Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 271
  • 1017
  • 5

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

YouTube pokazuje jaką lokalizację? Jesteś w stanie kliknąć na ikonę zakupu YouTube Premium? Oczywiście, nie chodzi mi o zakup subskrypcji tylko o to czy nie wyrzuca informacji, że google nie może ustalić Twojej lokalizacji. Jeżeli ustala to na jaką? Wyszukiwarka Google domyślnie się otwiera z domeną .pl czy innego kraju?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 194
  • 650
  • 0

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

1. Darmowy Proton VPN

2. Na czas używania lotto podłącz się pod hotspot utworzony na komórce.

3. Przetestuj na próbę inne vpn-y które mają do wyboru poł przez serwery z Polski.

4. Stałe IP.

5. Rozwiązania powiązane z zew lokalizatorem (są dla ambitnych choć szczegółami nigdy się nie interesowałem szczególnie EGNOS czy ASG-EUPOS) 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32454
  • 36880
  • 1371

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

Proponuję zgłaszać sprawę do baz geograficznych o IP

Np. tutaj https://www.maxmind.com/en/geoip-location-correction

Zasady są opisane tutaj https://www.maxmind.com/en/geoip-data-correction-request#correcting-a-few-ips

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5637
  • 22887
  • 190

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

Sugestie jakoby faktycznie chodziło o błąd w bazach danych łączących IP z geolokalizacją są pozbawione podstaw. Jedyny IP jaki OP pokazał jest normalnie przypisywany Polsce. Znacznie prawdopodobniejszym wyjaśnieniem problemu jest jakiś babol w konfiguracji komputera OP, i powrót tegoż do raportowania starej, już nieaktualnej lokalizacji.

OP nie uprawdopodobnił swojej interpretacji pokazując problematyczny adres, mimo próśb. Zakładam więc, że to mit.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 45
  • 0

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

"babol w konfiguracji komputera"?  Mit? 🙂 Kilka komputerów, 2 iPady, 2 iPhony i wszystkie mają "babol w konfiguracji"? Ciekawa teoria:) Niestety bezpodstawna i bezsensowna.

 

Anyway, jak nagle się zaczęło, tak nagle przestało. Gdzieś od ponad tygodnia wszystko wróciło do normy. Lokalizacja jest znowu prawidłowa na wszystkich urządzeniach i nie mam problemu ze stronami internetowymi, które uważają, że jestem za granicą.

 

Jeżeli był jakiś "babol" to napewno nie u mnie.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 579
  • 2136
  • 18

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

@AnonNetUsr 

U mnie co jakiś czas tak jest, podobno jestem w Niemczech i reklamy mam po Niemiecku. Bywało tak gdy miałem internet mobilny w Orange, obecnie w Play nic takiego nie zauważyłem.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 45
  • 0

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

Dokładnie, strony otwierają się domyślnie po Niemiecku albo po Angielsku, kiedy to się dzieje. Jeżeli ten problem wróci, to trzeba będzie się chyba rozejrzeć za czymś innym. Bo to na przykład to uniemożliwia lokalizację Paczkomatów jak się zamawia coś online. Oprócz lotto.pl kilka sklepów internetowych pokazały mi wiadomość, że nie wysyłają za granicę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32454
  • 36880
  • 1371

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

Niestety bazy danych robią swoje.

Na forach związanych z grami rzekomo wielu Polaków zgłasza IP z puli OPL by był zagraniczny. Nie wiadomo po co.