Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

@Heaverq  Spróbuj zresetować router wtykając spinacz na kilka sekund z tyłu urządzenia. 

Całość będzie się podnosić parę minut. 

Dekoder też możesz zresetować klikając żółty-niebieski-żółty-niebieski i wybierając reset z menu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Prawda jest taka że 300 MB/s w Orange działa stabilniej niż 1 GB/s. Z wypowiedzi w tym tylko temacie, nie szukając innych widać że tylko ta maksymalna prędkość stanowi problem. Może to wina sprzętu jaki dostarczają do tej usługi a może wina na łączach. Jestem jedynie pewien że czekam do maja 2020 i uciekam z tej sieci. Na chwilę obecną jestem już po wymianie routera, kilku wizytach techników, którzy wiedzą lepiej ode mnie co jest nie tak i to zanim podejmą się jakichkolwiek czynności, oraz zmuszony do kilkurazowo w ciągu dnia robienia naprawy połączenia poprzez aplikację mobilną bo pokazuje mi awarię łącza (pomaga to ale na krótko). Na dniach idę do Netii albo T-Mobile żeby wziąć od nich dodatkowo światłowód pod swoje potrzeby.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Jeśli będzie to oferta na tym samym łączu to lepiej nie będzie.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Piotrekk85 ja już miałem netię i powiem Ci że o niebo lepiej. Nawet Vectra działała lepiej na zwykłym kablu niż Orange na świetle. Z tego co wiem to Netia i T-Mobile na świetle to to samo z tym że T-Mobile daje netflixa i coś jeszcze. Jutro na spokojnie to sobie w salonach obczaję.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Swoja droga w ciagu ostatnich tygodni predkosci na 1gbit spadly. Wczesniej kazdy speedtest niezaleznie od pory dnia 930-940mbit obecnie widelki na speedtestach to 770-940mbit


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

@Czullo  Może to być kwestia Twojego portu w OLT. Pamiętaj, że współdzielisz go z innymi osobami. Przy prędkości 1 Gb nie można oczekiwać, że zawsze będzie 940 mbit.

To już taka wielka przepustowość, że na prędkość końcową wpływa wiele niejednoznacznych czynników.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Jak to wielka przepustowość? Jak można to w taki sposób rozdzielać i klasyfikować? Skoro sieć udostępnia takie przepustowości to nie może być mowy o "migotaniu" łącza czy całkowicie rozwalonym łączu bo są akurat tzw. "godziny szczytu" gdzie wszyscy wrócili z pracy i siedzą przy komputerach. U mnie to się objawia tym że spada mi prędkość a ostatnio wręcz nie możliwe jest korzystanie z łącza ponieważ pewne usługi mi na telefonie nie działają jak jestem podłączony przez wifi, natomiast jak się odłączę i korzystam z usług mobilnych to niema problemu i opóźnień.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

@milewskim  To jest Twoja opinia. Osoby, która nie do końca rozumie "jak to działa". GPON to łącze współdzielone z N liczbą osób na jednym porcie o parametrach DL 2,5Gbit/s i UL 1,25Gbit/s. Narzekanie, że nie ma 900 Mbit/s a 700 Mbit/s na JEDNEGO użytkownika pobierającego dane z danego serwera to skrajna głupota.Są serwery które nie zezwalają na puszczenie więcej jak 200-300 Mbit/s na sesję lub sesje. Traktowanie Internetu na zasadzie działa na maxa lub nie działa jest irracjonalne. Tym bardziej w usłudze za śmieszne 80 zł/msc gdzie w specyfikacji jest określona prędkość maksymalna, minimalna i zwykle dostępna.

To nie jest łącze za 2000, 3000 zł z gwarancjami. 

 

 


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Test 6.png

1 GB internetu od zakupu w wiekszosci czasu okolo 680 doppiero po awantuze mialem 860 nie stabilne i tylko i ich serwerami to sa jakies zarty


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Wstydu nie masz, że wrzucasz screen z otwarta karta z torrentami?