Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

O co chodzi z ipv4?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 1
  • 0

O co chodzi z ipv4?

O co chodzi z tym ipv4 w adresie neostrady? Jak wchodziłem na modem, to jakoś nic tam takiego nie widziałem, ale w tej nowej umowie, rzuciło mi się to w oczy.Pisaliście jakoś tutaj, że po usunięciu, lub dopisaniu tego, była jakaś różnica w działaniu internetu|?

13 ODPOW. 13

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

O co chodzi z ipv4?

Tak. Jak nic nie masz internet działa po ipv4. Jak masz dopisek ipv6, działa po ipv6. Dla większości usług lepiej mieć ipv4.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 1
  • 0

O co chodzi z ipv4?

Małe sprostowanie.Spojrzałem jeszcze na obie umowy i na obu mam login neostrady z dopiskiem ipv6, natomiast, gdy wchodzę w informacje systemowe/wsparcie/login PPP, to na końcu niema żadnego dopisku.Tak ma być?

A korzystając z okazji, dane z rubryki DSL

 

  • Tryb synchronizacji DSL
    Auto
  • 2.3
    Ostatnia synchronizacja DSL
    6 grudnia 2017, 15 h 19 m
  • 2.4
    Czas połączenia DSL
    01 d 04 g 02 m 42 s
  • Prędkość i margines szumu
  • 2.5
    Prędkość synchronizacji DSL w górę
    947 Kb/s
  • 2.6
    Prędkość synchronizacji DSL w dół
    6137 Kb/s
  • 2.7
    Margines szumu w dół
    7.0 dB
  • Jakość linii (błędy)
  • 2.8
    Liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)                     8
  • 2.9
    Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)      2

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

O co chodzi z ipv4?

To na 99% nie ma znaczenia dla przeciętnego Kowalskiego. Parę info np tu http://m.interia.pl/biznes/news,1703492


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

O co chodzi z ipv4?

Zostaw jak masz, nic nie dopisuj. IPv6 działa na razie jak działa, ogólnie to jedna wielka beta (a nawet beka), więc jest więcej problemów jak korzyści.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

O co chodzi z ipv4?

Internet z Orange, nie ważne czy ipv4 czy ipv6 i tak działa byle jak. Wczorajszej nocy internet praktycznie zdechł, jedyne co działało to youtube i facebook, 90% stronek w ogóle się nie ładowała (wliczając nasz.orange.pl). Nawet na Steama logowało mnie 30 sekund + mega lagi.

 

Cóż, Orange zrobi wszystko byś miał wysoki ping, lagi i problem z netem, bez znaczenia czy ipv6 czy ipv4.

 

I to na światłowodzie takie jaja... naprawdę współczuję wszystkim użytkownikom zwykłej neostrady.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

O co chodzi z ipv4?

He, he, ja mam "zwykłą" neo i od miesięcy działa jak trzeba (60-70Mb), wczoraj też normalnie, więc... współczuję posiadaczom światłowodów 😉

A tak poważniej, to pewnie wszystko zależy od lokalizacji i centrali do której jesteś podpięty...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

O co chodzi z ipv4?

Więc skoro podpinają połowe ludzi do popsutej lub przeładowanej centrali i nadali jakiś niski priorytet mojemu regionowi więc niech nie krzyczą sobie 70zł miesięcznie bo ten ''internet'' jest wart max 30 🙂

 

A najsampierw niech ogarną to zamiast reklamować jaki światłowód jest niezawodny 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

O co chodzi z ipv4?

Bardziej bym powiedział, że wszystko zalezy od przeprowadzonej instalacji w twoim miejscu zamieszkania. W światłowodach tak naprawdę nie ma co się popsuć w porównaniu do xDSL'a.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

O co chodzi z ipv4?

Pakiety nie są stracone u mnie w domu, w Łodzi czy nawet w Warszawie. Problem jest gdy z routera neostrady w Warszawie przejmuje je telia lub opentransit we Frankfurcie. Tam jest podwyższony ping i utrata pakietów, wiec moja instalacja nie ma tu nic do tego. Widocznie Orange dało niższy priorytet mojemu regionowi lub adresom IP od 178.43.110.xxx do 178.43.150.xxx (takie najczęściej dostaję).

 

Skoro Orange odwala taką maniane to czemu każą sobie płacić tak jak w innych regionach Polski? Płacę jak każdy a jakość mam żałosną. Prosty przykład -  ja kupuje telewizor 4K marki Sony za 5000zł i śmiga mi elegancko a Ty kupujesz identyczny, płacisz identycznie a dostajesz wadliwy egzemplarz bez możliwości reklamacji. Jak to wygląda i jak się czujesz i jaką opinie tworzysz o tej marce? Odpowiedź jest przecież prosta...

 

Dzisiaj na przykład telia śmigała elegancko ale za to opentransit podbił ping o 15-20 w godzinach 18-22. To i tak nic, dzisiaj jeszcze wszystko ładnie śmiga. Najgorzej w weekendy lub po prostu losowe dni tygodnia. Jutro pewnie z kolei opentransit będzie śmigał a telia masakrycznie podbije pingi + dorzuci utratę pakietów.

 

No prosze Was... przecież to jest śmiech na sali. Używałem neostrady 20-80mb (było i tak zawsze ledwo 20) przez 5 miesięcy i było tragicznie o każdej porze dnia, ale ok, wybaczyłem bo zainstalowali u mnie światłowód. Mam ten światłowód i co? I nic... jedyna zmiana na lepsze to 100mb i nieco lepszy ping. Jakość jaka była taka została. Wybaczyłem xDSL ale nie światłowód - jestem bardzo ale to bardzo zawiedziony i na pewno nikomu go nie polecę.