Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery


Piotrekk85 napisał(-a):
Na vpn od Orange problemów nie ma.

Czyli muszę wykupić dodatkową usługę i dopiero wtedy będę miał normalny internet? Fajnie.

 


Piotrekk85 napisał(-a):
Ps. dostawcy vpn mają mniej klientów i dużo szybciej blokują usługi.

Dostawcy VPN nie blokują nikomu usług. Za nadużycia winę ponosi ten, kto je popełnił a nie przenosi się ich na innych klientów.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 1
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Gdyby orange było fair to zapewniłoby wszystkim uzytkownikom z ograniczonym transferem vpn. Mam gdzieś, ze ktoś naduzywał łacza grając w jakieś gry, ja chce mieć prędkość jaką miałem, teraz strach nawet formatowac komputer, bo sterowniki same będą się ściągać 8h.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

To jest jakieś rozwiązanie, tylko nie wiem czy kosztowo neo kosztowała by tyle samo.
Poza tym jest wiele darmowych usług, nie tylko vpn jest rozwiązaniem, wystarczy dowolne narzędzie ukrywające host lub umożliwiające bezpośrednie połączenie z docelowym serwerem.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery


Piotrekk85 napisał(-a):
To jest jakieś rozwiązanie, tylko nie wiem czy kosztowo neo kosztowała by tyle samo.
Poza tym jest wiele darmowych usług, nie tylko vpn jest rozwiązaniem, wystarczy dowolne narzędzie ukrywające host lub umożliwiające bezpośrednie połączenie z docelowym serwerem.

Znasz takie narzędzia? Podaj jakieś przykłady, w końcu jest ich wiele. Chętnie je wypróbuje - nie musiałbym płacić dodatkowych 30 zł miesięcznie za VPN. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Nie wiem ile GB miesięcznie zużywasz i ile masz urządzeń. Jedna opcja to maszyna wirtualna w chmurze na azurze lub amazonie (przez różne programy dla dev są opcje za free). Jeśli tylko przeglądarka, to w operze. Jeśli korzystasz z p2p, to będzie ciężko. Wiele zależy od sprzętu i konkretnych usług z których korzystasz.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 1
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Może się wypowiedzieć ktoś z Orange czy problem będzie rozwiązany na dniach, czy lepiej zając się szukaniem nowego dostawcy. Proszę o szybką odpowiedź, internet służy mi do pracy i taka prędkość jest nie do przyjęcia. Chcę jeszcze powiedzieć, że nie zamierzam dopłacać 30zł do vpn, za cenę 80zł jestem w stanie załatwić sobie dużo lepszą ofertę internetu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Piotrekk85 Problem jest taki, że te wszystkie usługi musiałyby mieć serwery w Polsce - wtedy ominąłbym zagraniczny routing Orange (Telia itp.). Próbowałem Operę ale ich VPN ma serwer w Kanadzie więc nic to nie zmienia. Tylko VPN z Polskim serwerem coś daje bo wtedy sygnał wychodzi z kraju routingiem dostawcy VPN a nie Orange.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Mamy wieczór po 21, od ponad 2 godzin znów mam pingi z księżyca, packetloss. Widocznie tak będzie już codziennie. Facebook muli, pograć w nic nie idzie, nawet twitch.tv zacina w jakości HD. Od 19 do 23-24 jestem praktycznie ''zbanowany'' z internetu.

 

Cóż, to ''tylko'' 70zł miesięcznie więc przecież Orange nie będzie dokładać starań by internet działał również wieczorem.

 

Nie mam zamiaru tu już nic więcej pisać, wszystko zostało już napisane. Czekam na koniec umowy i powiem by sobie ten lagłowód wsadzili... gdzieśtam. Od pół roku mam ten pseudo internet i od pół roku czuje się jakby internet traktował mnie po macoszemu. Powtórzę jeszcze raz - poprzedni dostawca takich jaj nie odwalał. Wieczorem pingi podskakiwały jedynie o 3-5 a nie o 50-100.

 

Też mam swoją cierpliwość a ona właśnie jest na wyczerpaniu. Osobiście wolę 50mb za 40zł od innego dostawcy z normalnym podejściem do klienta niż 100mb (tylko do centrali Orange) na lagach za 70zł. Innym również będę doradzał takie rozwiązanie.

 

Pozdrawiam wszystkich (nie)szczęsliwych klientów Orange i życzę szybkiego uporania się z tym dostawcą.

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Artur Miałeś dać info co się dzieje ?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Chciałem móc od razu napisać skąd problemy, ale analiza ruchu międzyoperatorskiego, zapewne przez to, że problemy dotyczą tylko wybranych osób - trwa dłużej niż się spodziewałem... 😞 Pamiętamy o temacie.