Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

@marcinmil To, że wynik testu skacze oznacza, że wydajność Twojego komputera jest kiepska. Nie jestem w stanie napisać co to powoduje, ale to przeglądarka ma problem z przetworzeniem tylu danych, a nie że łącze jest wadliwe. Prędkość 827 Mbit/s jest jak najbardziej prawidłowa. Przy takich prędkościach musisz być świadom, że nie każdy serwer jest w stanie puścić maksymalną prędkość dla jednego klienta.

 

@Banan9 a pomyślałeś o tym, że serwer może być podłączony kiepskim łączem ze światem np. 100Mbit/s lub 1Gb? Przecież z tego serwera korzystasz nie tylko Ty, ale i więcej osób.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Dlatego napisałem mu, by zrobił test certyfikowany.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

@BORAX  Ależ oczywiście że to jest wina serwera. Niemożliwe przecież żeby to Orange miało gorszy styk czy coś 😉 Standard na tym forum.

 

Berlin:

 

Sztockholm:

Losowe serwery na speedteście...

 

Do tego dzisiaj mój brat pobierał Unturned ze steama i szło 2mb/s. To pewnie też wina steama co nie? 😉

 

 

EDIT: Polski host trochę lepszy 😄


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

 

 

 

 

Ewidentnie to jest problem Orange, jak nie tylko z tym.. Ja kiedy bym nie zrobił speedtesta, do nieważne jakiego hosta (byle w Europie był, choć za Oceanem też dużo razy jest full), to mam dobrze, bez żadnych problemów. Tak samo nie ma mowy, by YT się bufforowało, nawet jak w domu 2 laptopy w tym momencie chodzą i leci Netflix na TV.

 

Ewidentnie nie wytrzymują styki albo jakieś limity są wprowadzane.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

@-brtk-  Super prędkość i pingi, a przecież UPC nie jest jakimś super dostawcą... zwykły przeciętniak na miedzi.

 

Zobacz teraz pingi i prędkość (raz jeszcze) na światłowodzie Orange 😄

 

 

 

 

 

Jedynie prędkość do serwera Orange w Łodzi jest normalna:

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

@BORAX czy ty myślisz że core i7 32 GB pamięci i potężna grafika mają kiepską wydajność? Piszesz że to wina sprzętu ale na telefonie jak pobrałem aplikację to jest to samo przy mierzeniu łącza. To jest pomiar dziś z godziny 5:50 rano do Londynu

Wynik całkiem dobry jak na połączenie telefoniczne ale nie na światłowód. Na początku już pisałem że ping mam niski ale tylko w obrębie Orange i nie ważne do jakiej innej sieci bym nie próbował robić pomiarów to ping zawsze będzie wysoki. Dla przykładu niskiego pingu teraz zrobiłem do Warszawy do Orange test

Jest nieźle chociaż wewnątrz sieci spodziewałem się pingu w granicach do 5 ms. Pisałem również że mam porównanie z usługami Vectry i Netii z której dopiero teraz zrezygnowałem. Miałem przez pół roku zarówno Netię światłowód (100 mb/s) jak i Orange światłowód (początkowo 300 mb/s a od 3 miesięcy 1 GB/s). Na Netii gdzie bym nie próbował to zawsze było ok a na Orange niby 1 GB ale jakoś pod górę szło. Kable zmieniłem wszystkie na bodajże cat 6 więc na kablach nie powinienem mieć żadnego szumu. Więc jeśli przez ten długi okres czasu postarałem się wszystko zmienić i sprawdzić to czy to dalej może być wina mojego sprzętu? A co do komputera to w związku z tym iż zajmuję się dodatkowo serwisem komputerowym i często mam w domu jak nie laptopy to komputery klientów i także kilkakrotnie próbowałem na nich robić pomiary z wynikiem podobnym jak ten który mi zawsze wychodzi. Może to jednak wina specyfikacji łącza? Może w rozdzielni Orange sprzęt szwankuje albo przyłącze trzeba by było przepiąć, a może zwyczajnie to tylko mój router nie daje rady? Ja nie jestem technikiem. Mogę rozebrać i złożyć każdy komputer z zamkniętymi oczami, zdiagnozować każdy komputer ale na sieciach się nie znam dlatego tu piszę swoje spostrzeżenia mając wcześniejszy dostęp do innych usługodawców i znając ich oferty. Zresztą z Vectrą (chociaż to zupełnie inna konstrukcja sieci) miałem podobne przejścia swojego czasu. Przez prawie miesiąc sprawdzali co i jak z moim łączem i dlaczego mam niestabilne łącze, zmieniali sprzęt (modemy) ich na różne modele a na koniec jeden z monterów wpadł na pomysł żeby mnie na sieci przepiąć w rozdzielni czy jakoś tak. Efekt był taki że nie wiem co zrobili ale dali radę. Łącze nie skalało, było w miarę stabilne i wszyscy byli zadowoleni a szczególnie ja.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

@marcinmil  Na tym forum jest moda gloryfikowania Orange i zrzucanie winy na serwery, komputery, hosty.

 

Masz lagi w grze? Wina serwera.

W grze jest 10 osób ale tylko Ty masz lagi? Pewnie masz kiepski komputer.

Komputer masz dobry? To pewnie przez adblocka czy coś...

Nie masz adblocka? Pewnie zmyślasz bo to niemożliwe, dzisiaj zagrałem 5 minut i nie było lagów 😄

 

To tak w skrócie wygląda dyskusja tutaj.

 

Pamiętam jak sprawdzałem ping wieczorem i był wysoki, ktoś inny sprawdził rano i powiedział że u niego jest normalny... spoko tylko rano u mnie też ping jest normalny xD

 

To samo tyczy się takich awarii jaką Ty masz. To na pewno wina komputera i wszystkiego wokół.... tylko nigdy Orange.

 

Jeszcze uwierzyłbym w to gdyby Orange było NAPRAWDĘ dobrą siecią która dba o klientów... wtedy na pewno byśmy myśleli że problemy z netem są u nas... kłopot w tym że Orange jest jedną z najgorszych sieci w Polsce która kompletnie nie dba o swoich klientów, stąd uważam że problemy z grami, youtube, twitchem i innymi serwisami są winą Orange.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Prawdziwe chociaż i smutne za razem. Generalnie przesiadłem się do Orange z ciekawości. Przecież miliony Polaków mających usługi w Orange nie może się mylić? Widać są to miliony którym jest obojętne jaką mają usługę za którą płacą własno zarobione pieniądze. Ale wróćmy do tematu. Nie można zwalić tu winy na mój sprzęt ponieważ jest bardzo mocny i w sumie dość nowy, kable i wszystko co się da w domu też zmieniłem na jak najmocniejsze. Nawet próbowałem robić testy na nowo zainstalowanym systemie z komputerem jako jedynym urządzeniem podłączonym do routera. Co więcej dodam to nawet komputery zmieniałem podczas tych testów ponieważ akurat miałem pod ręką dostępne. Wyniki? Cały czas to samo. Łącze zachowuje się dziwnie i tu jak to wspomniał @Banan9 różnie w zależności od pory dnia. Ale ja nie potrzebuję w tygodniu korzystać z niego intensywnie w godzinach porannych ponieważ pracuję. Za to w godzinach popołudniowych oraz w weekendy staram się z niego wraz z moją rodziną korzystać intensywnie dlatego postawiłem na 1 GB od Orange bo jest to chyba najmocniejsze łącze ogólnodostępne w większości kraju i tu oto pojawia się jedna wielka żenada. Nagle jak się czepiam jego stabilności, wręcz nagrywam filmik jak ono funkcjonuje to okazuje się że to wina mojego sprzętu. No jednak chyba nie. Jest to denerwujące ponieważ każdy zaczyna od tego że sprzęt nie daje rady, no ale też nie każdy ma słaby sprzęt. Zauważyłem w Funboxie taką opcję jak "zdalny dostęp dla obsługi technicznej" co pozwala na udostępnienie dostępu do komputera dla technika z Orange. U ilu z was kiedykolwiek ktoś z pomocy technicznej łączył się żeby sprawdzić co może być z waszym sprzętem?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

U mnie nie może być problemu ze sprzętem bo nie tylko ja używam internetu. Mój brat ma swój komputer, wujek ma 4k TV z którego też korzysta z youtube. Brat gra w gry online, wujek na youtubie, matka na laptopie i każdy u mnie w domu narzeka na działanie internetu. Więc to nie jest tak że tylko na moim komputerze działa źle. Dodam że internet jest na mnie i sam za niego płacę by trochę pomóc rodzinie, ale oni sami myślą o tym że jednak lepiej byłoby wziąć od innej sieci i płacić na spółkę bo Orange to dziadostwo i już wolą się złożyć na normalny internet.

 

Brat pogrywa w Robloxa i Terrarię online i narzeka ciągle na pingi i lagi. Często w ogóle go z Robloxem nie łączy. Młody jest i jeszcze nie ma pojęcia jak działa internet, często mówi żebym spróbował zresetować modem, ale to i tak nic nie daje. Dodam że komputer ma ciut lepszy ode mnie bo nowszy.

 

Kilka lat temu miałem DualCore 2.5ghz, 2gb ramu i Geforce Gt 220 i żadnych lagów w grach nie miałem. Grałem online też w Killing Floor, Warcraft 3, Left 4 Dead, League of Legends i nawet na takim drewnie pingi były ok. Strony wczytywały się w 2 sekundy, youtube buforowało też bardzo szybko. Dlaczego? Ano dlatego że miałem inny internet, wtedy nie było u mnie jeszcze Orange.
Teraz mam Ryzen 1600 @3600mhz (6 rdzeni, 12 wątków), 16gb ramu, GTX 1060 6gb a mimo to mam lagi i internet działa losowo. Dlaczego? Bo mam Orange...

 

Nawet komputer sprzed 5 lat spokojnie ogarnie 1gb. Gigabit ethernet na płytach głównych jest już od, bodajże, 2010 roku, nawet taki i5-4460 z 2014 spokojnie ogarnie każdą prędkość.

 

Lagi są winą dostawcy, a nie kompa. No chyba że ktoś dalej siedzi na sprzęcie albo laptopie sprzed 15 lat, wtedy pewnie tak, ale jak ktoś komuś wmawia że PC który ciągnie najnowsze gry w 60-120 fps w 1080p to kiepski komputer... brak mi słów.

Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód 1GB/s Niestabilny internet

Przychodzi technik i bawi się w speed test twierdząc że wszystko jest ok, odpala YT buforuje twierdzi że ma za słaby procesor w swoim lapku. Więc po co tacy technicy przychodzą jak nie potrafią zdiagnozować problemu. Nic będę musiał kolejny raz zgłaszać awarię ostatnia była 21 stycznia br.

A jak tylko odpali się na 2-3 sprzętach YT to prędkość spada gwałtownie z 900 do 400-500