Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada vdsl do 80 - problem


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Neostrada vdsl do 80 - problem

Oj tam od rutera nie mierzyłemk a ile od centrali, bo ja mam coś ponad 500 m, więc jeśli pamiętam, to po kablu w funboxie miałem około 35 Mb, a technik mówił o "zapięciu" na coś około 50 Mb, ale może coś mylę bo było to ze dwa lata temu.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada vdsl do 80 - problem


Misiek62 napisał(-a):

Oj tam od rutera nie mierzyłemk a ile od centrali, bo ja mam coś ponad 500 m, więc jeśli pamiętam, to po kablu w funboxie miałem około 35 Mb, a technik mówił o "zapięciu" na coś około 50 Mb, ale może coś mylę bo było to ze dwa lata temu.


Jak wiem to na 1 km maja 40Mb/s na Asus DSL-AC68U

http://ifotos.pl/z/apwhqhr


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Neostrada vdsl do 80 - problem


PS

prędkości o których piszesz to Mb ?

pozdrawiam


tak Mb, się rozpędziłem z marzeniami 😄


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Neostrada vdsl do 80 - problem


Użyszkodnik napisał(-a):

PS

prędkości o których piszesz to Mb ?

pozdrawiam


tak Mb, się rozpędziłem z marzeniami 😄


@Użyszkodnik, wbrew pozorom te marzenia wcale nie są tak odległe! 😄

http://www.spidersweb.pl/2014/10/1gbps-od-orange.html

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Neostrada vdsl do 80 - problem


Artur napisał(-a):

Użyszkodnik napisał(-a):

PS

prędkości o których piszesz to Mb ?

pozdrawiam


tak Mb, się rozpędziłem z marzeniami 😄


@Użyszkodnik, wbrew pozorom te marzenia wcale nie są tak odległe! 😄

http://www.spidersweb.pl/2014/10/1gbps-od-orange.html

 

 



Fajnie, fajnie, tylko ja wciąż nie mam do 80Mb, a co dopiero 1Gb :).

 

Wracając do tematu, Pani z reklamacji się zajęła sprawą, oddzwoniła dzisiaj jak obiecała, instalacja ma być w środę, i ma działać telefon i neo jak trzeba 🙂 . Oczywiście, fakt, że złożyłem zamówienie przez www w czasie obowiązywania promocji jest nieistotny, Pani tworzy nowe zamówienie, tracę tablet orange sego i powerbanka za złotówkę :(. Oczywiście jest alternatywa, zrezygnować z zamówienia, poczekać na promocję, zamówić przez www i wtedy jak wszystko pójdzie bez bólu to gadżety dostanę... Nie to żeby mi jakoś te gadżety były potrzebne do szczęścia, ale jak się dziecku (w końcu na stare lata dołącze do dzieci neo :D) obiecuje lizaka, to mu się go później ***** nie zabiera....


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Neostrada vdsl do 80 - problem

@Użyszkodnik a propos "obiecanego lizaka" - mnie obiecano - w rozmowie telefonicznej, w trakcie "zawierania umowy na odległość"  - że dostanę w ramach "gadżetu za złotówkę" dysk zewnętrzny pojemności 500Mb, po negocjacjach (na start oferowano mniejszą pojemność) a jak przyszło co do czego... po pierwsze po upływie przewidzianego regulaminem terminu na wysłanie tego "prezentu" musiałem się upomnieć, po drugie odpowiedziano mi "aktualnie nie ma takiego na stanie"... więc koniec końców zgodziłem się na zamianę na powerbanka. Tak wygląda  stosowanie  się Orange do zasady "pacta sunt servanda".

 

Natomiast @Artur co do linku do artykułu:

 http://www.spidersweb.pl/2014/10/1gbps-od-orange.html

  - zauważ, że jest on już sprzed prawie 2 lat... !!! więc raczej te prędkości się nie zbliżają tak szybko 😞

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Neostrada vdsl do 80 - problem

Zgodnie z ustaleniami odwiedzili mnie dzisiaj technicy... neostradę podłączyli, telefon padł... powiedzieli że mają zlecenie na przepięcie telefonu... sygnału dalej nie mam. Dzwoniła pani z reklamacji żeby się upewnić czy wszystko jest jak być powinno, zdziwiła się że telefon nie działa... złożyłem reklamację do reklamacji... Mam już dość tej firmy, oszukują z gadżetami dla nowych klientów (skoro tak kochają reklamacje, to jak gadżetów za miesiąc nie będzie, składam reklamację 🙂 tylko że cwaniacy na meila przysłali wyłącznie podziękowanie za złożenie zamówienia bez treści zamówienia 😞 ), nie panują nad własną infrastrukturą, a funbox 2.0 wifi to ma tylko w nazwie, ale to w innym wątku.

Jak kogoś interesuje to troszku liczb:

odległość od centralki około 800m, synchronizacja 47Mb, pingi do onetu 50ms (miałem 24ms na starym necie), prędkości na kablu nie testowałem, wifi tego i tak nieogarnia.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Neostrada vdsl do 80 - problem


A telefon masz mieć w technologii VOIP? czy na analogu?
Co do parametrów technicznych WiFi w Funboxie to nie będę się wypowiadał. Mnie wystarcza to co jest, działam na dwa laptopy, do tego smartfony też zalogowane i coś tam ciągną, czasem TV z Orange albo PS4 - wszystko po WiFi...
"Użyszkodnik napisał(-a):

Zgodnie z ustaleniami odwiedzili mnie dzisiaj technicy... neostradę podłączyli, telefon padł... powiedzieli że mają zlecenie na przepięcie telefonu... sygnału dalej nie mam."


 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 15
  • 0

Neostrada vdsl do 80 - problem


Misiek62 napisał(-a):

A telefon masz mieć w technologii VOIP? czy na analogu?

Analogowy jak miałem, bez sensu przejsć na VoIP i płacić za linię extra.

 

Co do parametrów technicznych WiFi w Funboxie to nie będę się wypowiadał. Mnie wystarcza to co jest, działam na dwa laptopy, do tego smartfony też zalogowane i coś tam ciągną, czasem TV z Orange albo PS4 - wszystko po WiFi...

To masz fajnie, u mnie siła sygnału siadła w stosunku do poprzedniego routera, przez co zrywa w najbardziej oddalonym kompie (3m w linii prostej + strop), to troszku ogarnąłem poprzez zmianę umiejscowienia funboxa, no i karty sieciowe mam 150N bez MIMO, a funbox ma 65N z MIMO, więc chodzą na 65Mb co daje w okolicach 20 Mb/s rzeczywistego transferu. Natomiat TV zgłupiał, strony się ładują po pół minuty, youtube działa ok, ale ipla itp ciągle się buforują i nie wiem jak temu zaradzić, stoi w pokoju z funboxem, jakieś 2m odległości 😕 speed test na nim pokazuje jakieś 2Mb w porywach do 5Mb... na poprzednim necie nie było żadnych problemów.

 



Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12914
  • 53075
  • 611

Neostrada vdsl do 80 - problem

Lata mijają, a problemy wiecznie żywe....