Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

W Speedtestach orange zawsze będzie miało niski ping a to dlatego ze orane ma wpięte swoje serwery bezpośrednio pod speedtest i routing do wygląda tak:

PL>PL

Natomiast gdy gramy to caly ruch leci przez Niemcy nawet gdy gramy na serwerze w Polsce i routing wyglada tak:

PL>DE>PL


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

@Czullo   Dokładnie... i zawsze jest pełna prędkość na światłowodzie, a jak spróbujemy coś pobrać lub nawet przetestować prędkość to nagle jest dużo niższa. Wiadomo, zależy też od serwera, ale wiele razy miałem tak że kumpel np na Netii miał 12mb/s pobieranie z danego serwisu podczas gdy ja ledwie 500kb/s...

 

Nie ma to jak mamić ludzi speedtestami. Orange w pełnej krasie. Speedtest 3 ms, pełna prędkość, a jak chcemy w coś pograć choćby na polskim serwerze to okaże się że ping jest 50 ms i lagi bo nawet stabilne 5kb/s bez utraty pakietów to dla Orange zbyt wiele.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Podobnie sprawa ma się z youtube który również leci przez Frankfurt, stad ciągle buforowanie jak na Neostradzie 512kbit 🙂 Dopóki decydenci z Orange nie zaczną traktować polskich klientów poważnie tak długo będzie syf na routingu. Bo oni chyba w siedzibie orange maja nas za Januszy, którzy nie zauważa ze cały ruch idzie przez Niemcy, a w tabelce z excela będziemy mieli oszczędności z tego tytułu i będzie się czym pochwalić francuzom.


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10832
  • 64

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Z tematu zostały usunięte posty niezwiązane z tematem. Proszę uczestników o posty w temacie "Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet". Do rozmowy na temat innych rzeczy można odpowiedni wątek utworzyć.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Niestety ale nie mogę się zalogować na swoje konto żeby kontynuować dyskusje wiec byłem zmuszony do utworzenia nowego. Jestem autorem tego tematu i na przełomie okresu od którego go utworzyłem do dnia dzisiejszego śmiało powiem że nic się nie zmieniło oprócz wymiany routera który rzekomo był uszkodzony. Nawet pan monter był zaszokowany że czego ja tu się spodziewam i jak śmie twierdzić że łącze jest niestabilne. Prawda jest taka że światłowód od Orange to niestety jeden wielki badziew. Już nie wspomnę o sprzęcie gdzie się dowiedziałem ze jeśli łącze zaczyna mi skakać to powinienem zrestartować router. Ale czy mam to robić 2-3 razy dziennie? Nie na tym chyba powinna polegać usługa stałego łącza i to na światłowodzie a tym bardziej tak duża prędkość powinna tak kuleć nawet przy obciążeniu łącza (3 telefony przeglądające Facebook i 2 dekodery tv). Zreszta widziałem jak takie obciążenie było na światłowodzie u lokalnego dostawcy internetu na łączu 100 Mb/s. Nie było problemu z korzystaniem z neta i wszystko ładnie pracowało bez żadnych restartów routera. Nie polecam naprawdę internetu z Orange i jak ktoś nie ma wyjścia to niech sobie weźmie jakąś mała prędkość bo za więcej szkoda płacić ale jeśli ktoś ma wyjście żeby wybrać innego operatora to polecam innych. Już wiem że umowy nie będę przedłużał. Powrócę do chociaż nie maja takiej prędkości w moim mieście ale lepsze stabilne 600 Mb/s niż problematyczne 1 GB.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Trzech moich znajomych chciało wziąć 1gbit od Orange przekonywałem ich aby wzięli umowę na czas nieokreślony dwóch z nich Tak zrobiło a trzeci wziął umowę na 2 lata,  ci którzy wzięli na czas nieokreślony już zrezygnowali dawno bo były problemy ze stabilnością łącza a w szczególności fatalnym wyjściem na świat wysokimi pingami oraz z zacinaniem się YouTube.

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Żeby skorzystać bez problemu z youtube czy Netflix muszę restartować router. Wtedy mam gwarancje 1-2 godzin stabilnego działania usługi. Od montera jak do mnie ostatnio przyszli się dowiedziałem ze to mój komputer musi coś szwankować i dlatego podłącza swój ale u nich jest karta 100 Mb wiec będą się opierać tylko na uploadzie żeby zobaczyć czy moje łącze trzyma parametry. WTF? Komputer za grubo ponad 10 tys źle może wskazywać ale ich laptop na którym nie mogą zmierzyć dokładnie łącza bo maja kartę 10 razy wolniejsza będzie dokładniejszy? Tym bardziej ze właśnie byłem po formacie i im tłumaczyłem ze mam czysty system no ale oni mądrzejsi. Co najlepsze zanim się podpięli pod router to najpierw z biegu zrobili jego restart bo ich nie interesuje co klient zgłasza tylko wynik po zrestartowaniu routera. Nie ważne ze za 2 godziny znowu będzie skakało łącze tylko ważne żeby test wypadł im dobrze jak to oni mierzą. Specjaliści normalnie jakich mało. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

@milewskim  Nie czytałem całego tematu, ale wymieniałeś kabel między modemem a komputerem?

Cena komputera nie ma nic do rzeczy. Netflix idzie bezpośrednio z sieci Orange i jest to niemożliwe, aby działał źle 🙂 Regularnie u siebie korzystam z Netflixa na łączu 1Gb. Podczas uruchomienia strony i wczytania pierwszego zwiastuna prędkość dochodzi do 250 Mbit/s.W ułamku sekundy wszystko rusza. Podczas buforowania pierwszej porcji filmu prędkości dochodzą do 500Mbit/s. Czy to źle?

Podczas robienia testu na fast.com do serwerów Netflixa osiągam prędkości blisko 900 Mbit/s.

Lokalizacje tych serwerów?

https://ipv4-c003-waw002-orangepl-isp.1.oca.nflxvideo.net/

https://ipv4-c001-gdn001-orangepl-isp.1.oca.nflxvideo.net

https://ipv4-c001-szz001-orangepl-isp.1.oca.nflxvideo.net/

 

Porozstawiane są po całej Polsce.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Kable mam wszystkie zmienione na obsługujące sieci 10 GB. Co do kompa to nie zrozumiałeś chyba kontekstu mojej wypowiedzi bo bardziej mi chodziło o to ze mierzyli łącze sprzętem który nie obsługiwał tego łącza a nie to ile za niego dałem no i sam fakt ze system był świeżo postawiony i czysty. Z netflixem niestety tak jest ze potrafi się mi zaciąć podczas uruchamiania filmu, doczytywanie podczas oglądania a youtube muszę najpierw wcisnąć pauzę żeby dobuforowal zanim zacznę oglądać. Nie jest to tylko na moim komputerze ponieważ dodatkowo zajmuje się naprawa elektroniki i zarówno na moim komputerze jak i na sprzęcie klientów sytuacja jest identyczna. Myślałem nawet ze to któryś z telefonów podłączonych na wifi zapycha router pakietami ale to jednak nie to. Przy wyłączonym wifi i restarcie routera po nocy ten sam mankament z łączem. Skacze i ma opóźnienia i to spore. Zazwyczaj jak po nocy widzę ze łącze szaleje to uruchamiam aplikacje na telefonie do funboxa. Zazwyczaj na dziendobry dostaje informacje iż „Twoja usługa internet działa nieprawidłowo”. Nie oczekuje pełnej prędkości bo wiem ze ciężko operatorowi to utrzymać a wręcz jest to niemożliwe ale myśle ze 80% i płynne działanie było by chyba wskazana. Pisałem wcześniej tez ze miałem wcześniej internet z kablówki Vectry i z netii światłowód i nigdy nie miałem aż takich problemów z nim.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Wziąłem w zeszłym tygodniu aneks do Orange Love, zwiększenie z 300mb do 1GB. Efekt? Download na poziomie 500mb/s, piksekuje mi telewizja, nawet kiedy nie korzystam z sieci. Technik nic nie potrafił poradzić. Super obsługa!

 

Rozumiem ze mogę zerwać umowę bez konsekwencji z winy operatora który nie tylko nie dostarczył mi prawidłowo usługi internetu ale również popsuł telewizje i nie potrafi tego naprawić?