Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczona prędkość po zmianie modemu

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Ograniczona prędkość po zmianie modemu

Po zmianie liveboxa 2.0 na nowego funboxa 2.0 moja prędkość spadła i cała synchronizacja się zepsuła. Może i mieszczę się w widełkach do 10Mb/s ale ping w grach jest koszmarny, a no to tych swoich widełek nie mają. Jeszcze zaczęło strasznie sypać błędami na linii czego wcześniej nie było. Czy da się przyspieszyć tą synchronizację żeby ten DLM przywrócił prędkość albo czy jest możliwość żeby technik zresetował DLM? Daje zdjęcie z logów z modemu

DSL.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Ograniczona prędkość po zmianie modemu

@XTeRX  Strasznie słaby upload. Ja bym zgłosił i poprosił o reset i rekonfigurację łącza. Może trafisz na takiego konsultanta, co będzie wiedział o co chodzi. Może dwa problemy nałożyły się na siebie i linia ma kiepskie parametry. Jeżeli wyśle technika i technik zadzwoni, to wtedy powiedz mu o co chodzi telefonicznie.

 

Czy ta zmiana była w związku z "modernizacją sieci" do VDSL?

Dostałeś list zachęcający do wymiany modemu ?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Ograniczona prędkość po zmianie modemu

@XTeRX  Strasznie słaby upload. Ja bym zgłosił i poprosił o reset i rekonfigurację łącza. Może trafisz na takiego konsultanta, co będzie wiedział o co chodzi. Może dwa problemy nałożyły się na siebie i linia ma kiepskie parametry. Jeżeli wyśle technika i technik zadzwoni, to wtedy powiedz mu o co chodzi telefonicznie.

 

Czy ta zmiana była w związku z "modernizacją sieci" do VDSL?

Dostałeś list zachęcający do wymiany modemu ?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Ograniczona prędkość po zmianie modemu

Po jednej rozmowie tak jakoś wygadałem się o problemach starego modemu np Restarty same z siebie ale one tego nie spowodowały spadek uploadu bo to raz na jakiś czas ale denerwowało lub problemy z wifi które działało ale nie rozsyłało internetu i trzeba było go restartować co też nie zawsze działało bo się nie uruchamiał. Co masz na myśli z modernizacją sieci jak ja jestem na ADSL choć w mojej wsi był robiony światłowód na słupach który niestety nie dociągnęli do mnie,a jedynie brakowało 100m. Twoja odpowiedź jest bardzo pomocna bo dzięki Tobie wiem co mam powiedzieć konsultantowi i technikowi. Jak ktoś jeszcze ma jakiejś sugestie to chętnie przeczytam co pomoże mi załatwić tą sprawę bo wcześniej internet chodził w prędkościach 8-9Mb/s download i 0.82 upload, a teraz zaledwie 6Mb/s download i co najgorsze 0.20 uploadu które nie pozwala grać w gry online.

@BORAX Przy okazji błędy z 2000 wzrosło do 3000 od czasu wysłania tego posta to raczej źle że tak się dzieje bo w ten sposób DLM nie odda łącza co nie?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Ograniczona prędkość po zmianie modemu

Wymieniałeś kabel łączący gniazdko z Funboxem czy zostawiłeś stary?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Ograniczona prędkość po zmianie modemu

Wszystkie kable nie naruszone i zostawiłem stare bo jak działały na poprzednim modemie bez problemu to czemu miałby na tym nie działać

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczona prędkość po zmianie modemu

@XTeRX  ja bym jednak proponował wymienić kable, ba poszedł bym krok dalej i Kabel kat.6 FTP puścił 😉

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Ograniczona prędkość po zmianie modemu

Co to zmieni jak działają bez szwanku?

 

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczona prędkość po zmianie modemu


@XTeRXnapisał(-a)

Co to zmieni jak działają bez szwanku?

 


Skoro masz problemy, to trzeba wszystko mieć na 5+, 100% pewności że stare kable trzymają parametry nie masz, kiepskie kable są w standardzie montowane, to już stwarza ograniczenia i problemy, przemyśl moją propozycję z wymianą kabla 😉


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Ograniczona prędkość po zmianie modemu

Chodzi Ci o szum zawsze chodził na 6db teraz jak mam ograniczony internet to się zwiększył

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczona prędkość po zmianie modemu


@XTeRXnapisał(-a)

Chodzi Ci o szum zawsze chodził na 6db teraz jak mam ograniczony internet to się zwiększył


Kiepskie kable w domu też szkodzą, jeśli chcesz mieć w miarę dobrze, to kable w domu zmień, linia u ciebie kiepska, ta od internetu, więc wypada u siebie przynajmniej coś poprawić.