Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ogromne opóźnienie internetu


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Ogromne opóźnienie internetu

Witam mam problem z internetem orange. Zaczynam mam dosyć internet dziala a potem spada jakość do zera i tak co chwile. Nie idzie nic obejrzeć nawet w jakości 240p filmiki zacinają się co chwile, gdzie mam podłączony xboxa series x przez kabel Ethernet. Przez WiFi to samo na telefonie nie idziecie nic zrobić co chwile muli. Nie mogłem nawet się tutaj zalogować. Co dzwonić do serwisu to powiedzą ze działa albo przyjadą zresetują router chwile podziała i pojadą i dalej będzie to samo.

 

Ostatnio był serwis to wymienił kabel od gniazdka do routera i od routera do gniazdka gdzie jest podłączony xbox. Wcześniej mogłem na funboxie resetować czy błąd wyskakiwał to mogłem coś zrobić a teraz nic

 

Screenshot_20230122_182101_Chrome.jpg

 

Screenshot_20230129_154424_Chrome.jpg

 

Screenshot_20230128_203646_Chrome.jpg

 

Screenshot_20230120_175036_Settings.jpg

 

Screenshot_20230129_155721_Mj FunBox.jpg

 

Screenshot_20230129_153321_Chrome.jpg

 

 

_______________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.

4 ODPOW. 4

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11605
  • 52

Ogromne opoznienie internetu

To forum użytkowników i nie pomożemy zbytnio 😎

Zgłoszenia robić i niech to naprawią 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Ogromne opóźnienie internetu

@Wska1255 

Masz łącze aDSL, dość podłej jakości. Do tego modem FunBox2. Jeśli instalacja u Ciebie została już sprawdzona przez techników, to nic się więcej nie da samemu zrobić. Linia nie dość że zsynchronizowała się na bardzo niskich parametrach, to jeszcze sieje błędami. Pozostaje zgłaszać reklamacje, to nie jest w porządku. Niestety w linie miedziane już się nie inwestuje, więc na zasadniczą poprawę nie ma co liczyć. Rozwiązaniem byłoby przejście na inną technologię, ale to już zależy od jej ewentualnej dostępności.

PS. Nie zrozumiałem co takiego mogłeś robić przed wymianą kabelka a teraz nie możesz, ale w zasadzie resetowanie modemu po Twojej stronie nie jest dobrym pomysłem. No chyba że problemem jest sam modem: to też jest możliwe. Gdybyś mógł (choćby na próbę) podłączyć jakiś inny modem aDSL to możnaby ten problem wykluczyć.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Ogromne opóźnienie internetu

@Wska1255 prędkość masz zabójczą. Stare kable, cała linia praktycznie do wymiany. Nikt tego pewnie już nie zrobi bo operatorzy odchodzą powoli od tradycyjnych kabli miedzianych. Pozostaje Ci czekać na inwestycję światłowodową a teraz korzystać z internetu mobilnego. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Ogromne opóźnienie internetu

@Wska1255 Problem z niestabilnością netu wynika z błędów na łączu. Warto zgłosić fakt, że na 2 dni jest ich kilka tysięcy. To za dużo. Przez to transmisja kuleje pod obciążeniem. Warto zrobić też speedtest certyfikowany (bez urządzeń podpiętych po wifi (jedno po kablu) i wtedy dowiesz się jaki masz naprawdę net.

strona www.pro.speedtest.pl\

Druga sprawa, to stan linii i instalacji. Warto to zweryfikować o obejrzeć ile jest gniazdek, ile złączek, jak wykonana i jakiej jakości instalacja...w razie czego zamieść fotki

Dopiero zgłaszać i wypytywać technika. Powiemy o co....