Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 8, Poszukiwacz
  • 6
  • 5
  • 0

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Witam.

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym (???) posiadaczem światłowodu z Orange o prędkości 1GB. Pamiętacie ich reklamę gdzie wszystko ładnie chodzi bez opóźnień i szybko jak diabli? Na moje oko i doznania to ściema. Już próbowałem kilka razy dojść do tego dlaczego tak się dzieje że światłowód 1GB jest mniej stabilny niż internet z Vectry przez kabel TV. Liczne ścięcia, utraty prędkości i tragiczna jakość. Nawet nie można w spokoju obejrzeć filmu na YouTube czy Netflixie (połączenie oczywiście na kablu a nie wifi). Miałem do końca stycznia porównanie nawet z Netią światłowodem i generalnie dzięki światłowodowi z Netii się zdecydowałem na światłowód z Orange. Niestety ale Netia nie mogła mi zagwarantować w moim mieście więcej niż 300mb/s a to co dostałem od Orange to zastanawiam się czy można jakoś z nimi zerwać umowę ze względu na jakość? Netia trzymała od początku do końca pełną prędkość a Orange nawet w środku ma zawiechy. Szkoda że nie pomyślałem wcześniej żeby nagrać stabilność Netii póki nie zrezygnowałem więc nie mogę tego pokazać ale proszę tak wygląda pomiar w Orange:

https://youtu.be/6YeCNVFSPac
To nie jest lag w nagrywaniu podczas DL to łącze tak skacze. Widać to w momencie jak zaczynam myszką machać. Oczywiście ping mały ale tylko do serwerów Orange. Do pozostałych na terenie kraju od 35 do 70. Nieźle jak na światłowód co nie? Z tego co pamiętam jak jeszcze miałem Vectrę to tam był już mniejszy ping bo do 50 max skakał na innych niż Vectra serwerach. Próbowałem się kilka razy kontaktować z obsługą i za każdym razem mi mówią że to wina mojej karty bo nie mam karty obsługującej takich prędkości. Kurr... mać mam roczny komputer gamingowy za który zapłaciłem ponad 10k i części sam sobie dobierałem (pracowałem przez długi czas w jednym z dużych sklepów komputerowych jako serwisant a teraz dorabiam jako serwisant więc miałem pojęcie jak to mam dobrać i złożyć -tak dla uprzedzenia kąsliwych wypowiedzi). Tak moja karta jak najbardziej obsługuje 1GB/s. Nawet wczoraj nieudana próba kontaktu z obsługą zakończyła się fiaskiem. Ma ktoś pomysł jak kto ugryźć i co zrobić żeby ustabilizować łącze? Programy typu cFosSpeed nie dają praktycznie nic. Może ktoś by pomógł bo ja już nie mam sił do nich dzwonić i pisać?

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 34, Ekspert
  • 2594
  • 3481
  • 113

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 8, Poszukiwacz
  • 6
  • 5
  • 0

Zrobiłem tak jak w przedstawionym przez Ciebie artykule. Dalej to samo z mierzeniem łącza. Skacze jak zając przez miedzę czyli żadnej zmiany.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 34, Ekspert
  • 2594
  • 3481
  • 113

[ Edytowane ]

Po zmianie ipv6 był reset rutera? Warto też przez appkę "Mój Funbox" zrobić test łącza. Co prawda to też serwery Orange, ale zawsze to pewne sprawdzenie. Moim zdaniem co z tego, że w OPL jest światłowód, jeżeli reszta neta, poza strukturą OPL nie wydala...

Taka moja sugestia. Jeżeli masz możliwość sprawdź działanie po wifi...

Out do odwołania...

Poziom 8, Poszukiwacz
  • 6
  • 5
  • 0

[ Edytowane ]

tak był reset. Wszystko już chyba sprawdziłem. Teraz zastanawiam się czy nie zrobić zgłoszenia serwisowego żeby przyszli panowie technicy i niech oni się tym martwią. Po wifi jest tak samo. Wręcz nawet czasem mam problem z połączeniem się do routera

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 34, Ekspert
  • 2594
  • 3481
  • 113

Moim zdaniem na niewiele się to zda. Sprawdzą na swoim sprzęcie, stwierdzą że jest ok i jeszcze dowalą Ci  PLN-y za bezpodstawne wezwanie, ale...zawsze można spróbować...

Out do odwołania...

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 31, Ekspert
  • 2481
  • 2172
  • 98

Może to wina routera, jakąś usterkę złapał, czy bug ma w sofcie, reset do fabrycznych bym zrobił na początek, jak nie to zgłosić sprzęt do wymiany, porobić testy w aplikacji Mój FunBox też nie zaszkodzi zrobić.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna. Oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Mrugający

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 19, Pasjonat
  • 141
  • 63
  • 1

Ja, już 2 razy miałem router wymieniany i nadal też mam problemy z Youtube i nie stabilny net , jakaś masakra z tym orange 1Gb/s

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 24, Specjalista
  • 1087
  • 561
  • 22

Zrób test certyfikowany na http://pro.speedtest.pl

I wtedy wróć z wynikiem. Tylko uzyskaj certyfikacje odłączając sprzęty od wifi i wyłączając zbędne programy. Przed rozpoczęciem testu będziesz miał napisane co zrobić by test był certyfikowany.

A jeżeli chodzi o opóźnienia, Orange na razie najgorsza sieć pod tym względem.

Poziom 19, Pasjonat
  • 373
  • 131
  • 1

[ Edytowane ]
0 Lubię to
Odpowiedz