Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 30, Ekspert
  • 1664
  • 1580
  • 95

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

@Heaverq  Spróbuj zresetować router wtykając spinacz na kilka sekund z tyłu urządzenia. 

Całość będzie się podnosić parę minut. 

Dekoder też możesz zresetować klikając żółty-niebieski-żółty-niebieski i wybierając reset z menu.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

Poziom 8, Poszukiwacz
  • 6
  • 5
  • 0

Prawda jest taka że 300 MB/s w Orange działa stabilniej niż 1 GB/s. Z wypowiedzi w tym tylko temacie, nie szukając innych widać że tylko ta maksymalna prędkość stanowi problem. Może to wina sprzętu jaki dostarczają do tej usługi a może wina na łączach. Jestem jedynie pewien że czekam do maja 2020 i uciekam z tej sieci. Na chwilę obecną jestem już po wymianie routera, kilku wizytach techników, którzy wiedzą lepiej ode mnie co jest nie tak i to zanim podejmą się jakichkolwiek czynności, oraz zmuszony do kilkurazowo w ciągu dnia robienia naprawy połączenia poprzez aplikację mobilną bo pokazuje mi awarię łącza (pomaga to ale na krótko). Na dniach idę do Netii albo T-Mobile żeby wziąć od nich dodatkowo światłowód pod swoje potrzeby.

Poziom 39, Guru ****
  • 24270
  • 12430
  • 1120

Jeśli będzie to oferta na tym samym łączu to lepiej nie będzie.
.
Poziom 8, Poszukiwacz
  • 6
  • 5
  • 0

Piotrekk85 ja już miałem netię i powiem Ci że o niebo lepiej. Nawet Vectra działała lepiej na zwykłym kablu niż Orange na świetle. Z tego co wiem to Netia i T-Mobile na świetle to to samo z tym że T-Mobile daje netflixa i coś jeszcze. Jutro na spokojnie to sobie w salonach obczaję.

Poziom 20, Pasjonat
  • 276
  • 104
  • 3

Swoja droga w ciagu ostatnich tygodni predkosci na 1gbit spadly. Wczesniej kazdy speedtest niezaleznie od pory dnia 930-940mbit obecnie widelki na speedtestach to 770-940mbit

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 30, Ekspert
  • 1664
  • 1580
  • 95

@Czullo  Może to być kwestia Twojego portu w OLT. Pamiętaj, że współdzielisz go z innymi osobami. Przy prędkości 1 Gb nie można oczekiwać, że zawsze będzie 940 mbit.

To już taka wielka przepustowość, że na prędkość końcową wpływa wiele niejednoznacznych czynników.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

Poziom 8, Poszukiwacz
  • 6
  • 5
  • 0

Jak to wielka przepustowość? Jak można to w taki sposób rozdzielać i klasyfikować? Skoro sieć udostępnia takie przepustowości to nie może być mowy o "migotaniu" łącza czy całkowicie rozwalonym łączu bo są akurat tzw. "godziny szczytu" gdzie wszyscy wrócili z pracy i siedzą przy komputerach. U mnie to się objawia tym że spada mi prędkość a ostatnio wręcz nie możliwe jest korzystanie z łącza ponieważ pewne usługi mi na telefonie nie działają jak jestem podłączony przez wifi, natomiast jak się odłączę i korzystam z usług mobilnych to niema problemu i opóźnień.

Poziom 30, Ekspert
  • 1664
  • 1580
  • 95

[ Edytowane ]

@milewskim  To jest Twoja opinia. Osoby, która nie do końca rozumie "jak to działa". GPON to łącze współdzielone z N liczbą osób na jednym porcie o parametrach DL 2,5Gbit/s i UL 1,25Gbit/s. Narzekanie, że nie ma 900 Mbit/s a 700 Mbit/s na JEDNEGO użytkownika pobierającego dane z danego serwera to skrajna głupota.Są serwery które nie zezwalają na puszczenie więcej jak 200-300 Mbit/s na sesję lub sesje. Traktowanie Internetu na zasadzie działa na maxa lub nie działa jest irracjonalne. Tym bardziej w usłudze za śmieszne 80 zł/msc gdzie w specyfikacji jest określona prędkość maksymalna, minimalna i zwykle dostępna.

To nie jest łącze za 2000, 3000 zł z gwarancjami. 

Poziom 5, Obserwator
  • 1
  • 0
  • 0

Test 6.png

1 GB internetu od zakupu w wiekszosci czasu okolo 680 doppiero po awantuze mialem 860 nie stabilne i tylko i ich serwerami to sa jakies zarty

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 20, Pasjonat
  • 276
  • 104
  • 3

[ Edytowane ]

Wstydu nie masz, że wrzucasz screen z otwarta karta z torrentami?

0 Lubię to
Odpowiedz