Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa umowa na internet Orange czyli więcej za mniej - tak się oszukuje klientów


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Nowa umowa na internet Orange czyli więcej za mniej - tak się oszukuje klientów

@agat13  ja tu sobie koryguję poprzedniego posta... a tu ciekawe dopowiedzenie... Też jestem lekko zdziwiony. Cóż jak to mawiają niektórzy "kto bogatemu zabroni" mieć dwa źródła internetu, jedno w OL, drugie przez światłowód od innego dostawcy. Do tego wygląda na to, że  @Shake94  chce przy tym zostać, a nie rozstać się z OL. No chyba, że zależy na numerze stacjonarnym... ale na to możemy podpowiedzieć rozwiązanie... polegające na przeniesieniu numeru do innego dostawcy, z przejściem na technologię telefonii internetowej czyli VOIP.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 17
  • 0

Nowa umowa na internet Orange czyli więcej za mniej - tak się oszukuje klientów

@agat13 W domu rodzinnym jest VDSL (był). A w swoim mieszkaniu w innym mieście mam ftth. Dwie lokalizacja to dwa internety.

@Misiek62 No w domu rodzinnym priorytetem jest, żeby telefon stacjonarny był, a do tego internet. Niestety to może zapewnić tylko Orange, innej alternatywy nie ma. Zresztą i tak jest za późno na innej dostawcę, umowa została zawarta na 2 lata.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Nowa umowa na internet Orange czyli więcej za mniej - tak się oszukuje klientów

@Shake94 teraz jest jasne. To już wcześniej powiedzieliśmy Ci co robić z usługą w domu


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Nowa umowa na internet Orange czyli więcej za mniej - tak się oszukuje klientów

no tak, dwa domy (mieszkania) dwie usługi... ale @Shake94 nie odpowiedziałeś, dopytuję ze zwykłej ciekawości, w jakiej technologii macie ten "niezbędny" numer stacjonarny. Bo wiesz, moje doświadczenie jest takie, że przy wdrażaniu Orange Love przekonywano klientów aby przeszli na ten VOIP, choćby tym, że jest tam "darmowy pakiet na stacjonarne" praktycznie do całej Europy (państw Unii Europejskiej), do USA i Kanady.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 17
  • 0

Nowa umowa na internet Orange czyli więcej za mniej - tak się oszukuje klientów

@Misiek62 On już wcześniej był w VoIP. Przy podpisywaniu poprzedniej umowy musieliśmy już przejść na ten VoIP i się wpakować w ten Orange Love, wcześniej był oddzielnie Internet, a oddzielnie telefon stacjonarny, jeszcze że tak powiem klasyczny.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Nowa umowa na internet Orange czyli więcej za mniej - tak się oszukuje klientów

@Shake94 dopytam. Teraz masz dwie linie miedziane w domu? Dwie usługi? Powiem czemu pytam...jak oidpowiesz


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Nowa umowa na internet Orange czyli więcej za mniej - tak się oszukuje klientów

hm, kurcze, ten stan jaki teraz ma @Shake94  może przynieść kłopot z zachowaniem numeru "domowego"... przy rezygnacji z umowy na osobę zmarłą, skoro jest nowa (druga) umowa też jak sądzę z pakietem... boć przecież chodziło także o internet.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Nowa umowa na internet Orange czyli więcej za mniej - tak się oszukuje klientów

Nowe umowy zawierane są na nowych zasadach. To system od razu decyduje czy dać VDSL czy ADSL. Jeśli stwierdzi że linia jest odpowiednia by utrzymać 32 Mb/s daje VDSL jeśli mniej to ADSL. Konsultant nie ma możliwości zmiany tego. Tutaj było max 26 Mb/s, więc dał ADSL. Natomiast ADSL to max 20 Mb/s, do Tego TV po IPTV, która zabierze ok 8 Mb/s.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Nowa umowa na internet Orange czyli więcej za mniej - tak się oszukuje klientów

@Misiek62 myślę, że zwolniony numer można zamówić i wymienić na obecny. Kwestia opłaty...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Nowa umowa na internet Orange czyli więcej za mniej - tak się oszukuje klientów


@agat13napisał(-a)

@Misiek62 myślę, że zwolniony numer można zamówić i wymienić na obecny. Kwestia opłaty...


Można, podpisujesz umowę na zwykły POTS z konkretnym numerem z  umową nawet może być na 24 mc i potem migrujesz go do Voip. Taka migracja nie powoduje kosztów za zerwanie umowy. Trzeba tylko przypilnować, a najlepiej trafić na ogarniętego w salonie.