Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 51
  • 0

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie

Dzień dobry, mam duży problem z działaniem internetu w domu. Kilka lub nawet kilkanaście razy dziennie zrywa mi się połączenie. Mam neostradę, niedawno wymieniany Funbox 2.0, podłączony prawidłowo, diody wszystkie też świecą poprawnie. Aplikacja do modemu pokazuje brak internetu, resetuje modem, ale to nie pomaga. Po prostu po jakimś czasie internet zaczyna działać i działa dobrze do czasu następnej przerwy. Infolinia Orange nie stwierdza żadnych awarii, technik zmienił domyślny protokół internetowy, ale to nie pomogło. W czym problem?

 

30 ODPOW. 30

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie

@jahuka Określ jak poprawnie działają ikony w czasie nieobecności netu?

Problem może być z modemem, który nie przekazuje sesji lub w centrali, gdzie wyposażenie może nie zestawiać prawidłowo sesji. To należy zgłosić na czacie lub infolinii wskazując brak netu, a nie uszkodzenie liniowe. 

Najpierw jednak warto przywrócić modem do ustawień fabrycznych, aby odświeżyć sam sprzęt i wszystkie ustawienia usługi. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 51
  • 0

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie

Diody świecą tak samo cały czas, reset modemu zrobiony wczoraj, nie pomogło. Te przerwy są takie kilku, kilkunastominutowe


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie

@jahuka Bez  podmiany modemu na inny, alternatywny nie dowiesz się gdzie występuje problem. Modem jest dzierżawiony, więc możesz zgłosić na czacie konieczność ponownej wymiany (skoro twierdzą, że po stronie linii i centrali jest ok) i wymienić w Salonie. Czy net ginie na jednym czy wszystkich urządzeniach i czy się to dzieje na wifi czy i po kablu eth również? Jak wtedy wyglądają sesje widziane w menu modemu? Czy ginie adres IP? Czy wszystko z poziomu widoku w menu jest w normie, a tylko netu nie ma?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 51
  • 0

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie

Problem pojawił się kilka tygodni temu kiedy był jeszcze stary modem, sprzed paru lat. Pierwsza sugestia infolinii to była właśnie wymiana modemu. Po przejściu na funboxa wydawało się, że będzie ok, ale problem niestety powrócił. Net ginie na wszystkich urządzeniach, po kablu nie sprawdzałam, a na resztę pytań nie umiem odpowiedzieć, bo nie bardzo wiem jak to sprawdzić 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie

@jahuka  Skoro się to dzieje po wifi, to bez analizy z menu modemu będzie ciężko. Spróbuj podłączyć laptopa po kablu kiedy nie ma netu. Jeśli będzie, to może być problem z wifi, które czasem się tak zachowuje. Polecam wtedy aplikację Wifianalyzer na smartfona, w której w graficznej formie będzie widać zaniki wifi (ale nie samego netu). To kolejny krok do określenia zakresu problemu


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 51
  • 0

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie

Sprawdziłam po kablu i jest tak samo - brak internetu, więc to chyba nie kwestia wifi


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie

@jahuka to dobrze. Teraz kwestia weryfikacji pracy z poziomu menu modemu. Sprawdź czy w loginie masz /ipv6 na końcu? Jak tak, usuń  ten dodatek 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 51
  • 0

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie

To spowoduje zmianę protokołu na IPv4?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie

@jahuka  tak, nie można i tego wykluczyć.  Przy okazji pobytu w menu zerknij na sesje  i parametry liniowe