Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny modem do światłowodu Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Własny modem do światłowodu Orange

Witam, ponieważ w domu posiadam dobrze zbudowaną sieć lokalną na kablu CAT7. (Dużo osób uważa że nie ma różnicy między CAT5 a CAT6, jest i to bardzo duża. Jeżeli chodzi o decyzje wyboru kabla proszę powstrzymać komentarze, kabel kupiłem po okazyjnej cenie, taniej niż CAT5e) Sieć jest zbudowana na postawie przełącznika zarządzanego od Tp-Linka do którego można podłączyć światłowód każdego rodzaju  poprzez wymianę modułu SFP/SFP+ Czy jest możliwość podłączenia światłowodu bezpośrednio do przełącznika nie używając modemu od Orange ? Jakiego rodzaju światłowód jest stosowany przez Orange ? Czy Orange zgodzi się na inne prędkości, chciałbym mieć 150/150 Zamiast 300/30? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Własny modem do światłowodu Orange

Jeśli jesteś klientem indywidualnym to nie masz żadnych szans,ale jeśli masz firmę to możesz napisać do Orange i wtedy może być taka możliwość.Światłowód możesz podłączyć bez korzystania z modemu z Orange.

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź.Pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Własny modem do światłowodu Orange

Jeśli jesteś klientem indywidualnym to nie masz żadnych szans,ale jeśli masz firmę to możesz napisać do Orange i wtedy może być taka możliwość.Światłowód możesz podłączyć bez korzystania z modemu z Orange.

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź.Pozdrawiam.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Własny modem do światłowodu Orange

Na dziś nie ma innych widełek. Też nie ma łącz symetrycznych w ofercie dla klientów indywidualnych.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Własny modem do światłowodu Orange

@mati_haker Jako klient indywidualny od Orange możesz dostać ONT i wpiąć go w router, na switchu nie utworzysz na interfejsie WAN vlanu 35 i nie zalogujesz się loginem i hasłem przez PPPoE.


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10855
  • 150

Własny modem do światłowodu Orange

@mati_haker

czy zawarte w tym temacie odpowiedzi okazały się dla Ciebie chociaż w jakimś stopniu przydatne? Jeśli tak - oznacz tę najbardziej pomocną :). Szczegóły poniżej:

Pokaż szczegóły
  • jeśli założyłeś temat i pojawiła się dobra odpowiedź lub rozwiązanie - oznacz najlepszą odpowiedź klikając w przycisk 4.png 
    Podziękujesz w ten sposób osobie, która pomogła i pomożesz osobom, które będą miały podobne pytanie.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Własny modem do światłowodu Orange

Zamiast funboxa chciałbym użyć mojego routera Apple Time Capsule i dwa rozszerzenia sieci 2x Apple airport express wszystko działa na moście z funboxem ale są przerwy w dostępie do internetu około 1 min czy mogę użyć jakiegoś modemu do neostrady a router ten od Apple? Bo w trybie mostu haczy

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Własny modem do światłowodu Orange

@martini Jeżeli masz Funboxa 3.0, to nie. Nie da się go zastąpić.

Time Capsule prawdopodobnie nie wspiera VLAN na wejściu WAN, więc nie użyjesz go zamiast Funbox 2.0 z ONT.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 24
  • 1

Własny modem do światłowodu Orange

Time Capsule nie zadziała, bo nie obsługuje VLAN z portem po PPPoE. Jeśli zamierzasz używać z Apple Time Capsule to polecam Edge Router Lite lub Unifi USG. Zasadniczo są to poodobne urządzenia tego samego producenta ale inaczej się je konfiguruje. Jeśli nie jesteś biegły w konfiguracji sieci, to zdecydowanie lepiej to drugie rozwiązanie.