad i już nigdy neta tam nie podłączysz a bynajmniej nie prędko. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach

@marder Słusznie, gryzmoliłem wcześniej o zwolnieniu zasobów i wydaniu ich ponownie...masz rację 🙂 loteria


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 867
  • 3

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach

Niestety "fachowcy" napisali w tym wątku wiele nieprawdy.

Testowałem różne lokale na tym samym OLT i MOŻLIWE jest przenoszenie usługi. Sprzęt jest uwierzytelnianiy po:

a) mac addresie

b) danych login hasło do PPPoE.

 

W obrębie jednego OLT nie ma technicznej możliwości z którego splitu włókna przybywa sygnał i OLT technicznie tego nie wie.

Nie testowałem niestety na dalsze odległości. Najprostsze i najcenniejsze byłoby abyś to po prostu sprawdził w praktyce.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach

@gk2a6 Nikt nie twierdzi, że tak nie jest jak piszesz, ale usługi stacjonarne działają wedle umowy w jednym miejscu. Czyli ich przenoszenie jest nielegalne. Z drugiej strony po co przenosić, jak do każdej i tak przynajmniej modem (no i dekoder do TV) trzeba wypożyczyć, bo bez tego nie uruchomią (przynajmniej TV)

Po trzecie, sąsiedzi może i tak, ale z miasta do miast na większe odległości...skąd wiesz, że ustawienia w górę sieci (szczególnie IPTV) są takie same w całej Polsce???

Uważasz jeszcze, że operator nie ma systemów diagnostycznych, które przypisują login do urządzenia? Jaki tedy login będzie działał w obu miejscach, gdy każde ma swój??? Na obcym w danym miejscu modemie, jak wpiszesz "inny" login, to wiesz co się stanie? jakie info pójdzie o niezgodności sprzętu z loginem w systemach? Co za tym pociągnie? Takich numerów nie robiłem i po prostu zadaję pytania jak na takie przewrotki zareaguje operator? To, że net u sąsiad zadziała, to wiem, bo testowałem ale na jak długo? Lepiej zrobić coś legalnie, niż się później tłumaczyć


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 124
  • 621
  • 2

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach

Nie bardzo rozumiem co piszesz @gk2a6 Twoim zdaniem jak pójdę do sąsiada który ma gniazdko optyczne ale nie ma aktywnej usługi to normalnie  uruchomie mój router? Bo jeśli chodzi Ci o to że sąsiad ma aktywa usługę i wtedy podłączasz u niego swój router, toz to żadna Ameryka. Jak to ma niby pomoc autorowi pytania? I tak  musiałby na obu adresach zakupić usługę. Więc w czym ta Twoja wypowiedz różni od tego co inni napisali?


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach

Hej,

czy jest możliwość zamówienia usługi Orange Światłowód z TV i w zależności od miejsca pobytu wpinać się z FunBoxem tam, gdzie się mieszka? - Nie ma takiej możliwości.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach

Nie wiem czy czasem modem nie jest przypisany do konkretnego OLT albo portu na tymże OL-cie. Wówczas przemieszczenie urządzeń gdzieś indziej nic nie da. A jeśli nawet tak by nie było to i tak fizycznie monter musi zrobić przyłącze do innego adresu a bez całej formalności i opłat tego nie zrobi. Tak więc nic z tego nie będzie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach

@rychtar1 

Jak widzisz z poprzednich postów Operator specjalnie nie wspiera takiego pomysłu. Płacenie za łącze nieużywane przez większość roku to taka sobie opcja, IMHO.

Najprościej w tym wypadku w czasie wakacji korzystać z łącz LTE (w ramach tego samego abonamentu lub innej oferty), a na potrzeby TV zainwestować w dekoder naziemnej telewizji (można go zresztą było dostać za darmo, więc to nie jest duża inwestycja) lub skorzystać z Orange TV GO w ramach tej samej umowy ale na łączu mobilnym. Żeby oglądać na TV z serwisu GO co prawda potrzebny będzie komputer (np. laptop), więc wymaga to odrobinę gimnastyki, ale zasadniczo da się to ogarnąć i na wakacje powinno wystarczyć.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach


@j131napisał(-a)

Płacenie za łącze nieużywane przez większość roku to taka sobie opcja, IMHO.

 


a płacenie za utrzymanie domu nieużywanego przez większość roku?