Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód Pro


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 869
  • 3

Orange Światłowód Pro

@tolek  nie rozumiesz zastosowania. Światłowód 1/2/8 Gbps nie bierze się dlatego że cały czas przewalasz gigabajty danych (choć może być taki case). Bierzesz dlatego że jak już będziesz chciał pobrać/wysłać te 30GB to poczekasz kilka razy krócej. W wielu zastosowaniach oszczędność tego czasu się zwróci biorąc nawet pod uwagę droższy abonament. Próbkowanie statystyk często nie zarejestruje tak krótkiego piku na wykresie w ogóle.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1459
  • 6317
  • 43

Orange Światłowód Pro


@gk2a6napisał(-a)

@tolek  nie rozumiesz zastosowania. Światłowód 1/2/8 Gbps nie bierze się dlatego że cały czas przewalasz gigabajty danych (choć może być taki case). Bierzesz dlatego że jak już będziesz chciał pobrać/wysłać te 30GB to poczekasz kilka razy krócej. W wielu zastosowaniach oszczędność tego czasu się zwróci biorąc nawet pod uwagę droższy abonament. Próbkowanie statystyk często nie zarejestruje tak krótkiego piku na wykresie w ogóle.



@tolek napisał(-a)

do swobodnego normalnego korzystania z sieci


Nie rozumiem?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 545
  • 1295
  • 2

Orange Światłowód Pro

dziekuje za ten post, dowiedzialem sie czegos nowego-


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22228
  • 183

Orange Światłowód Pro


@BORAXnapisał(-a)

...

Rzeczywistość wygląda tak, że płacimy za grubą rurkę cały rok, a bardzo często rzeczywistość bierze górę i wykorzystujemy ją tyle razy ile można na palcach...


Ja tam za grubą rurkę nie płacę, a korzystam z niej kiedy przyjdzie mi przyjdzie ochota. I niczego palcami nie muszę robić. Choć już swoje lata mam.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2531
  • 9069
  • 45

Orange Światłowód Pro


@toleknapisał(-a)

Co do prędkości to podrzucam taki ciekawy komentarz z YouTube gdzie ktoś podający się jako mały ISP pisze kilka ciekawych rzeczy jak obsługa ruchu wygląda po stronie sieci



Dlatego jest małym IPS. W Netii i Orange na jednym porcie najczęściej pracuje 32 klientów. Maksymalnie 64.