Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa oferta od 18.06


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Nowa oferta od 18.06

Z kurierami przeważnie problemu nie ma jak ze zwykłymi paczkami , dzwonią jak są pod domem a nikogo nie ma, a można się z nimi umówić, by podjechali po południu jak będą w rejonie, tylko musi Orange Twój numer do kontaktu kurierowi podać.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Nowa oferta od 18.06

A jednak działa 😉 i Orange nie czekało do końca okresu rozliczeniowego z włączeniem nowych parametrów technicznych łącza:

Data testu: sie 22, 2019 9:37
POBIERANIE: 950,66 Mbps
WYSYŁANIE: 313,43 Mbps
Ping: 1 ms
Typ połączenia i...


🙂 można? można 🙂

edit: Zauważyłem, że część urządzeń korzystająca z WiFi (drukarka, TV, jeden z telefonów) wymagała ręcznego restartu połączenia, pomimo, że żadne parametry logiczne (login i hasło) ani techniczne (częstotliwości, kanały) nie uległy zmianie.
Niniejszy portal również wymagał ode mnie ponownego zalogowania się (login i hasło pozostało bez zmian).


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Nowa oferta od 18.06

@Morciak  a jaki masz host ? ip.pl i tam na dole jest napisane 🙂 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Nowa oferta od 18.06

@BORAX  - chodzi Ci o : xxx.neoplus.adsl.tpnet.pl ?

IP zaczyna się od 79.xxx.xxx.xxx tough


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Nowa oferta od 18.06

@Morciak  Dokładnie, jak miałem 1/300 to też było ADSL.TPNET.pl 🙂 

Na starej opcji 1/100 mam .ipv4.supernova.orange.pl, zobaczymy jak będzie w opcji 600/100, ponieważ zdecydował głos rozsądku i zmniejszam prędkość.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Nowa oferta od 18.06

Orange jest niepoważny delikatnie mówiąc bez mocniejszych określeń.

Przed chwilą rozmawiałem na czacie i prosiłem o sprawdzenie czy kurier został do mnie wysłany żebym wiedział jak sobie ułożyć dzień a tam konsultant mi mówi, że nie widzi w systemie żadnego zamówienia .......

Miałem wczoraj normalnie odczytywane wszystkie zgody i informację, że na piątek/poniedziałek będzie kurier.

Zaczynam powoli tęsknić za poziomem Toya, tam jedna wizyta w siedzibie i wszystko załatwione, a w Orange jak w typowej korporacji gdzie każdy spycha wszystko na kogoś innego i wszyscy mają wszystko gdzieś i nikt nie wie nic.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Nowa oferta od 18.06

@Mitar  - sprawdź maila czy otrzymałeś potwierdzenie przyjęcia zlecenia  o mniej więcej takiej treści:


Nr zamówienia: xxxxxxx

Nazwa usługi:
  Mini Światłowód 3/19

Co wchodzi w skład pakietu:
  Orange Światłowód do 1 Gb/s

Okres trwania umowy:

Opłaty comiesięczne:
  Opłata abonamentowa za usługę  Mini Światłowód 3/19  zgodnie z kwotą w wyciągu do umowy/aneksu

Sposób dostarczenia umowy: umowę dostarczy Kurier


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Nowa oferta od 18.06

No właśnie nie dostałem żadnego potwierdzenia a podczas zamówienia dopominałem się o nie... i powiedział konsultant że na pewno dostanę ...

Potwierdzał nawet mojego maila.

Nie wiem, może w tym całym bałaganie wystawił to zamówienie komuś innemu, bo miał jakiś problem z adresem Emotikon: Język


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Nowa oferta od 18.06

Chyba się wyjaśniło, rozmawiałem ponad 30 minut z kilkoma konsultantami, na końcu z technicznym i stwierdzili, że pod moim adresem się nie da przejść na tą nową ofertę z 300 Mbit wysyłania bo nie ma technicznych możliwości i nawet jak zamówienie jakimś cudem uda mi się złożyć to będzie właśnie usunięte.

Dlatego podobno pod moim adresem jest dostępne tylko 300 Mbit pobierania ( ja mam 1 Gbit / 100 Mbit ).

Ogólnie podchodzi to pod oszustwo ze strony Orange, bo kilka dni temu w windzie w moim bloku pojawiły się informacje o możliwości podpięcia 1 Gbit w Orange a nagle okazuje się, że max 300 Mbit dla wszystkich nowych osób, czyli ja załapałem się w ostatnim momencie w czerwcu ... 

Netia oszukuje tak samo, od co najmniej roku mam w skrzynce regularnie ulotki o możliwym podłączeniu 1 Gbit a w rzeczywistości możliwe jest max 100 Mbit.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Nowa oferta od 18.06

Przez ostatnie 3 tygodnie rozmawiałem z osobami z kilku salonów Orange, z niezliczoną ilością konsultantów ze wszystkich możliwych działów i stanęło na tym, że owszem pod moim adresem nie ma żadnych przeciwwskazań do prędkości wysyłania 300 Mbit ( nawet na stronie już naprawili możliwość zamawiania 1 Gbit pod moim adresem ), jedyny problem to problem wynikający z procedur.

Dali mi 2 wyjścia :

1) Rozwiązać aktualną umowę na czas nieokreślony i na nowo umawiać się z technikami ( dwoma ... ) i podpisać nową umowę na czas nieokreślony

2) Migracja na umowę lojalnościową 24 mies. 

O rozwiązaniu numer 2 napisali mi nawet pismo, że jedyna możliwość to migracja na lojalkę.

 

Także @Morciak miał wyjątkowe szczęście, bo żaden pracownik infolinii już rozwiązania z aneksem i kurierem nawet nie proponuje.