Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Odnośnie ciekawostki to Nasz Orange działa na platformie firmy Lithium, z której usług korzysta też m.in. Google i mamy podpisane z nimi umowy także na hosting. Domena nasz.orange.pl przekierowuje właśnie na zabezpieczony serwer Lithium (exhhy82953) i tak ma być 🙂

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 1
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

U mnie bez zmian, dalej po 0,5mb/s. Dopiero po włączeniu vpn'a idzie 6-7mb/s

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Neos Ja mam max bez vpnEmotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Witam. Dołącze się do tematu.

 

Ja mam Router TP-Link Archer D5 V.1 i powiem tak: Gdy miałem w nim ustawione Domyślnie DNS'y Orange to też miewałem takie problemy, z pobieraniem danych z zagranicznych stron - czyli działało to wolniej.

 

Gdy zmieniłem ręcznie na te od Google:

8.8.8.8
8.8.4.4

to się problemy skończyły.

Z tym oczywiście, że mam umowę podpisaną na prędkość do 20 Mbit. Średna prędkość pobierania to około 16 Mbit.

 

Oczywiście szybciej się nie da, bo mieszkam w domku jednorodzinnym w Warszawie, ale firmie Orange nie zależy aby zmodernizować łącza i zrobić szybszy internet, szczególnie, że w mojej okolicy są monopolem na dostawę Internetu. Netia mi proponowała prędkość do 5 Mbit. śmiech na sali.

 

Wprawdzie koło domu idzie światłowód od UPC (wzdłóż płotu), ale UPC nie jest zainteresowane tym aby mi ten Internet podłączyć. Nie zależy im.

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 1
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Anonim To się ciesz, w każdym razie ja czekam na koniec umowy i rezygnuje z tego internetu, nikomu też go nie polecę bo stabilność internetu w orange to porażka. Równo rok temu męczyłem się z tym, że zrywało mi połączenie co 10-20min, zwrócili mi za to część rachunków, ale ja chce mieć stabilny internet. Dzisiaj za to mam internet z prędkościa 50kb/s. To jest żart, żeby w 2017r ktokolwiek na tej planecie miał taki internet.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@gilban Cóż, mimo wszystko u mnie to niemożliwe...

http://prntscr.com/fl0zod

 

 

Chętnie bym sprawdził czy by pomogło...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Ponieważ masz Liveboxa, a on ma właśnie ustawienie na stałe.

 

Dlatego ja się broniłem rękoma i nogami przed tym wynalazkiem, ponieważ jednak router niebrandowany ma wieksze możliwości.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 11
  • 2

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Banan92, DNSy możesz zmienić w ustawieniach sieciowych każdego urządzenia.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@MT293782 Właśnie nie mogę bo w Funboxie 2.0 DNSów nie można zmienić... są na stałe.

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery


Banan92 napisał(-a):

@MT293782 Właśnie nie mogę bo w Funboxie 2.0 DNSów nie można zmienić... są na stałe.


@Banan92 Jak tak ci zalezy na zmianie dns mozesz zrobić to tak http://www.pcworld.pl/porada/Szybszy-internet-czyli-sztuczki-z-DNS-em,400387.html

Robisz to na własną odpowiedzialność.

http://biuroprasowe.orange.pl/blog/zajrzyj-do-swojego-routera/