Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

ROZWIĄZANE

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

@ketrasaArtur Decyzja zawsze należy do Ciebie i nie mnie to oceniać.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

@PARANOJA: jeśli pytasz za co ta opłata, to za nic. Radzę sprawdzić cennik a nie informacje PR.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.


@PARANOJAnapisał(-a)

Ja bym zadał pytanie: jak długo trzeba taka opłatę ponosić?

 

Na dziś osoby które przedłużają umowy nadal będą ponosić opłatę dla domku.

 

I co to oznacza wlasciwie dopłata dla zabudowy jednorodzinnej?

Jest to opłatą za podłączenie (koszt instalacji)?

 

 


Koszty wybudowania sieci są nie współmiernie duże to nie ulega dyskusji. Kolega wczoraj przygotowywał wycenę: ulica 10 domków, budowa 600 m kanalizacji, wyszło 32 tys. W tym brak jeszcze kosztów zaciągania kabli, budowy przyłączy do domków, umów z mieszkańcami. Gość z tej ulicy który był pomysłodawcą całej akcji stracił zapał kiedy kolega podał mu kwotę. Jak więc sami widzicie to nie są tanie rzeczy Panie Boczku.   


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

@ketrasaArtur Podczas instalacji w domkach jednorodzinnych ilość abonentów na jednostkę OPP na słupie jest dużo mniejsza niż w zabudowie wielorodzinnej. Więcej tych punktów trzeba założyć, aby osiągnąć liczbę użytkowników podobna do tej z bloków mieszkalnych. To akurat rozumiem. Większe koszty przyłączenia.

Co zaś do nazewnictwa to bym się spierał. Rozumiem, że w blokach infrastruktura nie podlega konserwacji? Nie może zostać uszkodzona? Kable używane do podwieszek są raczej niezniszczalne (no, chyba, ze betoniarką czy dźwigiem) podobnie jak instalacyjne u lokatorów bloków. Przecież w blokach wyższych niż 3-4 piętra stosuje się również dodatkową sieć wewnętrzną. Czy to nie generuje również kosztów instalacji? Nie jestem jakoś przeciwny opłacie, bo jak policzyłem wychodzi taniej niż przy opłacie jednorazowej za wykonanie instalacji u operatora lokalnego, ale można to jakoś inaczej ująć?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

Ta opłata wynika tylko z decyzji biznesowej Orange. Nie ma szukać drugiego dnia i uzasadnienia na siłę. Tak sam jak nowa promocja dla wybranych lokalizacji. Nagle pod adresem X jest taniej niż 200 m dalej? Biznes i tyle.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

@Piotrekk85 Tak właśnie myślałem...Tak jest, bo pieniądze się muszą zgadzać. Nie czepiam się, tylko lubię logiczne wyjaśnienia i rozwiązania, a nie "tak, bo tak". I tak zapłacę, byle podłączyli


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.


@Piotrekk85napisał(-a)
Ta opłata wynika tylko z decyzji biznesowej Orange. Nie ma szukać drugiego dnia i uzasadnienia na siłę. Tak sam jak nowa promocja dla wybranych lokalizacji. Nagle pod adresem X jest taniej niż 200 m dalej? Biznes i tyle.

Zgadza się. Opłata dla domków to decyzja biznesowa. Gdyby operator miał budować sieć i liczyć na te 15 zł od klienta to i tak koszt inwestycji będzie mu się zwracał latami. Po prostu taka zapadła decyzja i tyle. Równie dobrze mogłaby być inna kwota albo jej brak.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

@agat13Sam sobie w swoim poście odpowiedziałeś na pytanie, dlaczego.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

@sebaswiderski Ot, widzisz...jak to z mądrym dobrze pogadać... 🙂

Dalej mam wątpliwości, ale czy z koniem warto się kopać? Oczywiste oczywistości nie podlegają dyskusji.. No, może tylko dywagacjom na temat..


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.


@Piotrekk85napisał(-a)
@PARANOJA: jeśli pytasz za co ta opłata, to za nic. Radzę sprawdzić cennik a nie informacje PR.

Jak za nic?

Jednak z czegoś ona wynika.

Ktoś kto zadecydował o tej dopłacie chyba czymś się kierował $$

 

@marder  średni koszt podpięcie domku to ok 2.4k pln A wielorodzinnego ok 0.7k pln gdzieś wyczytałem. 

 

 

Akurat w moim przypadku chciałbym wiedzieć ile czasu te opłatę dla domku będę ponosić  😉

Na dziś ta opłatą jest dla mnie akceptowalna